Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

LR Seimo Etikos ir procedūrų komisiją tyrimo dėl L. Jonausko nepradės

Turinys:

Lietuvos medžiotojus vienijančios organizacijos kreipėsi į LR Seimo Etikos ir procedūrų komisiją, prašydami LRS EPK įvertinti Seimo nario p. L. Jonausko pasisakymus (t. tarpe ir viešoje erdvėje), jo elgesio atitikimą mūsų aukščiau nurodytiems LR Teisės aktams bei sustabdyti LR Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo 4 straipsnio pakeitimo įstatymo svarstymą ir priėmimą.

L. Jonauskas, pateikdamas LR Seimui daugybę neigiamas emocijas sukeliančių, bet niekuo nepagrįstų ir nemotyvuotų teiginių, o vadovaudamasis tik prielaidomis (kas, dar iki posėdžio, buvo plačiai tiražuojama LR medijuose), galimai stengiasi pažeminti Lietuvos medžiotojų bendruomenę (LR visuomenės mažumą) ir skatinti neapykantą jai, tuo pažeisdamas LR Konstitucijos 25 straipsnio ir LR Valstybės politikų elgesio kodekso nuostatas. Be to, p. L. Jonausko pasisakymas rodo jo visišką medžioklės ir kinologijos neišmanymą.

Dokumentą pasirašė Lietuvos medžiotojų sąjunga „Gamta“, Sūduvos medžiotojų sąjunga, Ginklų pirklių asociacija, Lietuvos medžiotojų draugija.

Seimo Etikos ir procedūrų komisija (toliau – Komisija) 2021 m. gegužės 26 d. susipažino su skundu dėl Seimo nario Lino Jonausko pasisakymų.
2021 m. balandžio 29 d. Seimo plenariniame posėdyje vyko Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo Nr. VIII-500 4 straipsnio pakeitimo įstatymo projekto Nr. XIVP-410 pateikimas. Jo metu projekto iniciatorius Seimo narys L. Jonauskas pristatė parengtą projektą, išdėstė šio projekto parengimo motyvus. Seimo statuto 9 straipsnio 6 punktas suteikia teisę Seimo nariams rengti ir teikti Seimo svarstyti įstatymų bei kitų teisės aktų projektus.

Pažymėtina, kad teisės akto projekto svarstymas pradedamas jo pateikimu, po kurio jis yra svarstomas komitetuose, kuriuose išklausomi specialistai, suinteresuoti asmenys, projektas gali būti skelbiamas visuomenei. Visi suinteresuoti asmenys turi teisę teikti savo pastabas ir pasiūlymus dėl projektų. Tik apsvarsčius projektus komitetuose ir komisijose, projektai svarstomi ir priimami Seime.

Komisijos nuomone, Seimo nariai neprivalo remtis tiksliais moksliniais ar kitais šaltiniais ir pateikti tikslią informaciją visais svarstomais klausimais. Atsižvelgdama į tai, Komisija priėmė sprendimą nepradėti tyrimo dėl Seimo nario L. Jonausko netiksliai pateiktos informacijos. Tačiau Komisija kreipėsi į Seimo narius paragindama juos viešuose pasisakymuose vengti apibendrintų vertinimų, taip pat nurodyti konkrečius atvejus, kai kalbama apie teisės aktų pažeidimus.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 3.5 / 5. Balsavo: 6

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą