Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Medžiotojai ilgai kalbėjosi su Seimo nariais

Turinys:

Praeitą savaitę su Anykščių meru buvo atvykę susitikti Seimo nariai Sergejus Jovaiša ir Tomas Tomilinas. Tiesa, susitikimas virto platesniu, nes į susitikimą atvyko ir rajono medžiotojų atstovai.  

Pokalbyje dalyvavo LMŽD Anykščių skyriaus valdybos pirmininkas Rimantas Pečkus, valdybos narys Rimvydas Zdanevičius, Troškūnų būrelio medžiotojas Saulius Filipavičius, Seimo nario padėjėjas Antanas Baura.

Anykščių krašto medžiotojai su Seimo nariais Sergejumi Jovaiša ir Tomu Tomilinu aptarė, kaip užtikrinti saugią ir gamtą tausojančią medžioklę leidžiant naudotis naktinio matymo prietaisais bei kitos gamtosaugos problemos.

„Manau, kad po susitikimo jaučiam daugiau pagarbos vieni kitų pozicijoms. Manau, kad pats dialogas buvo tikrai gilus ir atviras, užkabinom filosofinį, etinį, pasaulėžiūros lygmenį, to dažnai trūksta paviršutiniuose debatuose per žiniasklaidą“, – sakė T. Tomilinas.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 4.6 / 5. Balsavo: 31

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

8 Komentarai

 • Virgilijus
  Posted 2023.06.21 at 17:04

  tikiuosi neleis naudoti naktinio matymo prietaisų labai neetiška taptų medžioklė.

  1
  14
  • Paco
   Posted 2023.06.29 at 21:12

   Tikiuosi ir zinau kad pidarku vestuves nepaeis,nes labai neetiska

 • Ponas
  Posted 2023.06.19 at 13:08

  tikiuosi nepreis šitas reikalas nes visiškai krauju paplūs pamiškės…

  14
 • Renaldas
  Posted 2023.06.15 at 22:30

  Anyksciu Medziotojams didelis RESPECT bent kazkas kazka daro visu Medziotoju labui!
  Klausimelis : kur kiti miestu ir rajonu Medziotoju veiksmai?
  Jei galvojat ,kad kazkas kitas vietoj jusu kazka padarys tai turejot jau seniai suprasti ,kad NE.
  PAJUDAM VYRAI VISOM IMANOMOM KRYPTIM!
  Socialiniai tinklai , asmenines pazintys , vietine ar platesne ziniasklaida tiks viskas.
  Padarytik nors kazka , kad po to paklausus o ka TU padarei del norimo ( beja teisingo) sprendimo nereiketu tylet ir sakyt o As galvojau kad…..petras ar jonas kazka daro.

 • Šernas
  Posted 2023.06.15 at 16:01

  Manau padėtu tokia tvarka dėl naktinių taikiklių;
  Jei vyksti i medžioklę su naktinio taikymosi prietaisu tu privalai isirašyti i lapą kad ji turi, po medžioklės negali buti sumedžiojes jokio kito gyvuno apart šerna

  5
  10
  • Vytis
   Posted 2023.06.15 at 16:48

   O kaip plėšrūnai ir invaziniai gyviai?

   8
   1
 • Deividas
  Posted 2023.06.15 at 14:35

  Kaip žinote artėja balsavimas Seime dėl naktinio matymo taikiklių naudojimo medžioklėje. Noriu pasidalinti geru pavyzdžiu ir paraginti medžiotojus imtis iniciatyvos, kaip tą padarė Anykščių kolektyvas.
  Manau medžiotojų tarpe tikrai atsiras tokių, kurie asmeniškai pažįstate Seimo narius ir turi galimybe su jais pasikalbėti. Būtų labai naudinga jei iki balsavimo pabendrautumėte su savo rajono atstovais naktinio matymo taikikliu klausimu ir išdėstytumėte svarius argumentus kodėl to reikia. Manau didžioji dalis Seimo narių nėra įsigilinę į šį klausimą, o nežinojimas veda prie neigiamų sprendimų.

  Keli svarūs argumentai šiuo klausimu:
  1. Lietuva viena iš paskutinių Europos sąjungos šalių kurioje nėra įtesinti naktinio matymo taikikliai.
  2. Naktinio matymo taikikliai labai prisidėtų prie šernų populiacijos kontrolės naujų AKM židinių suvaldymo atvejais.
  3. Naktinio matymo taikiklių naudojimas tamsiu paros metu prisidės prie laukinių žvėrių ir paukščių gerovės, nes nebus trukdoma nemedžiojamų žvėrių ir paukščių ramybė apšviečiant juos prožektorių šviesa.
  4. Naktinio matymo taikikliai pagerina šūvio taiklumą, o medžiotojas turi daug daugiau galimybių atrinkti silpną ar sužalotą individą.
  5. Argumentai dėl neįmanomos medžiotojų kontrolės kaip bus naudojami naktinio matymo taikikliai yra nepagrįsti, nes didėjanti žvėrių populiacija aiškiai įrodo, kad medžiotojai puikiai tvarkosi savo medžioklės plotuose ir didžioji dalis su medžioklę susijusių pažeidimų nustatomi dėka pačių medžiotojų kurie apie juos praneša AAD.

  Jei turite dar kokių gerų argumentų parašykite juos komentaruose. Tikiu, kad jei nesėdėsim rankų sudėję viskas yra įmanoma!

  36
  3
  • Kartais man keista…🤦🏻‍♂️
   Posted 2023.06.16 at 19:17

   Nu dėl 4 ir 5 aš pritariu🤔 bet trys pirmi tai visiškas briedas… trumpai apie pirma teiginį. ,, Lietuva viena iš paskutinių Europos sąjungos šalių kurioje nėra įtesinti naktinio matymo taikikliai,, . Tada galima teigti kad mes vieni iš paskutinių kurie yra prieš tos pačios lyties santuokas. Tai kodėl to nepriėmus?. Manau reiktų akcentuoti medžioklės etika. Ir nebijoti pripažinti kad tai palengvins mum medžiokle. Ir kodėl tik šernus ir mangutus? PVZ. Kas blogo nutiks jei iš bandos sumedžiosi atrankinį ar ligota elnia panaudojus naktinio matymo prietaisa?

   6
   3

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą