Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Medžiotojai gali būti ramūs – jokie mokesčiai nepadidės

Turinys:

Per medžiotojų bendruomenę nušiurenęs gandas, kad teks brangiau mokėti už medžioklės plotus, tėra kažkieno piktas pokštas. Mokesčiai už medžiojamųjų gyvūnų išteklius artimiausiu metu nei bus didinami, nei numatome tai daryti“, – sako aplinkos ministras Valentinas Mazuronis.

Medžiotojams ir jų būreliams yra sudarytos galimybės pasigerinti medžioklės sąlygas – praplėsti jos plotus. Tai jie gali padaryti dalyvaudami komercinių medžioklės plotų aukcionuose, kurie buvo pradėti rengti praėjusį pavasarį. Aukcionai suteikia galimybių ir naujiems būreliams steigtis.

Šiuos aukcionus buvo nutarta organizuoti, įvertinus Generalinės miškų urėdijos prie Aplinkos ministerijos administruojamų komercinės medžioklės plotų rentabilumą ir kitus rodiklius. Jau yra įvykę aukcionai dėl penkių medžioklės plotų, dar dėl dviejų vyksta šiuo metu. Toks būdas leidžia optimizuoti plotų skaičių, efektyviai išnaudoti medžiojamųjų gyvūnų išteklius, gauti apčiuopiamos naudos valstybei. Atsisakoma tų plotų, kuriuose medžioja tik atskiros žmonių grupės ir kurie neduoda jokios ekonominės naudos.

Aukcionų organizavimo patirtis rodo, kad pasitaiko ir nesąžiningų jų dalyvių. Todėl aplinkos ministras pavedė sureguliuoti aukcionų rengimo tvarką, kad neliktų spragų gudravimams.

raad

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą