Rygoje vasario 16 d. vyko konferencija Medžioklė 2018, kurioje medžiotojai, miškininkai ir kiti srities profesionalai diskutavo apie medžioklės vaidmenį saugant biologinę įvairovę ir tvarkant medžioklės išteklius.
Konferenciją jau antrus metus rengė prisiekusiųjų advokatų biuras BDO Law ir finansinių konsultacijų biuras BDO Latvia, bendradarbiaudami su medžioklės srities organizacijomis. Pagrindinės šių metų konferencijos temos buvo medžiotojo įvaizdis ir etika. Konferencijoje virė diskusijos apie medžioklę ir tam tikrų ekonomikos sričių sąveiką, tinkamos finansinės apskaitos reikšmę medžioklės ūkyje, šiuolaikiniams medžiotojams keliamus kvalifikacinius ir etinius reikalavimus, taip pat medžiotojų, visuomenės ir gamtos apsaugos organizacijų bendravimą.
Diskusijų moderatorius buvo BDO Law vyriausiasis juristas Artūras Surmovičas. Vienas svarbiausių išvadų apibendrino renginyje dalyvavęs Latvijos Respublikos žemės ūkio ministras Janis Dūklavas: „Šiuolaikinėje visuomenėje medžioklė seniai nebėra pramoga, o vienas aplinkos tvarkymo ir laukinių gyvūnų rūšių populiacijos reguliavimo instrumentų. Medžioklė padeda reguliuoti ir palaikyti stabilias medžiojamųjų gyvūnų populiacijas, ji skatina ekologinį stabilumą ir biologinę įvairovę.
Medžioklės ūkis gali efektyviai veikti tik tada, kai laikomasi aplinkos ir ūkinių interesų. Taigi medžiotojai turi suvokti savo pareigą ir vaidmenį gamtoje ir visuomenėje, būti pakankamai kvalifikuoti ir išsilavinę.“
Labai įdomų tyrimą Visuomenės požiūris į medžiotojus ir laukinius gyvūnus pristatė verslo mokyklos Turība Komunikacijų fakulteto dekanas Andris Pėtersonas.
Pagrindinės šio tyrimo išvados: visuomenės požiūris į medžiotojus tiesiogiai priklauso nuo vertybinio laukinių gyvūnų vertinimo. Kuo žmogus vyresnis ir labiau linkęs vartoti, tuo požiūris į medžioklę teigiamesnis. Taip pat dauguma nemedžiotojų mano, kad laukinių gyvūnų medžioklė yra leistina.