Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Medžioklė moterims – puikus būdas pabūti drauge

Turinys:

Gruodžio 10 dieną Kelmės rajono Raudgirio medžiotojų būrelio kolektyvas organizavo bene vieną pirmųjų medžioklių su varovais Lietuvoje, skirtą būtent moterims. Nors oras ir nedžiugino, 13 moterų, nepabūgusių lietaus ir nešinų medžiokliniais ginklais, atvyko į medžioklę, skirtą vien tik joms. Kelios iš jų, sukorusios net po kelis šimtus kilometrų, vėliau nesigailėjo smagiai praleisto laiko.

Moteris medžioklėje – vis dar retas reiškinys (vos 1,48 proc. visų medžiotojų Lietuvoje), tačiau Raudgirio medžiotojų būrelyje medžioja net 4 moterys, iš viso Kelmės rajone jų 12. Todėl šio būrelio moterys seniai reikalavo tokios medžioklės, skirtos tik moterims, kaip sakė būrelio pirmininkas Algirdas Šimulis.

Medžioklėje dalyvavusi Kelmės rajono garbės medžiotoja Virginija Grėbliauskienė medžioja jau 38 metus. Dalindamasi prisiminimais ji pasakojo, kad pradėjusi medžioti ji buvo viena iš pirmųjų moterų medžiotojų Lietuvoje, tačiau tikėjosi, kad moterų skaičius medžioklėje vis didės. Smagu, kad tarp vyrų atsiranda vis daugiau medžiojančių damų.

Reklama

Medžioklė prasidėjo kaip įprasta – instruktažu. Įvadinį žodį taręs būrelio pirmininkas A. Šimulis trumpai supažindino svečius su Raudgirio medžiotojų būrelio istorija. Vyras juokavo, kad šis būrelis ypatingas ne tik tuo, kad jame yra daugiausia moterų medžiotojų visame rajone, bet dar ir todėl, kad šiuose plotuose išvesta ypatinga didžiųjų Raudgirio kiškių veislė, kurios gyvūnai daug didesni nei pilkieji kiškiai, todėl moterų prašė medžioklėje būti atidžioms ir nesumaišyti jų su stirnomis. Vėliau instruktažą tęsė ir su saugumo taisyklėmis bei medžiojamąja fauna medžioklėje supažindino medžioklės vadovė Birutė Grybienė. Vadovavimas šiai medžioklei tapo nelengvu iššūkiu pirmą kartą medžioklės vadove tapusiai Birutei. Ši medžioklė neįprasta labiausiai buvo vyrams, atlydėjusiems savo damas. Dažnas iš jų – medžiotojas, tačiau šį kartą dėl savo mylimų žmonų, draugių ar dukterų jiems ginklus teko palikti namuose ir tapti varovais: sušlapti kojas ir pasirūpinti sumedžiotu laimikiu.

Medžioklė buvo labai moteriška. Tarp laimikių – lapė ir legendomis apipintas didysis kiškis. Gal ne toks ir didelis, kaip būrelio vadovo pasakota medžioklės pradžioje, bet medžiotojai juk mėgsta linksmas istorijas. Medžioklės karaliene tapo Renata, tądien buvusi taikliausia ir sumedžiojusi kiškį. Ji apdovanota Medžioklės karalienės medaliu bei simboliniu prizu. Galbūt dėl prasto oro Medeinė nelepino stambiais laimikiais, tačiau medžioklė buvo išties įsimintina ir įspūdinga. Buvo smagu girdėti mišku aidint moterišką juoką, o vyrams – atrakcija stebėti, kaip moterys pažliugusiais miško keliais vairuoja džipus. Po sumedžioto laimikio pagerbimo laukė karalienės vakarienė bei medžioklės įspūdžių aptarimas prie židinio. Visos medžiotojos buvo pilnos emocijų ir geros nuotaikos, o organizatoriai tikisi, kad tokios medžioklės moterims taps tradicija.

Tekstas: RUGILĖ ŠIMULYTĖ
Šaltinis: Žurnalas “Medžioklė”
Kopijuoti ar kitaip platinti čia pateiktą turinį be mūsų sutikimo draudžiama!

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą