Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Medžiotojų radinys – klasikinis brakonierių darbas!

Nuotraukoje brakonierių nušautas elnias kuriam tiesiog nupjauta galva, o kūnas paliktas pūti. Norėjau visuomenei tik parodyti ką daro brakonieriai, bet po to pamaniau, kad reikėtų šį klausimą aptarti plačiau.

Tokie radiniai kaip šis elnias medžiotojų tarpe nėra kažkokia naujiena ir tuo labiau tai nėra naujiena aplinkos apsaugos pareigūnams. Tokie dalykai vyksta jau seniai ir Lietuvoje tikriausiai nėra tokio medžioklės klubo, kuriame neišgirstumėte istorijos kaip medžiotojai vijosi brakonierius, bet tie paspruko, ir niekas jų nepagavo.

Eiliniams Lietuvos piliečiams kurie nežino kaip viskas veikia, trumpai paaiškinsiu. Yra keletas variantų, kai brakonieriai atlieka savo juodus darbelius, bet štai keli populiariausi:

 1. Brakonieriai veikia dviem ekipažais – vieni važinėja ir šaudo, o kiti be ginklų po kurio laiko surenka žvėris.
 2. Šaudo ir iš karto pasiima ką nori. Šitas variantas turi daugiau rizikos bet yra greitesnis.

Šiuo atveju brakonieriai nušovė elnią ne dėl mėsos, o dėl ragų. Tokie atvejai kartojasi metai iš metų ir dažniausiai prasideda porą savaičių iki medžioklės sezono pradžios, kai elniai jau būna nusivalę pantus.

Kyla klausimas kodėl brakonierių niekas nepagauna? Štai šioje vietoje reikia pakalbėti apie sistemines ir politikos problemas. Visų pirma Aplinkos ministerijos ir jai pavaldžių institucijų politikos klausimas – kontroliuojam tai ką galim, o ko negalim apsimetam, kad to nėra. Iš to kyla pastangos kuo labiau kontroliuoti medžiotojus, apkrauti juos papildomais suvaržymais, o brakonieriai toliau daro ką nori, nes jiems įstatymai ir taisyklės negalioja.

Konkrečiai nežinau iki kokio lygio vyksta bendradarbiavimas tarp valstybinių institucijų, bet kyla įvairių minčių. Kalbant apie šį elnią, tai jis buvo nušautas šalia kelio „Via Baltica“, kuriame pilna vaizdo stebėjimo kamerų, tačiau metai iš metų prie šio kelio yra sėkmingai brakonieriaujama…

Aplinkos apsaugos pareigūnų motyvacijos klausimas. Mano pažįstamų rate yra ne vienas aplinkos apsaugos pareigūnas ir aš turiu bendrą supratimą iš ko susideda jų darbas. Nenoriu dabar leistis į smulkmenas, bet už 800€ į rankas aš tikrai tokio darbo nedirbčiau. Norint gauti 1000€ reikėtų dirbti viršvalandžius, arba iškentėti sistemoje kokių penkiolika metų ir su šiuo stažu gauti 1200€. Sisteminių ir vadovavimo problemų pas juos taip pat netrūksta, tik niekas garsiai apie tai nekalba.

Gyvename tokiose realijose, kai medžiotojai piešiami didžiausiais gamtos priešais, nors yra atvirkščiai, o nepatogios problemos išnyksta rūke. Nežinau kiek laiko dar tai tęsis, bet nepasitenkinimo lygis panašu jau greitai pasieks virimo temperatūrą…

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 4.9 / 5. Balsavo: 96

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

8 Komentarai

 • Jons
  Posted 2023.08.09 at 15:58

  O kur Jonauskas,😀

 • d
  Posted 2023.08.09 at 11:54

  garbės medžiojantiems nedaro… neretai tai būna to pačio kolektyvo žmonės

  3
  3
  • Roma
   Posted 2023.08.21 at 09:07

   Pritariu. Vieni dėl ragu, kiti dėl mėsos… O kad būtu medžiojama gamtos naudai ir tiek kiek leista- visiems nelaba berūpi, visi kaifa gaudo ir naudos žiūri. Laksto po miškus killeriai nebaudžiami ir nekontroliuojami.

  • ūkininkas
   Posted 2023.08.22 at 07:50

   kai nesupranti tai ir nekomentuok.

 • Rimondas
  Posted 2023.08.07 at 21:49

  Aktualia tema. Tačiau greito sprendimo nesimato iš kurio kampo bežiūrėti. Su gamtos apsaugos sistema susiduriu teismuose gindamas medžiotojus, kuriuos sisteminiai pareigūnai bando daryti atpirkimo ožiais. Apie nemažos dalies tų pareigūnų kvalifikaciją nuomonę turiu. Ji, praleidus rusiškus žodžius, apie nieką. Tačiau kitaip vargu ar gali būti, nes už tokią algą surasti reikiamos kvalifikacijos žmogų, misija darosi vis labiau neįmanoma. Todėl matome pačia šlykščiausią temos dalį- liaudiškai tariant aplinkosaugininkai “važiuoja” ant paprastų žmonių, kurie už menkiausią klaidą yra nuskriaudžiami kiek įmanoma. O profesionalūs mėsininkai yra kvalifikuoti, motyvuoti, gerai techniškai pasirengę ir gana dažniausiai pasiruošę spręsti visas galimas problemas labai drąstiškomis priemonėmis. Ne paslaptis, kad tokie vaikinai turi ir stogą/informatorių teisėsaugos sistemoje, žino kas, kur ir kada. Manyčiau, kad tokio kontingento gamtosaugos pareigūnai net nenori susitikti. Tai ne buvęs kolūkietis su 12_tu purkštuvu, kuris valdžios bijo ir prisipažins net tai, ko nepadarė. Todėl gamtosaugos pareigūnų indelio šioje užduotyje šiuo metu nelabai matau. Problema kompleksinė, reikalaujanti įstatyminių/biudžetinių sprendimų. O tai greitai nesidaro. Ir politinio užsakymo nėra. Nes rinkimuose balsus renka medžiotojus vadindami žudikais. Didžiausią rezultatą gali duoti tik pačių medžioklės klubų veiksmai kontroliuojant plotus. Realybė kol kas tokia. Visi matome rezultatą- kuo mažiau valdiškos kontrolės, tuo daugiau žvėrių. Teisingai pastatytas fotoaparatas ir kt priemonės, duos daugiau naudos, negu demagoginė valdžiažmogių retorika. Taigi eilinį kartą skęstančiųjų gelbėjimas- pačių skęstančiųjų reikalas.

  11
  • Pilietis
   Posted 2023.08.21 at 09:15

   Kaip suprasti “tokio kontingento gamtosausogos pareigūnai net nenori susitikti”.. Ka turite omeny? Kas būtu jei “susitiktu”? Labai įdomu..

 • 8kininkas
  Posted 2023.08.07 at 08:54

  Manau,kad atlyginimas aplisaugos darbuotojas arpštumo nedadės.Pasakykit kur gerai 5mytes vyriokas už 800eur ddirba, reiškia ,kad toks ponas dasiduria iš kitos veiklos.Jie geriausiai dirba prie medžiotojų būrelio prisikabina kai tikrina ar gražiai paršyti popieriai ar kuris nors su kvapų ir tuo baigiasi.Žinau,kad šiaulių aplikosauginikai tai dirba o toliau jau tikras liūnas, ypač vilnius

 • Pilietis
  Posted 2023.08.06 at 20:57

  Mūsų gamtą už rankų susikibę saugoja Baltijos vilkas, Gaidamavičius ir kiti žaliavalgiai pacifistai….
  Valstybė savo turto saugot nenori nes geriau kurt komisijas, reikš susirūpinimą dėl mieste esančio ar jau nukirsto medžio, nei spręst tikros aplinkosaugos problemas.

  18

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą