Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Medžiotojai: nustokime klaidinti visuomenę išgalvotai faktais

Seimo Laisvės partijos frakcijos narė Ieva Pakarklytė Seime užregistravo pasiūlymą dėl naktinių optinių taikiklių medžioklėje naudojimo. Kaip teigia seimo narė vienas iš pagrindinių argumentų, kad turime palikti bent kokį ramybės laiką gyvūnams.

Mes turime palikti bent kokį ramybės laiką gyvūnams, o naktis ir yra toks laikas. Kitu atveju jiems nebėra jokios galimybės pasislėpti. Kita vertus, pati dirbu laukinės gyvūnijos ir įvairovės srityje ir mes matome tendencijas, kurios tikrai nėra džiuginančios – bioįvairovė mažėja. Yra reglamentuojama, kad naktiniai taikikliai būtų naudojami tik tam tikroms rūšims, tačiau kontroliuojančios institucijos teigia, kad kokybiška to kontrolė yra neįmanoma“, – kalbėjo I. Pakarklytė.

Visų pirma žmonės bent šiek tiek išmanantys gamtos gyvenimo ritmą žino, kad laukiniai medžiojamieji žvėrys yra aktyviausi naktį, o ilsisi dieną, tad šis teiginys iš principo yra klaidinantis visuomenę. Kaip žinome pagrindinė priežastis kodėl reikia įteisinti naktinio matymo taikiklių naudojimą medžioklėje, tai yra Afrikinis kiaulių maras, su kuriuo Lietuva jau kovoja nuo 2014 metų ir patiria didžiulius finansinius nuostolius.

Šiek tiek suprantantys gamtą puikiai žino, kad šernai aktyvūs tamsiu paros metu, todėl naktinio matymo taikikliai jų medžioklėje yra būtini, o nuo nepriklausomybės laikų šernai yra medžiojami naktį apšviečiant juos prožektoriumi ir visur sklindantis iš toli matomas šviesos srautas ne tik baido medžiojamus šernus, bet ir trikdo kitus nemedžiojamus gyvūnus. Todėl kalbant apie nemedžiojamų žvėrių ramybę naktį, naktiniai taikikliai yra ta priemonė su kuria galima to bent iš dalies pasiekti.

Negana to, kitose Europos sąjungos šalyse naktinio matymo taikikliai buvo priverstinai įteisinti pačios vyriausybės inciatyva, o mes Lietuvoje užsiiminėjame sunku suprasti kuo.

Dar vienas dažnai naudojamas argumentas, kad kontroliuojančioms institucijom bus sunku sukontroliuoti kaip naudojami naktinio matymo taikikliai.

Norime atkreipti dėmesį, kad pastaruoju metu medžiotojams pareiškiami kaltinimai, kad per mažai medžiojama kalbant apie šernus ir išaugusią elnių populiaciją. Racionaliai mąstant kyla disonansas, kai sakoma reikia daugiau kontrolės ir tuo pačiu priekaištaujama, kad medžiojama permažai. Kaip matome iš esamų faktų – medžiotojai tvarkosi puikiai! Jau ilgą laiką medžiojamųjų žvėrių populiacijos stabiliai didėja ir nėra priežasties teigti priešingai, todėl šiuo metu būtina priimti akivaizdžiai reikalingus sprendimus dėl naktinio matymo taikiklių naudojimo šernų, lapių ir mangutų medžioklėje, ir susitvarkyti su Afrikinio kiaulių maro problema.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 4.4 / 5. Balsavo: 169

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

12 Komentarai

 • Seenis
  Posted 2023.05.31 at 06:43

  Visos tos indikacijos kurios aceit rodo AJM yra tokie pat kliedesiai ,kaip kad covid rodanris PGR testas. Propaguojamas nepaliaujamas troskimas kazka uzmuzti vien del elementaraus noro pavalgyti . Vieni nori uzmuzt serna ,kiti nori uzmuzti rusa ,treti nori paragaut zmogienos o uz ju nugaru trypcioja visa partija kuri sieka pedofilija padaryt teisiška …Ir visi pasakoja apie meile artimam savo,meile gamtai ir tt. Visa tai tiesiog melas ir ziaurumo protegavimas. Gamta puikiausiai susireguliuoja pati .

  10
  15
 • Darius
  Posted 2023.05.30 at 18:11

  Nu prie ko cia bioivairove ir medziojamoji fauna. Kur yra aktyviai medziojama, ten faunos daugeja, nes medziotoju interesas tureti kuo daugiau medziojamos gyvunijos. Bioivairove yra visi gyvi organizmai, vabalai, smulkus zinduoliai, fauna, flora grybai, bakterijos, nu prie ko cia naktinio matymo prietaisai.

  11
  0
 • Romas
  Posted 2023.05.30 at 06:43

  Tie ale medžiotojai yra mėsininkai, kuriems būtinai reikia naktinio matymo prietaiso. AKM jau seniai būtų sunaikintas jei medžiotojai nustotų tuos šernus šerti ir gausinti jų populiaciją. Taip pat jei ta šernų populiacija būtų sumažinta iki minimumo, tarkim iki 0,5 proc. Bet to medžiotojai nenori daryti, nes neturės ko ėsti.

  11
  66
  • Saulius
   Posted 2023.05.30 at 06:56

   O jūs ponas krimskite iš vakarų atgabenta ,nurašyta 6 metų senumo ėdalą😊

   69
   1
  • Ūkininkas
   Posted 2023.05.30 at 07:19

   o kaip ja sumažins POPULIACIJA SĖDINT PRIE TELEVIZORIAUS IR KLAUSANT BOBELĖS IŠ SEIMO PEZĖJIMO.Praeis kiek laiko ir bobelė pradės pezėti,kad kur dingo šernai ir juos reikia atstatyti nes medžiotojai galvažudžiai išnaikino.Dbar vilkai per tokias pezalias po karoliniškes vaikšto ir nei vienas pezalas iš seimo ir iš apsaugos nelaksto jo gaudyti

   47
  • Vytas
   Posted 2023.05.30 at 07:31

   Kazkaip nesuprantamai tai nedaede tai augintojai gal paciam su edesiu nekaip

   8
   0
 • Žilvinas
  Posted 2023.05.30 at 00:46

  Esu medžiotojas, ir pritariu Piliečio nuomonei,- naktinio matymo taikikliai neskirti AKM mažinimui. Naktinio matymo taikiklio pagalba medžiotojas gali, aptikęs žvėrį ar bandą, nustatyt kurį individą sumedžiot, ir paleist taiklų šūvį. Taiklus šūvis- humaniškas šūvis. O AKM nešioja plėšrūnai( tos pačios lapės, mangutai, paukščiai…), ir žmonės. Grybautojai, poilsiautojai, iš miško į mišką, tai potencialūs AKM pernešėjai. Ta pati tema, ir su garso slopintuvais kai medžiojama netoli gyvenviečių vienkiemių. Naktį paleidus keleta šūvių ne vienas apsiverčia ant kito šono keikdamas medžiotojus. Normalioje, savo pilečius gerbiančioje, valstybėje visa tai yra privaloma. O gamtosauga te atlieka savo pareigą patikrint įtartiną automobilį, kaip deja ir policija atlieka savo darbą. Juk sulaikius neblaivų vairuotoją nebuvo uždrausta prekyba alkoholiu. Medžioklei valio…

  87
  3
 • Andrius
  Posted 2023.05.29 at 20:02

  Taip pat kaip ir Pilietis netikiu, kad naktiniai taikikliai išspręs AKM problemą. AKM galbūt sumažėtų jei medžiotojai drastiškai sumažintų šernų skaičių. Tam reiktų medžiot kiaules, tačiau to nei su optiniais nei su naktiniais taikikliais medžiotojai nedaro ir nedarys. Visi medžiojam šiųmečius ir pernykščius, kad tik plotuose nesumažėtų šernų.
  Latvijoje 2022 metais AKM atvejų skaičius patrigubėjo lyginant su 2021 metais, nežiūrint visų naktinių taikiklių.

  18
  29
 • Vaidotas
  Posted 2023.05.29 at 19:27

  Naivu būtu tikėtis protingu minčių iš Laisvės partijos seime atstovu.Protingu ten nėra nei vieno.Kas kita narkotikai ir LGBT.Čia jie jau viska supranta ir išbando.

  62
  1
  • Jons
   Posted 2023.05.30 at 07:28

   LGBT Valio tegul triubas išsivalo gal galvot pradės

 • Pilietis
  Posted 2023.05.29 at 19:16

  Man kaip medžiotojui tiesą sakant pabodo argumentas, kad taikikliai naktinio matymo reikalingi, kovoti su afrikiniu maru.
  Kova su juo yra be prasmė. Ispanų, italų pavyzdys tai gali patvirtinti. Visos mintys išreikštos straipsnio autoriaus yra gal ir teisingos, bet jos turi būti nutaikytos į visuomenę nieko bendro neturinčią su medžiokle. Jūs gi matot, kad seimo nariai piestu stojasi prieš taikiklius naktinius ir net nežino, kad medžiotojai medžioja naktį. Jie net nežino, kada tie gyvūnai aktyvūs, nežino kokie realūs skaičiai medžiojamųjų gyvūnų. Nežino kad jų daugėja geometrine progresija. Nepaisant to medžiotojai pabunba tarpusavyje ir niekaip nesugeba atstovauti save prieš visuomenę. Nes visiem yra pofik.
  Žvejai pvz naudojasi žymiai modernėmis priemonėmis nei medžiotojai. Žuviai nėra jokių šansų pasislėpti telkinyje. Ją suras su deeperiais ar echalotais ir užkabins jei ne už lūpos tai už šono. Na bet čia gi žuvis, kraujo mažai tad nėra kaip jų pulti. Ūkininkų, kurie realiai daro didžiausią įtaką bioįvairovei irgi nepulti, nes tuoj su šakėmis gausi. Tai reik medžiotojus ujint ir vaizduoti kovą su jais.

  77
  2
  • Dv
   Posted 2023.05.30 at 00:00

   Reikia ir reikės tų naktinių!!!!!! Va tokių kaip sovietinių sanitaru draugijos, kaip aplinkos komiteto kai kurie nariai tai jų seime tikrai nereikia dabar ir neturėtų visai ateityje!!!!! O laisvės partijos atstovai turėtų pagalvot kaip atrodo jų pranašai vyrai su sukniom, aukštakulniais,apsepe barzdoti ir dar tuoktis nori vieni su kitais kas čia per norai??? Tikriem medziotojam ir medziokliai Valio!!!!!!!!!!!

   27
   3

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą