Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Medžiotojų organizacijos ir VMVT vienija jėgas

Turinys:

Praeitą savaitę vyko Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos išplėstinis tarybos posėdis kuriame buvo aptarti medžiotojams aktualūs klausimai. Susirinkime taip pat dalyvavo aplinkos ministras Kęstutis Mažeika, aplinkos viceministrė Rasa Vaitkevičiūtė, valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Darius Remeika ir direktoriaus pavaduotojas Vidmantas Paulauskas.

Susirinkimo metu buvo pritarta, kad medžiotojus vienijančios organizacijos privalo dalyvauti keičiant medžioklės taisykles, su jomis turi būti tariamasi ir atsižvelgiama į jų nuomonę.

Vyko diskusija ir dėl dvigubai išaugusių mokesčių už medžiojamųjų gyvūnų išteklius panaudojimo. Medžiotojų organizacijos tikisi, kad turės aiškiai reglamentuotą galimybę panaudoti dalį šių lėšų medžiojamosios faunos ir jos gyvenamosios aplinkos apsaugai, gausinimu ir turtinimui.

Su valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovais buvo aptarti klausimai, dėl Europos Komisijos pristatytos Afrikinio kiaulių maro strategijos Europos Sąjungoje projekto.
Siūlomos AKM strategijos priemonės skiriasi skirtingose teritorijose. Pagrindiniai pakeitimai kurie liečia mus – šernų šėrimas ir jų jaukinimas turi būti uždrausti. Jaukinti galima būtų tik su tikslu pagauti šernus gaudyklėmis ar žudymo tikslais, t. y. ne maistui vartoti, o sunaikinti.
Prieita bendros nuomonės, kad Lietuvos medžiotojų organizacijos kartu su VMVT pakankamai gerai tvarkosi su AKM paplitimu šalies teritorijoje ir Briuselio siūlomos pataisos yra perteklinės. Nutarta suvienyti jėgas ir atstovėti šią poziciją kartu.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovai pateikė duomenis dėl šernų sumedžiojimo AKM zonose ir išsakė savo pastebėjimus bei pageidavimus. Bendra situacija nėra bloga, tačiau VMVT pageidavo, kad būtų sumedžiojamą daugiau šernų patelių. Norima pasiekti sumedžiojimo santyki 50% patinų ir 50% patelių.
Bendru sutarimu prieita prie nuomonės, kad norit pasiekti VMVT pageidaujamą šernų sumedžiojimo santyki, medžiotojams turėtų būti leidžiama naudoti įrangą kuri leistų atlikti taiklų šūvį tamsiu paros metu nenaudojant prožektorių.

Nesenai pasirodė nepatvirtinta informacija, kad Ispanai sėkmingai išbandė vakciną nuo AKM. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovai patvirtino, kad šis faktas yra teisingas ir vakcina dabar yra bandymų stadijoje. Jei bandymai pavyks sėkmingai, vakcina bus išleista į rinką. Anot VMVT sėkmės atveju vakcina mūsų šalį pasieks ne greičiau kaip po trijų metų.

„Miske.lt“
Deividas Staponkus

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

3 Komentarai

 • as
  Posted 2019.05.28 at 12:38

  Siaip tai del medziojimo taisykliu turetu ministerija tartis ne tik su medziotoju atstovais, bet – net svarbiau- su misku ir zemiu savininkais.

  7
  9
 • Edvardas
  Posted 2019.05.28 at 08:07

  Per daug optimizmo,ES lieps išnaikinti visus šernus,ir taip bus padaryta,o po trijų metų iš ispanų pirksime vakcinuotus šernus.

  7
  4
 • Deivis
  Posted 2019.05.27 at 23:21

  Malonu ir labai pagirtina, kad bent viena ministerija atsizvelgia i lietuviu interesus ir nepuola aklai vykdyti Briuselio nurodymu. Su tokiu poziuriu galima pasiekti daug. Saunuolis Mazeika! Saunuole Rasa.

  23
  1

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą