Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Mauser M12 Max – po dvejų metų medžioklių

Turinys:

Savo draugyste su „Mauser M12 Max“ pradėjau 2017 metų rugsėjo mėnesį, kaip tik prieš varominių medžioklių pradžią. Kadangi ieškojau šautuvo varominėms ir stambiųjų kanopinių medžioklėms, mano kalibro pasirinkimas krito ant 8x57IS (7.92×57mm Mauser). Apie kalibro pasirinkimą labai plėstis nenoriu, galiu iš karto pasakyti, kad esu labai patenkintas savo pasirinkimu.

Pirma rimtesnė medžioklė su šiuo šautuvo įvyko Suomijoje. Pirmą kartą man pasitaikė puiki galimybė nuvykti į Suomiją medžioti baltauodegių elnių. Medžioklė vyko pora dienų. Palaukime pavyko sumedžioti baltauodegio elnio jauniklį, o varyiminėje medžioklėje baltauodegio elnio patiną. Video iš tos medžioklės galite pasižiūrėti čia.

Pirmose medžioklėse iš karto atkreipiau dėmesį į trijų padėčių saugiklį, kuris tuo pačiu ir užveda spyną (En: manual cocking system). Tai vienas patogiausių dalykų varominėse medžioklėse!

Trumpai kalbant, perjungus saugiklį į šūvio poziciją, užvedama ir muštuko spyruoklė. Jei saugiklis neužvestas ir laikomas saugioje padėtyje, muštuko spyruoklė taip pat neužvesta ir atsitiktinio šūvio galimybės nėra. Tuo tarpu šovinys lieka vamzdyje.
Išgirdus traškesį, perjungiate saugiklį į šūvio režimą, tuo pačiu yra užvedama spyną ir jūs pasiruošęs atlikti šūvį. Saugumo atžvilgiu tai labai patogus dalykas, nes jums nereikia stovėti su užtaisytu šautuvu visa varymą, o prireikus atlikti šūvį tereikia perjungti saugiklį į (F) poziciją.

Dar viena detalė kuri lėmė šautuvo pasirinkimą, tai yra laminuota buožė su skyle nykščiui. Šautuvus su tokiomis buožėmis dabar daro bene visi ginklų gamintojai, nes tokio tipo buožės yra ergonomiškos ir puikiai guli rankose.

Po dviejų metų medžioklių įvairiomis oro sąlygomis, buožės išvaizda nepakito. Buožė yra ganėtinai kieta, todėl mechaninių pažeidimų taip pat nėra daug. Buožė atlaikė įvairių medžioklių išbandymus ir atrodo pakankamai gerai. Atvirai pasakius – tikėjausi prastesnio rezultato.

Kalbėti apie vamzdį ir spynos mechanizmą tikriausiai net neverta, „Mauser“ kompanija jau senai garsėja savo aukšta kokybe. Prižiūrint ginklą korozijos ant metalinių dalių nepastebėjau. Keliose vietose pasitrynė vamzdžio juodinimas, bet čia dėl mechaninių pažeidimų į metalinius paviršius.

Dėtuvė pagaminta iš tvirto plastiko ir talpina penkis šovinius. Varominėse medžioklėse dėtuvės talpa yra svarbi smulkmena kuri kartais apsprendžia medžioklės baigtį.

Apibendrinimui galiu pasakyti, kad visiškai nesigailiu savo pasirinkimu ir tikiuosi patirti dar daug gražių akimirkų su šiuo ginklu medžioklėse. Dar kartą noriu atkreipti dėmesį į saugiklį kuris užveda spyną. Jei ruošiatės įsigyti šautuvą ir jame yra galimybė tokiam saugikliui, nedvejodami rinkitės tokį variantą.

Visiems gražių akimirkų medžioklėse ir iki susirašymo kitą kartą!

Miske.lt
Deividas Staponkus

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 3.7 / 5. Balsavo: 3

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

13 Komentarai

 • Ricardas
  Posted 2019.09.26 at 11:11

  Siaip pastebejimas. Nurodyto kalibro kulka labai sunki ir optimalus suvis iki 100-120 metru, o paskui didelis kulkos kritimas zemyn. Taip kad varimineje medziokleje begant zveriui lauku, labai reikia atsizvelgti i atstuma, i zveries begimo greiti ir t.t.

  1
  5
  • Deividas
   Posted 2019.09.26 at 11:16

   Tai beabejo reikia mokėti šaudyti. Kritimas 11.7g LAPUA NATURALIS kulkos ant 200m apie 14cm, tai iš esmės nieko stebuklingo panašiai kaip ir 308Win. Žodžiu kažkokių kritinių problemų su šiuo kalibru neturiu.

 • Irmantas
  Posted 2019.09.25 at 14:35

  Jei tik leidžia finansinės galimybės, vienareikšmiškai rinktis Blaser R8, visa kita yra tik kompromisas ir savęs apgaudinėjimas 🙂

  Nežiūrint, kad tas pats savininkas valdo ir Sauer, ir Mauser, top kokybė pažangiausios technologijos atiduodamos Blaser.

  P.S. paminėtas kalibras tikrai puikus skirtas medžioklei, pats medžioju su 9,3 x 62. Mūsų medžiotojų išprusimas tikrai auga ir nemažai pasirenka medžioklei, bet ne “pardavėjų” siūlomus karui skirtus kalibrus kaip 30-06, 308WIN.

  Nesupykite už asmeninę nuomonę 🙂 Visiems taiklių šūvių, įspūdingų trofėjų, medžioklei valio!

  22
  3
  • Algis
   Posted 2019.09.26 at 11:42

   Su 308 kalibru retai kada randu kiaurai išėjusią kulką, tai dažnai apsunkina paiešką dėl kraujo nebuvimo. Su mano turimu 308 šūviai pakankamai minkšti, todėl nė velnio nesutinku, kad tai karui skirtas kalibras 🙂 tiesa, neaišku, kas turėta omenyje karui …

   3
   1
  • Irmantas
   Posted 2019.09.26 at 12:52

   Algi, esu nemažai laiko medžiojas su 308W, bet visuomet norisi patobulėti, išbandyti ką mūsų kolegos vokiečiai seniai naudoja, taigi rekomenduoju išbandyti 9,3: Žvėries stabdymo efektas, kraujo pėdsakas, minimalios hematomos. Dėl balistikos iki 200 m. viskas puikiai, toliau paulaukoj prietemoj, juo labiau varominėse tikrai nešaudau.
   Ką turėjau galvoi karui, tai 308W karinis NATO standarto kalibras gyvai jegai vidutiniškai 80 kg. naikint.

 • Mauser
  Posted 2019.09.25 at 14:27

  “Aš nesu fanatas vieno ar kito brendo, tiesiog renkuosi kas man tinka ir patinka.” ar tai kuom prekiauji? 🙂

  10
 • Raimis
  Posted 2019.09.25 at 14:25

  Varyminėse medžioklėse???? Tai kodėl yra varovai, o ne varyvai ar varytuvai? Čia šiaip pastebėjimas, nes labai jau keistai skamba…..

  2
  1
  • Alfonsas
   Posted 2019.09.25 at 15:44

   Netinka nei varyminė (nuo žodžio varyti) nei varominė (nuo žodžio varovas), kadangi medžioklės būdas yra ‘medžioklė su varovais’ arba trumpiau ‘medžioklė varant’. Bet visiškai nesvarbu, kaip pavadinsi, kad tik būtų gera medžioklė. Taiklių šūvių.

  • Post Author
   Miske.lt
   Posted 2019.09.25 at 15:46

   Pataisyta. Varominė skamba gal teisingiau.

   3
   1
 • Vladimiras
  Posted 2019.09.25 at 12:54

  Sveiki kolegos. Noreciau parasyti truputi kritikos. Tas Jūsu paminetas saugiklis tikrai geras dalykas saugumo atzvilgiu, bet Mauser ginkluose jis igyvendintas ypac nepatogiai! Stovejau pries pora menesiu parduotuvej ir jau beveik buvau nusipirkes toki ginkla, bet nepirkau del saugiklio nepatogumo naudoti! Šalia galejau gyvai palyginti su Blaser R8 kur irgi saugiklis uzveda spyna, tai ten viskas veikia gerokai patogiau! Todel ir pridejes 1000 EUR nusipirkau Blaser, nors i parduotuve ejau pirkti M12! Moralas toks: butinai gyvai paciupinekit ginkla, M12 tikrai superinos ir patogus bet del saugiklio sau jo nepirkau! Sekmes kolegos, ir nesupykit už kritika, tai tik mano subjektyvi nuomone! Visiems Taikliu šuviu!

  15
  • Post Author
   Miske.lt
   Posted 2019.09.25 at 13:07

   Visos nuomonės priimtinos. Šis straipsnis yra tik mano nuomonė ir pastebėjimai. Man Mauser saugiklis patiko, kitam gali nepatikti, čia kiekvieno pasirinkimo laisvė. Kalbant apie Blaser saugiklius, tai jie man irgi patinka. Aš nesu fanatas vieno ar kito brendo, tiesiog renkuosi kas man tinka ir patinka.

 • Alfonsas
  Posted 2019.09.25 at 12:26

  Puikus ginklas, ypač saugumo atžvilgiu. Medžioju jau pusantrų metų. Jokių problemų. Gal prisimeni, pirkau nelaikęs rankose ir iš karto “prilipo”. Mano 3006 kalibro ir taip pat su originaliu Dual Brake kompensatorumi. Įsigijau antrą komplektą Mauser Hexalock žiedų ir varyminėse medžioklėse dedu miškinę optiką. Su RWS Hit ir Evo šoviniais dirba puikiai. Norėčiau išbandyt su RWS Hit Short Rifle bet, deja, dar LT neprekiauja. Be tavo paminėtų pliusų, norėčiau atkreipt dėmesį į nuleistuko darbą. Vienas šaulys pabandęs sakė, dirba kaip sportinis. Spyna su 6 kumšteliais profesionalų vertinama kaip viena iš saugiausių. Yra ir nedidelis minusas, vamzdžio išorės danga galėtų būti bent jau kaip M18. Žodžiu, ginklas vertas dėmesio, ypač vertinantiems saugumą ir patikimumą.

  • Deividas
   Posted 2019.09.25 at 12:37

   Pamenu! 🙂 Visi tavo paminėti dalykai taip pat teisingi. Smagu, kad tau kaip ir man, šis ginklas prilipo. Pabandyk LAPUA Naturalis šovinukus, man tiko puikiai ir dirba be klausimų.

Komentuoti

Merger Duo NXP50
Pirmieji „Pulsar“ multispektriniai žiūronai!

Žiūrėti apžvalgą