Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Medžioklės įstatymas netobulinamas – perduotas Seimui perbalsuoti

Turinys:

Trečiadienį Seimo Aplinkos apsaugos komitetas pritarė Prezidentės veto dėl medžioklės įstatymo, nors antradienį Seimas buvo nusprendęs jį atmesti ir grąžinęs svarstyti į komitetus.

Komiteto pirmininkas Algimantas Salamakinas pabrėžė, jog Prezidentė nepateikė jokių siūlymų, kaip galima būtų tobulinti šį įstatymą. Jai užkliuvo balsavimo tvarkos pažeidimai – už Aplinkos ministrą Valentiną Mazuronį balsavo jo „kaimynai“ ir tik tokiu būdu buvo surinktas reikiamas balsų skaičius (71 Seimo nario balsas) įstatymo priėmimui.

Be to, už įstatymą balsavo Bronius Bradauskas, kuris yra Medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas ir žadėjo nuo balsavimo nusišalinti.

Dar anksčiau įstatymas buvo nepriimtas dėl nepakankamo skaičiaus Seimo narių.

Pagal šį Medžioklės įstatymą žemės savininkų siekta teisė medžioti bus suteikta tik 100 hektarų žemės turintiems žemės savininkams. Dalis savininkų, žinoma, liko nepatenkinti šiuo punktu, tačiau pasak Aplinkos apsaugos komiteto pirmininko Algimanto Salamakino, dabar ką nors pakeisti nėra galimybės.

Prezidentės veto Aplinkos apsaugos komitete buvo pritarta vienbalsiai.

„Siūlome, kad būtų balsuojama iš naujo, kad nebūtų pažeistas Seimo statutas, kad dalyvautų tikslus Seimo narių skaičius. Prezidentė neteikė pataisų įstatymui. O Seimas turi vieną teisę – arba pritarti įstatymui, arba jį atmesti. Na, atmetinėti nėra labai ką. O Seimo nariams neleidžiama teikti kažkokių pataisų“, – kalbėjo A. Salamakinas.

Paklaustas, kodėl į taip sunkiai išgryninto, tiek pataisų siūlymų ir diskusijų visuomenėje sukėlusio įstatymo priėmimą niekaip nesusirenka Seimo dauguma, A. Salamakinas pripažino, jog jam gėda už kolegas.

„Kaltas Seimo narių nedrausmingumas. Ypač priėmimuose, kai jau priimamas įstatymas, reikia privaloma tvarka dalyvauti posėdyje. Gal čia jaunų parlamentarų toks principas – ak, kažkur pakvietė, kažkur nubėgsiu, kažkur išeisiu. Kaip valdančios daugumos atstovui man truputį gėda, kad turint 87 valdančiosios daugumos atstovus Seime mums sudėtinga surinkti 71-ą, kurie turi dalyvauti įstatymo priėmime“, – teigė Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas.

Grynas

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

This Pop-up Is Included in the Theme
Best Choice for Creatives
Purchase Now