Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Mažinant afrikinio kiaulių maro plitimą – papildomos prevencinės priemonės

Turinys:

Dėl afrikinio kiaulių maro grėsmės Aplinkos ministerija skubos tvarka buvo rekomendavusi įvairiems medžiotojų būreliams 10 km spinduliu nuo Lietuvos ir Baltarusijos sienos intensyviau medžioti šernus, o medžiojant griežtai laikytis nustatytų veterinarinių reikalavimų (šernus doroti tik šernų apdorojimo aikštelėse, o visas antrinės liekanas utilizuoti specialiuose šuliniuose).

Atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos (toliau – ŽŪM) ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (toliau – VMVT) prašymą, aplinkos viceministras Linas Jonauskas pavedė Aplinkos ministerijos pavaldžioms institucijoms kas savaitę teikti VMVT sumedžiotų šernų skaičių kontroliuojamose teritorijose ir kreiptis į medžiotojus, kad suintensyvintų šernų medžioklę pasienio su Baltarusijos Respublika rajonuose.

„Privalome skubiai reaguoti ir imtis visų prevencijos priemonių, siekiant užkirsti kelią greitai plintančiam afrikiniam kiaulių marui, nes tai yra grėsmė tiek kiaulininkystei, tiek Lietuvos ekonomikai“, – sakė L. Jonauskas.

Aplinkos ministerija prašo medžiotojų ir visų gamtos mylėtojų bei miško lankytojų atkreipti dėmesį į šernų sveikatos būklę, o pastebėjus bent menkiausius užkrečiamosios ligos požymius nedelsiant pranešti regionų aplinkos apsaugos departamentams ir VMVT. Kadangi gydymo nuo maro nėra, sergantys šernai turi būti sunaikinti. Pastebėjus nugaišusį šerną, apie tai taip pat būtina skubiai pranešti aplinkosaugininkams ir Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai.

Visuomenės informavimo skyriusam

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą