Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Medžioklė be šautuvo

Turinys:

Vieną gražų šeštadienio rytą susirinkome į eilinę medžioklę su varovais. Susirašę į medžioklės lapą, išklausę medžioklės vadovo nurodymų ir aptarę jos eigą, sėdome į automobilius ir pajudėjome miško link, kur turėjo prasidėti pirmasis varymas. Medžiotojų susirinko nemažai, tad ilga automobilių kolona neskubėdama judėjo apsnigtu keliu, vedančiu per laukus. Rytas buvo nepaprastai gražus, nes ką tik patekėjusi saulė blizgėjo pernakt iškritusiame puriame sniege. Tokios gražios gamtos akimirkos pagyvina medžioklėje patirtus įspūdžius, tačiau šį kartą taip gražiai prasidėjusio ryto nuotaiką mums sugadino nemalonus įvykis.

Važiuojant keliuku laukais pamatėme būrelį stirnų, išsigandusios automobilių kolonos jos ėmė bėgti tolyn, bet staiga stabtelėjo ir visos kaip viena metėsi automobilių link Vairuotojai pradėjo stabdyti, kelias buvo slidus, padengtas suplūkto sniego sluoksniu, todėl greitai sustoti nepavyko. Šešios stirnos kelią peršoko sveikos, o viena bėgdama paslydus pargriuvo ir pačiuožė tiesiai po priešais mus važiavusio visureigio galiniu ratu, kuris gyvūną kliudė mirtinai. Visa tai įvyko labai staiga, tiesiai prieš mano akis.

Tiesa, kad naktį važiuojant keliu automobiliui, laukiniai gyvūnai puola bėgti šviesų link, dažnai sukeldami eismo įvykius. Bet kad šviesiu paros metu gyvūnai pultų bėgti po automobilių ratais – dar nebuvo tekę matyti. Sunku nuspėti, kas lėmė tokį gyvūnų elgesį.

Deja, turime pripažinti, kad pasitaiko atvejų, kai medžioklių metu laukiniai gyvūnai sukelia avarines situacijas, ypač medžiojant su varovais šalia didesnio eismo intensyvumo kelių. Ne kartą medžioklėse varant teko medžiotojų linijoje stovėti tiesiog kelkraštyje ir matyti, kaip iš miško išvaryti žvėrys sutrikdo automobilių eismą. Ir šauti nesaugu, ir vairuotojai išsigąsta. Galbūt tokiose situacijose pagelbėtų prie kelio pastatomi laikini kelio ženklai „Atsargiai, vyksta medžioklė“. Iki šiol oficialiai įteisinto tokio ženklo neturime, bet juk niekas nedraudžia savanoriškai perspėti vairuotojų.

Kur kas daugiau gyvūnų keliuose žūsta ne dėl medžioklių kaltės, o tiesiog tamsiu
paros metu mėgindami kirsti kelią, kai juo važiuoja automobiliai. Visgi automobilių šviesos jų nebaido, priešingai – gyvūnai dažnai bėga šviesų link Rekonstruojant magistralinius ir krašto kelius tose vietose, kur didesnis eismo intensyvumas, ypač ruožuose, kuriuose užfiksuota nemažai įvykių, susijusių su laukiniais gyvūnais, taikomos specialios apsaugos priemonės. Pakelėse tveriama tinklo tvora, įrengiant pralaidas gyvūnams kelio sankasoje, statomi šviesą atspindintys reflektoriai, kurie automobiliui važiuojant apšviečia pakeles, ribojamas transporto greitis ar paprasčiausiai pastatomi įspėjamieji ženklai „Laukiniai gyvūnai”.

Rekonstravus kelius ir pritaikius specialias aplinkosaugos priemones, apsaugančias tiek laukinius gyvūnus tiek vairuotojus, problema išsprendžiama ar bent jau šiek tiek sumažinamas pavojus. Tačiau Lietuvoje dar yra nemažai pavojingų kelių, todėl mes. medžiotojai ir vairuotojai, negalėdami su prasti bei numatyti gyvūnų elgesio, turime patys elgtis atsakingiau ir atsargiau.


Autorė: Gintarė NARAUSKAITĖ
Šaltinis: Žurnalas “Medžiotojas ir medžioklė”

Kopijuoti ar kitaip platinti čia pateikta turinį be mūsų sutikimo draudžiama!

Užsiprenumeruokite žurnalą “Medžiotojas ir medžioklė”

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 5 / 5. Balsavo: 1

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą