Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Medžioklė atimta iš jaunų ir pagyvenusių

Turinys:

Lenkijos medžiotojų bendruomenė visada buvo uždara ir laikė save savarankiška, nuo nieko nepriklausoma. Vis dėlto šių metų pavasarį Lenkijos vardas nuskambėjo nerimastingai, nes jos parlamentas pritarė medžioklės įstatymo pataisoms, kurias vietos ir Europos medžiotojai laiko katastrofiškomis.

Nors Europos medžiotojų bendruomenė kone meldė, kad lenkai ko nors skubiai imtųsi, viskas veltui, nepadėjo nė Europos medžiotojų asociacijų laiškai Lenkijos Seimui ir prezidentui Andrzejui Dudai. Įstatymas buvo priimtas ir A. Duda jį pasirašė. Po kelių mėnesių pagal įstatymus buvo pakeista Lenkijos medžiotojų asociacijos (LMA) vadovybė, ir lenkų medžiotojai ėmėsi ieškoti sprendimų. Visi nuogąstauja, kad jau per vėlu, bet įstatymus kuria žmonės, žmonės juos gali ir pakeisti.

Rugpjūčio 25 dieną Varšuvoje LMA ieškodama sprendimų sukvietė FACE, CIC, Lietuvos, Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Rusijos, Vokietijos, Slovakijos ir Čekijos medžiotojus į konferenciją. Renginys vyko pagal visas lenkų svetingumo „taisykles“, o vėliau Lazienkų parke LMA 95 metų jubiliejaus proga surengtas medžioklinės muzikos koncertas.

Įstatymo reikalavimai
Keletas naujojo įstatymo reikalavimų mūsų nenustebins. Pavyzdžiui, lenkams nuo šiol draudžiama medžioti arčiau kaip 150 metrų nuo gyvenamųjų vietų. Tačiau itin didelę nuostabą sukėlė draudimas dresuoti medžioklinius šunis ir paukščius, taip pat nebegali vykti darbo bandymai. Negana to, nuo šiol Lenkijos žemių savininkai turės teisę uždrausti medžioti savo teritorijoje.

Didelis smūgis žemiau juostos LMA kaip nevyriausybinei organizacijai yra reikalavimas organizacijos vadovą rinkti iš trijų Aplinkos ministerijos siūlomų kandidatų. Tai reiškia, kad LMA Lenkijoje bus tiesiogiai pavaldi valdžios įstaigoms. Viena didžiausių pasipiktinimo priežasčių – nuo šiol Lenkijos medžiotojai kartą per penkerius metus turės atlikti medicininę sveikatos patikrą.

Vis dėlto didžiausią nuostabą kelia draudimas medžioti matant nepilnamečiams. Lenkijoje medžioklės apibrėžtis labai plati, todėl policija galėtų imtis įvairiausių interpretacijų. Prieš šį reikalavimą lenkai nusiteikę gana aršiai, nes jis prieštarauja žmogaus teisėms, nustatančioms, kad tėvai turi teisę auklėti vaikus savo nuožiūra. Lenkijos medžiotojai su šiuo reikalavimu ketina kovoti visais įmanomais būdais. Anot LMA, įstatymo leidėjai šiuo įstatymu sugebėjo neleisti medžioti ir patiems jauniausiems, ir vyriausiems, nes buvo apribotas ir medžiotojų skaičius. LMA teigimu, tokių ir panašių problemų galėtų kilti ir kitose šalyse.

Konferencijoje iš kitų šalių atstovų ne kartą girdėta, kad tokį rezultatą lėmė pastarųjų dešimties metų LMA izoliuotumas. CIC vadovas Tamásas Marghescu sakė, kad buvo padėti pasirengusių tarptautinių organizacijų, bet patys lenkai veiksmų nesiėmė. Taigi, tarptautinis bendradarbiavimas dar niekada nebuvo toks svarbus.

Lenkijoje šiuo metu yra apie 130 tūkst. medžiotojų, ir tai daug, bet mažai palyginus su visos šalies gyventojų skaičiumi – apie 38,5 mln. gyventojų. Šia prasme Lietuvos medžiotojų dalis yra gerokai didesnė.

Kultūra ir tradicijos
Nors lenkų medžiotojams dabar sunkus metas, tradicijomis jie už mus keliais žingsniais toliau – ir aprangos, ir medžioklės renginių prasme. Tarp kitko, kiek kitaip nei mes lenkai supranta ir mandagumą: konferencijos dalyviams skaitant pranešimus, stalas buvo gausiai nuklotas medžioklės produkcija ir skirtas vaišintis. Po konferencijos Lazienkų parke, netoli paskutinio Abiejų Tautų Respublikos karaliaus Stanislovo Augusto Poniatovskio rezidencijos, jo laikais statytame amfiteatre vyko medžioklinės muzikos koncertas LMA 95 metų jubiliejaus proga. Muzikos atėjo pasiklausyti visi, besiilsintys parke, vyko kūrybinės dirbtuvės vaikams, parodos, degustacijos ir turgelis, o tai visada yra puiki galimybė nemedžiotojams geriau suprasti, kas yra medžioklė.


Šaltinis žurnalas “Medžioklė”
Parengė: LINDA DOMBROVSKA
Kopijuoti čia pateiktą turinį be mūsų sutikimo draudžiama!

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

4 Komentarai

 • Linas
  Posted 2018.11.06 at 08:52

  Keistai skamba: ” zemes savininkai tures teise uzdrausti medziokle”. Tai labai gerai, puiku nes ir lenkai gyvena kapitalizme, kur savininko teise i savo nuosavybe yra sventa. Dalis musu medziokles veikeju vis dar gyvena ir pucia komunistini kvapa, visaip stengiasi ignoruoti savininko ir privacios nuosavybes teise. Fu. Smirda.

 • Tautvydad
  Posted 2018.10.29 at 19:18

  Lietuvoje yra jų keleta, tik kad jos nėra vieningos.

 • Deividas
  Posted 2018.10.29 at 15:40

  Be organizacijos kuri rimtai atstovautų medžiotojų interesus, mūsų laukia panašus likimas…

  • Arturas
   Posted 2018.10.30 at 18:48

   1000 kartu teisus….

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą