Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Medžioklė pistoletu gali kainuoti 25 tūkstančius litų

Turinys:

Š. m. gegužės 27 d. Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai gavo pranešimą apie neteisėtą medžioklę Kintų medžioklės klubo plotuose Sakūčių miške (Šilutės rajonas).
Į pranešimą buvo sureaguota žaibiškai. Įvykio vietoje laukė Šilutės miškų urėdijos eigulys, kuris ir pranešė apie šį įvykį. Pasak miškininko, apie 14 val. išgirdęs šūvį ir nuvykęs pažiūrėti, kas šaudo, jis pamatė žmogų, atvažiavusį „Jaguar“ markės automobiliu ir vaikščiojantį po mišką.

Pakalbėjęs su miškininku, vyriškis nuvažiavo gilyn į mišką. Eigulys, apžiūrėjęs vietą, kurioje vaikščiojo nepažįstamasis, rado nušautą tauriojo elnio patelę.

Žvėris buvo gerai jam žinomas. Anot miškininko, elnio patelė būdavo labai jauki ir prisileisdavo žmones iki dešimties metrų atstumu. Apžiūrėjus nušautą elnią pastebėtos dvi šautinės žaizdos, padarytos iš mažo kalibro ginklo. Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai sutelkė visas turimas pajėgas įtariamam brakonieriui surasti.

Buvo užblokuoti visi išvažiavimo iš miško keliai ir surengta pasala. Po kurio laiko pastebėtas iš miško išvažiuojantis „Jaguar“ automobilis, kurį sustabdžius paaiškėjo, kad vairuotojas – klaipėdietis.

Apieškojus automobilį ir vairuotoją, rastas pistoletas Makarov, išduotas savigynai. Pistoleto dėtuvėje buvo 6 šoviniai. Įtariamas asmuo neigė medžiojęs, tačiau ką veikė miške, įtikinamai paaiškinti nesugebėjo. Į įvykio vietą buvo iškviesti Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai.

Pilietis buvo sulaikytas tolimesniam tyrimui. Nušautas žvėris skubiai išgabentas į Vilnių, į Nacionalinį maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutą, kur bus atliktas patologinis skrodimas, siekiant išimti galimai kūne likusius šovinius ar jų dalis, nustatyta mirties priežastis ir įvertinta, ar elnio patelė nebuvo vaikinga. Už tokį medžioklės pažeidimą numatoma bauda gali siekti iki 4 tūkst. litų su įrankių ar priemonių konfiskavimu, o gamtai padaryta žala atsieis apie 10 su puse tūkst. litų. Jei paaiškės, kad elnio patelė buvo vaikinga, ieškinys gali padidėti iki 21 tūkst. litų.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 5 / 5. Balsavo: 2

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą