Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Medžiotojai vaikams. Lenkija

Turinys:

Medžioklės etika ir kultūra prasideda ne nuo kašmyro kostiumo ir gražių sagų ar trimito garsų miške. Tai, be abejo, yra nuostabios ir labai pageidautinos detalės, bet jos yra tik mūsų meilės medžioklei ir pagarbos istorijai išraiška. O kas svarbiausia? Žinios! Informacija apie medžioklės dalykų visumą, kaip jie susiję su šalies ekonomika, kokia medžiotojų darbo reikšmė ne tik kontroliuojant medžiojamųjų gyvūnų populiacijas, bet ir šalinant nuostolius, tvarkant miško plotus, saugant aplinką ir t. t.

Įdomus pasakojimas iš kaimynų. Latvijos bavarų pėdsekių klubo narių Ilzės Kuplenos ir Armando Sanderio medžioklės kompanionės Ambros z Kyncelovej palikuonis Nixonas Pathfinderis Challenge gyvena Lenkijoje, medžiotojų Łochyńskių šeimoje. Jis ne tik aktyviai dalyvauja medžioklėje, ieškodamas sužeistų gyvūnų, bet ir prisideda prie vaikų ir jaunimo švietimo.

Lenkijos medžioklės asociacijos nariai, t. y. medžiotojų būreliai, patys organizuoja įvairias visuomenines iniciatyvas, pavyzdžiui, pamokas Medžiotojai vaikams. Būrelis Ryś (lenk. Lūšis) Vakarų Lenkijos Choščno miestelyje reguliariai rengia pamokas jaunajai kartai. Visas išlaidas padengia medžiotojų būrelio nariai, o dalyviams šios paskaitos nemokamos.

Klauskite artimiausioje ginklų parduotuvėje.

Marta Łochyńska kilusi iš medžiotojų šeimos. Ji savo pažymėjimą gavo dar prieš septynerius metus, o jaunesnioji sesuo Malvina – prieš ketverius. Marta ne tik medžioja, bet ir groja medžiotojų orkestre – pučia didžiąją par force valtorną. Martos tėvas Pavelas medžioja jau 35 metus ir dabar kartu su dukterimis metų amžiaus ir žinias apie medžioklę kaupė nuo pat pradžių. Marta pasakoja, kad Lenkijoje plačiosios visuomenės požiūris į medžiotojus ir medžioklę yra dar katastrofiškesnis nei Lietuvoje – gamtos sergėtojai žaloja medžioklės infrastruktūrą ir organizuoja plačius protestus, nors nieko nežino nei apie medžioklės ūkį, nei apie medžiotojų darbą. Taigi, kad informuotų visuomenę, parodytų medžioklės tradicijas ir šviestų jaunąją kartą, būrelis Ryś, Łochyńskių šeima ir kiti medžiotojai nusprendė rengti pamokas, į kurias kaip kompanionas ir medžioklinių šunų atstovas imamas ir bavarų pėdsekys Nixonas.

Nuo šių metų būrelis Ryś pradėjo medžioklės paskaitų seriją. Į užsiėmimus medžiotojų namelyje kviečiama 40–60 įvairaus amžiaus vaikų. Jaunosios medžiotojos ir jų kolegos pasakoja apie medžiojamųjų gyvūnų rūšis, buveines ir populiacijas, apie medžiotojų atliekamą darbą, medžioklės ūkio reikšmę, aplinkos ir gyvūnų apsaugą, įvairius tyrimus ir kitus darbus, taip pat mokoma medžioklės istorijos ir tradicijų. Vaikai klausosi medžioklės muzikos ir susipažįsta su medžiokliniais šunimis. Nixonas labai aktyviai įsitraukia į pamokas. Dėl jo vaikai įsidėmi daug daugiau naudingos informacijos ir praktikoje mokosi dirbti su medžiokliniu šunimi. Taip išmokstama įvairios miško ir medžioklės išminties, o bavarų pėdsekių veislė užkariauja daugelio širdis.

Artimiausioje ateityje Ryś nariai planuoja parengti programą patiems mažiausiems vaikams. Greičiausiai darželiuose bus pasakojamos įvairios istorijos ir pasakos, per kurias mažieji atras miško ir medžioklės pasaulį ir sužinos apie žmogaus vaidmenį jame.

Tekstas: LINDA DAMBROVSKA
Šaltinis: Žurnalas “Medžioklė”
Kopijuoti ar kitaip platinti čia pateiktą turinį be mūsų sutikimo draudžiama!

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą