Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Mannlicher Scout – modernus požiūris į gyvenimą

Turinys:

Steyr Mannlicher parduoda ginklus, išsiskiriančius kokybe, gražia apdaila, elegancija ir tikslumu, nors daugiausia jie asocijuojasi su klasikinėmis linijomis – mediniu apsodu. Vis dėlto yra išimčių, ir vieną tokių pamačiau aktyviojo poilsio parodoje IWA Outdoor Classics 2016, vykusioje kovo mėnesį Niurnberge. Mannlicher Scout nėra jokia naujovė, bet verta paminėti dėl itin modernios pasaulėžiūros. Scout buvo pagamintas kartu su legendiniu JAV pėstininku, pulkininku leitenantu Jeffu Cooperiu. Ginklas pasižymi į ateitį orientuotu dizainu ir inovatyviais techniniais sprendimais. Įdomus šio ginklo požymis yra į apsodą integruotos karabino atramos kojelės, pailginta Weaver tipo bazė, atlenkiami taikikliai nenumatytoms situacijoms ir viena papildoma dėtuvė.

ATRAMINĖS KOJELĖS.
Paprastai, įsigijus ginklą, jis pritaikomas konkretiems savininko poreikiams, pavyzdžiui, kai kurie medžiotojai savo karabinui prideda atramines kojeles. Scout atveju tai nebūtina, nes atlenkiamos kojelės integruotos į sintetinės medžiagos apsodą. Kai jų nebereikia, galima užlenkti ir jos netrukdys, skirtingai nuo primontuotų kojelių. Didžiausias Scout atramų trūkumas – jos nelabai reguliuojamos į ilgį. Kojeles galima naudoti ne tik šaunant atrėmus į žemę ar kokį kietą paviršių, jos gali būti naudingos ir šaunant iš rankos. Lietuvoje dėl ilgos žolės vasarą kojelių dažnai neišeina panaudoti, bet jos praverčia ten, kur yra bent šioks toks reljefas ar akmuo. Tarp kojelių yra specialūs UIT bėgeliai, į kuriuos galima primontuoti papildomą įrangą.

PANAUDOJIMAS.
Mannlicher Scout yra idealus sprendimas įvairovei, patvarumui, tikslumui. Tai patikimas įrankis, sukurtas ant kompaktiškos ir lengvos karabino su spyna platformos. Ginklas lengvai tinka įvairioms medžioklės rūšims, ant jo galima montuoti bet kokio tipo optinį taikiklį. Jeigu optinis taikiklis nuvilia, ant ginklo yra atlenkiami išoriniai taikikliai, kuriuos galima aktyvinti per keletą sekundžių. Pagal specialius J. Cooperio nurodymus buvo sukurta dėtuvė, duodanti šovinius iš dviejų pozicijų. Dėtuvei įdėti reikia minimalios jėgos, o išimama ji kartu nuspaudus du mygtukus, esančius abipus dėtuvės. Į dėtuvę telpa penki šoviniai. Papildomai yra antra, apsode esanti, dėtuvė, jeigu staiga baigtųsi amunicija. 485 mm ilgio ginklo vamzdis frezuotas, šaltai kaltas. Bendrasis ginklo ilgis – 1005 mm, svoris be taikiklio – 3 kg. Taigi šis ginklas puikiai tinka ilgiems žygiams, nes medžiotojo nenuvargina. Dinamiškos medžioklės gerbėjams bus patogus ir palyginti trumpas vamzdis, kuris pernelyg nepaveikia ginklo kokybės.

SAUGA.
Scout išsiskiria unikalia 2 + 1 trijų pakopų apsaugos sistema, kuri pritaikyta ir kitiems Steyr Mannlicher produktams. Kai ginklas parengtas šauti, apsauginis jungiklis pasuktas ties raudona žyma. Pirmoji jungiklio pakopa leidžia atjungti šaudymo mechanizmą, bet vis dar galima judinti spyną. Antroji pakopa yra tada, kai atjungus šaudymo mechanizmą užblokuojama spyna, tokiu būdu leidžiant ginklą saugiai nešioti net jeigu karabinas užtaisytas. Apsauginį jungiklį lengva reguliuoti, tiesiog jį pasukant į priekį ar atgal. Tai yra funkcionali ir apgalvota sistema, sukurta galvojant apie saugumą.

MODELIAI.
Steyr Mannlicher galima įsigyti su juodu, pilku, purvo spalvos ir žaliu sintetiniu apsodu – iš viso penki skirtingi variantai. Kalibrų versijos: .223 Rem, .243 Win, 7mm-08 Rem, .308 Win. Komplekte yra dvi penkių šovinių talpos dėtuvės. Atskirai galima įsigyti dėtuvių su dešimt šovinių. Taip pat puikus pasiūlymas – apsodo pailginimo dalys, leidžiant ginklą pritaikyti įvairaus ūgio medžiotojams.

MEDŽIOTOJŲ ATSILIEPIMAI
Profesionalus medžiotojas Janis Kliavinis: Scout atitarnavo septynerius metus. Geras balansas, lengvas ir kompaktiškas aktyviai medžioklei. Pats šaudžiau kalibru .308 Win. Mūsų sąlygomis kojelių per daug nenaudojau, bet nuvykus medžioti į kalnus tikrai pravertė.

Medžiotoja ir šaulė Lauma Zylė: Esu labai patenkinta savo ginklu. Jis lengvas, patogus, jo plastmasinė apdaila labai praktiška medžioklėje su varovais, vežant nesusibraižo ir nesusigadina įkritus į kokį purvyną. Dar galiu pasakyti, kad šio ginklo šovinių lizdas pagamintas labai tiksliai, neima prastų šovinių, pavyzdžiui, Barnaul. Su kokybiškais šoviniais ginklas tikslus. Labai patogi papildoma 5 šovinių dėtuvė, kuri dedasi į specialiai skirtą vietą apsodo gale: sušauni vieną dėtuvę ir greitai ir patogiai pakeiti nauja. Šoviniai nesimėto po kišenes ir taip toliau. Taip pat labai praverčia ginklo atraminės kojelės, jeigu staiga ginklą reikia gražiai atremti, kad nereikėtų ieškoti, kur kabinti, ar atremti į medį, dėti į sniegą, purvyną ar smėlį. Dar patogios papildomos apsodo pailginimo dalys, kurias galima tiesiog dėti vieną prie kitos arba nuimti. Apsodą galima pailginti ar patrumpinti pagal šaulio poreikį, nereikia specialisto pagalbos.

Medžiotojas Martinis Akermanis: Kasdien medžioklėje tykant naudoju Scout. Labai patinka kokybiškas techninis ginklo apdirbimas – spyna labai tiksli ir be nereikalingų judesių į šonus. Patinka ir trijų lygių saugiklis. Ginklo apsodo kojeles naudoju tik valydamas, o pačioje medžioklėje dar neprireikė, šaudykloje irgi ne (šaudyklai ginklas iš tiesų nėra labai pritaikytas, nes po poros šūvių vamzdis įkaista ir pataikymo tikslumas ne pats geriausias). Mechaniniai taikikliai į ginklą įmontuoti jau gamykloje, todėl dėl jų efektyvumo sunku spręsti, bet teoriškai jie turėtų praversti krūmuose ieškant sužeisto gyvūno. Gerai sugalvota galimybė į apsodą įtvirtinti atsarginę dėtuvę. Vykstant į kvartalą per medžioklę su varovais galima pasiimti dvi dėtuves su penkiais šoviniais kiekvienoje. Plastmasinis apsodas turi pliusų ir minusų: gerai, kad nereikia specialios priežiūros ir valymo, blogai, kad gana triukšmingas, jeigu trinasi į kokį drabužį ar užtrauktuką.


Šaltinis: Žurnalas “Medžioklė”
Tekstas: LINDA DOMBROVSKA
Kopijuoti ar kitaip platinti čia pateiktą turinį be mūsų sutikimo draudžiama!

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 5 / 5. Balsavo: 2

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą