Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Medžioklės trofėjų ekspertas sugautas medžiojęs iš bokštelio su naktinio matymo prietaisu

Turinys:

Vilniaus regiono apylinkės teismas š. m. kovo 1 d. priėmė nutarimą, kuriuo administracine bauda ir teisės medžioti atėmimu nubaudė net 30 metų stažą turintį medžiotoją, sertifikuotą medžioklės trofėjų ekspertą J. S.

Pats būdamas vienu iš Vilniaus rajono savivaldybės kontrolierių, t. y. asmeniu, kuriam taikomi aukšti elgesio standartai ir nepriekaištingumo reikalavimai, J. S. aplinkosaugos pareigūnų buvo užtiktas medžiojantis, kaip teigia patys medžiotojai, „negarbingu būdu“ – iš medžioklės bokštelio vyras medžiojo medžiokliniu graižtviniu šautuvu su optiniu taikikliu, naudodamas draudžiamą priemonę – naktinio matymo priedėlį.

Šį pažeidimą Vilniaus aplinkosaugininkai užfiksavo 2017 m. lapkričio 12 d. vakare Vilniaus rajone, „Eitminiškių“ medžiotojų klubo medžioklės plotų vienete. J. S. nei protokolo surašymo, nei bylos nagrinėjimo teisme metu pažeidimo nepripažino. Jis tikino, kad naktinio matymo prietaisą bokštelyje turėjo, tačiau šio nebuvo pritvirtinęs prie šautuvo, prietaisą esą naudojo stebėdamas žvėris, žiūrėdamas į jų ragus. Vis dėlto teismas tokia patyrusio medžiotojo versija nepatikėjo ir šiuos paaiškinimus laikė pažeidėjo gynybine pozicija, kurią paneigia kiti byloje surinkti įrodymai.

Byloje nustatyta, kad aplinkosaugininkams atvykus prie bokštelio ir paprašius, kad iš jo medžiotojas išliptų, pastarasis bokštelyje užsirakino ir pareigūnų neįleido. Kai inspektoriai primygtinai pareikalavo atidaryti duris, medžiotojas tai padarė tik po kelių minučių, su aplinkosaugininkais kalbėjo nerišliai, nervingai blaškėsi. Bokštelyje aplinkosaugos inspektorių dėmesį patraukė medžiotojo graižtvinis šautuvas, kuris buvo be prožektoriaus. Patikrinimo metu buvo tamsu, todėl pareigūnas paklausė, kaip J. S. ruošiasi šauti, jeigu lauke – visiška tamsa. Medžiotojas atsakė: „Tiesiai“. Toks atsakymas patyrusiems inspektoriams sukėlė įtarimų, kad medžiotojas turi naktinio matymo priedėlį prie optinio taikiklio ant šautuvo. Įdomu tai, kad žiedas, kurio pagalba pas J. S. rastą naktinio matymo prietaisą galima pritvirtinti prie pažeidėjo naudoto šautuvo optikos, rastas maždaug už 7 metrų medžiotojo bokštelio. Įtariama, kad J. S. šį žiedą išmetė tyčia.

Už minėtus pažeidimus šį ilgametį medžiotoją, sertifikuotą medžioklės trofėjų ekspertą teismas nubaudė 600 Eurų bauda ir teisės medžioti atėmimu 1 metams. Šis teismo nutarimas dar gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento informacija

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą