Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Medžioklės trofėjai – po litą

Turinys:

Molėtų rajono valdžia, skubėdama perimti dalį gausios medžiotojo Antano Truskausko kolekcijos, visus eksponatus įvertino juokinga pinigų suma.Liūto kailis – litas. Vėplio galvos kailis – litas. Tiek pat – vandeninio buivolo galvos kailis ir ragai su kaukole.
Iš vilniečio 57 metų A.Truskausko perimdama pusšimčio medžioklės trofėjų kolekciją Molėtų rajono savivaldybės taryba ją įvertino 50 litų. Sąraše – ne vieno egzotinio gyvūno kailis, galva ar ragai.

Ši kolekcija bus perduota Molėtų krašto muziejui ir eksponuojama Mindūnuose.

Šiame kaime už daugiau nei 2 mln. litų rekonstravus buvusios mokyklos pastatą savivaldybė jį žada skirti senųjų žvejybos amatų edukacinei ir kultūrinei veiklai.
Šiame pastate bus eksponuojami ir A.Truskausko padovanoti medžioklės trofėjai.
Molėtų rajono meras Stasys Žvinys aiškino, kad visų trofėjų įvertinimas tėra preliminarus.
„Nieko nepadarysi, tokia procedūra. Perėmus kolekciją teks samdyti vertintojus, kurie realiai įvertins kiekvieną eksponatą”, – kalbėjo meras.
A.Truskausko medžioklės trofėjų kolekcija yra laikoma viena vertingiausių Lietuvoje, todėl S.Žvinys tikįs, kad eksponuojant trofėjus muziejus Mindūnuose bus išskirtinis ne tik Rytų Aukštaitijoje, padės privilioti į šį kraštą daugiau turistų.
Medžioklės trofėjai bus eksponuojami buvusios mokyklos pastate, todėl vietos gyventojai išgražėjusį statinį juokais praminė „žvėriukų mokyklėle”.
A.Truskauskas su Molėtų krašto muziejininkais rankomis sukirto pernai rudenį Kaune, Aleksandro Stulginskio universitete, vykusios miško, medžioklės ir aplinkos parodos metu.
Šioje parodoje A.Truskausko trofėjų ekspozicija „Didysis Afrikos penketukas” sutraukė daugiausia lankytojų.
A.Truskauskas yra sumedžiojęs liūtą, raganosį, leopardą ir buivolą, kuriuos Afrikoje nukauti sunkiausia. Jis yra pirmasis lietuvis, nušovęs dramblį. Tai A.Truskauskui pavyko padaryti Kamerūne.

lrytas
Šaltinis: Lrytas.lt

 

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą