Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Medžiotojų klubui mokestis didesniu tarifu

Už laiku nepateiktas deklaracijas medžiotojų klubui „Rambynas“ Aplinkos apsaugos departamento Apskaitos ir mokesčių kontrolės departamentas mokesčius apskaičiavo didesniu tarifu. Iš viso medžiotojų klubui reikės sumokėti 46998 eurus.

Aplinkos apsaugos departamento Apskaitos ir mokesčių kontrolės departamento Vilniaus apskaitos ir mokesčių kontrolės skyrius per planinį patikrinimą nustatė, kad medžiotojų klubas „Rambynas“ 2018 ir 2019 m. Valstybinei mokesčių inspekcijai iki teisės aktuose nustatytų terminų nepateikė Mokesčio už medžiojamųjų gyvūnų išteklių naudojimą deklaracijų.

Kadangi taip buvo pažeistas Mokesčio už valstybinius gamtos išteklius įstatymas, medžiotojų klubui „Rambynas“ už nedeklaruotą ar deklaruotą mažesnį negu buvo išgautas gamtos išteklių (medžiojamųjų plotų) kiekis taikant didesnio mokesčio tarifą apskaičiuota suma yra 46998 eurai.

Medžiotojų klubas apskaičiuotą mokestį turės sumokėti Valstybinei mokesčių inspekcijai. Taip pat medžiotojų klubas šį sprendimą per mėnesį gali apskųsti teismui.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 4 / 5. Balsavo: 17

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

4 Komentarai

 • Rimondas
  Posted 2021.08.18 at 18:54

  Aukščiau minėtas 2021.06.23 Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimas įsiteisėjo. Bylos statusas – atiduota į archyvą, sprendimas perduotas vykdymui. Norisi tikėtis, kad ADD geranoriškai sumokės medžiotojų klubui Rambynas jo turėtas bylinėjimosi išlaidas.

 • Rimondas
  Posted 2021.06.24 at 13:45

  2021.06.23 Vilniaus apygardos administracinis teismas paskelbė sprendimą, kuriuo aukščiau minėtą Aplinkos apsaugos departamento sprendimą panaikino. Medžiotojų klubui Rambynas naudai iš Aplinkos apsaugos departamento (bylą pralaimėjusios šalies) priteistos ir bylinėjimosi išlaidos. Aplinkos apsaugos departamentas šį sprendimą gali skųsti ir tikėtina skųs. Tačiau vertinant visas bylos aplinkybes manau, kad šansus jie turi tik labai teorinius. Pažymėtina, kad Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas formuoja teisinę praktiką (Nr.eA-1546-602/2020) , kurios esmė tokia- …”sankcijos taikymas vien dėl formalių reikalavimo pažeidimo neatitiktų Įstatymo paskirties ir tikslo- apmokestinti mokesčiu naudojamus valstybinius gamtos išteklius, ekonominėmis priemonėmis skatinti gamtos išteklių naudotojus taupiai ir efektyviai naudoti valstybinius gamtos išteklius, ir būtų neproporcinga priemonė”. Kalbant be formalių teisinių terminų, tai reikštų, kad net pasitaikančios klaidos turėtų būti, teisės aktų nustatyta tvarka , vertinamos adekvačiai, atsižvelgiant visų pirma į jų realiai sukeltas pasekmes. Medžiotojų klubas Rambynas savo finansines prievoles valstybei įvykdė tinkamai, tą konstatavo ir teismas. Tačiau aplinkos apsaugos departamentas, viešai skelbdamas apie savo sprendimą , kažkodėl papiršo paminėti, jog tokią didelę sumą iš klubo norėjo atimti remiantis tik galimai padarytu formaliu, nei biudžetui, nei gamtos ištekliams jokios žalos nepadariusiu pažeidimu.
  Medžioklei Valio!

  Advokatas Rimondas Kuzminas

  • Post Author
   Miske.lt
   Posted 2021.06.24 at 13:47

   Laba diena, galima jūsų kontaktus? Norėčiau pasikalbėti dėl šio atvejo.

 • Medžiotojas
  Posted 2020.11.09 at 15:59

  tai tuo jaus ir už orą priskaičiuos, ar yra normalus pas šiuos valstiečius mastymas

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą