Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

LMŽD: stiprus ir vieningas medžiotojų balsas – būtinas

Turinys:

Kviečiame, siūlome, tikimės ir tikime. Tokiais žodžiais LMŽD šiandien kreipėsi į kitas medžiotojus vienijančias organizacijos siūlydama joms integruotis į LMŽD veiklą.

Tikslas – vieningas ir girdimas Lietuvos medžiotojų balsas visuomenėje ir teisėkūroje.

Lietuvai yra per brangu turėti daugelį medžiotojų interesams sėkmingiau ar mažiau sėkmingai atstovauti bandančių organizacijų, juolab, kad šių organizacijų pozicijos neretai išsiskiria.

LMŽD taryba 2023 vasario 7 d. posėdyje nusprendė, kad LMŽD, kaip didžiausią skaičių medžiotojų atstovaujanti asociacija, turėtų imtis medžiotojų interesams atstovaujančių organizacijų suvienijimo iniciatyvos.

LMŽD kviečia kitas medžiotojų organizacijas tapti LMŽD narėmis, kartu siūlydama galimybę naudotis LMŽD turimomis galimybėmis. Vieninga trofėjų vertinimo sistema ir duomenų bazė, galimybės sustiprinti medžioti norinčių asmenų kokybišką rengimą bei užtikrinti medžiotojus vienijančių organizacijų teisę teikti visuomenei, gamtai ir valstybei viešąsias paslaugas. Tai tik keletas pavyzdinių sričių, kuriose galima būtų efektyviau veikti kartu.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 4.4 / 5. Balsavo: 37

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

7 Komentarai

 • Aidas
  Posted 2023.03.15 at 13:35

  Kiek man yra žinoma, kad LMŽD atstovauja, gina Lietuvos medžiotojų teises, interesus ir tradicijas. Tai atsakykite, gerbiamieji, į šį, daugeliui medžiotojų rūpimą ir aktualų klausimą.
  Kaip galėjote praleisti pro ausis ir leisti, nuo 2024,03, 30 d. uždrausti medžioti fazanus? Juk nuo senų senovės ši medžioklė buvo vykdoma Lietuvoje ir vadinama „Karališkąja medžiokle“. Taip, jie auginami fermose tik tam, kad būtų sumedžioti, bet ar gi ne panašus likimas nutinka ir visų mylimas vištas, kiaules, avis, jaučius ir t. t. Vienu ar kitu keliu jie visgi papuola ant mūsų stalo. Pavadino fazanus svetimžemiais ir uždraudė juos veisti, bei išleisti į gamtą? Kodėl jie gyvena visose žemėse aplink mus, o tik ne pas mus? Lenkija jų turi, Čekija, Slovakija, Vengrija, Rumunija irgi turi, Vokietija, Prancūzija, Anglija, ir daugelis kitų šalių turi, o lietuviui jis yra svetimžemis… Juk šis paukštis lengvai atlaiko net iki 50 laipsnių šaltį. Jis laisvai galėtų gyventi Lietuvoje, tik reikėtų pasirūpinti jo saugumu. Fazanas yra žemės paukštis. Todėl jis, kaip ir tetervinas, kurtinys bei kurapka turi daugybę priešų, naikinančių jų populiacijas. Tokių, kaip lapės, kiaunės, jenotai, lūšys, o kiek plėšriųjų paukščių. Jeigu męs medžiotojai nepasirūpinsim jų saugumu, tai dar po keleto metų, apie tai galėsime pasiskaityti tik senose knygose, kurių jau mažai kas beskaito. Kodėl gi ne pradėti kovoti kitaip? Ne surašyti viską į Lietuvos Raudonąją Knygą ir pamiršti, o sukurti tam tikras prevencijas, kaip pvz. plėšrūnų privalomą sumedžiojimo limitą, kas ir leistų gyventi fazanams. Leisti auginti ir išleisti į gamtą kurapkas, kurtinius, tetervinus ir taip būtų atnaujinti šių ekologiškų paukščių populiaciją.
  Fazanų augintojų Lietuvoje skaičiuojama šimtais. O ar kas nors pagalvojo apie mus. Kiek triūso ir pinigų investuota į šių, karališkų paukščių, veisimo bei auginimo įrangą, fermas. O uždraudus juos veisti, teks viską sugriauti, sugadinti. O patiems, tikriausiai, teks stoti į eilę prie konteinerių.
  Tokia jau ta Lietuvos politika.
  Nepasiduokim, neleiskim atimti, uždrausti, ir taip nedaug jau likusių, tradicijų. Neleiskim išgyvendinti gamtos grožybių ir gėrybių? Pasistenkime jas atnaujinti ir palikti ateities kartoms.
  Medžioklei Valiooo!

  • Gediminas
   Posted 2023.03.15 at 21:39

   Manau, kad Jūs, visai be reikalo piktinatės ir klaidinate bendruomenę, teigdami, kad nuo 2024-03-30 (?!!!), bus UŽDRAUSTA medžioti fazanus. Bent aš tokio MT pakeitimo projekto dar nemačiau. O Jūsų minimame Laukinių gyvūnų… taisyklių projekte rašoma (cituoju): “Taisyklių projekte nustatyta, kad svetimžemes rūšis – fazanus ir danielius – leidžiama perkelti ir išleisti į laisvę iki 2024 m. kovo 31 d. Po šio termino nurodytų rūšių gyvūnus, kaip ir kitų svetimžemių rūšių laukinius gyvūnus, bus draudžiama išleisti į laisvę.” Ir niekur nerandu parašyta, kad fazanus, įsigytus iš legalių fermų, būtų draudžiama laikyti ir veisti nelaisvėje. Anaiptol, paukščių sąraše jie yra numatyti, nustatant jų laikymo sąlygas. Taip, paleisti juos į laisvę (gamtą, medžioklės plotus, etc), nuo 2024-04-01 d., jau bus draudžiama (leidžiama tik iki 2024-03-31 d., 24:00 val.!), bet kad būtų draudžiama juos medžioti aptvaruose, kur MT nuostatos galioja tik dėl naudojamų įrankių ir priemonių, o terminai – negalioja, irgi niekur neparašyta. Taigi, manau, kad besiilgintys “Karališkų medžioklių”, fazanus ir toliau galės juos medžioti, beveik analogiškomis, buvusioms iki šiol, sąlygomis, tik aptvaro (voljero, etc) teritorijoje, net gal dar rezultatyviau bei pelningiau, ištisus metus, net jei ir iš MT (kaip sakote!) būtų išbrauktas fazanų medžioklės terminas…

 • Gediminas
  Posted 2023.02.18 at 00:57

  Kažkodėl manau, kad jėga yra ne priklausyme vienai asociacijai, o kuo daugiau asociacijų VIENINGOS nuomonės ir medžioklės politikos derinime bei formavime. Įstatymų ir taisyklių leidėjai (ypač – LRS!) visada atkreipia dėmesį į pateikėjų (ar oponentų) gausą, o ne kažkurio iš jų narių skaičių. Pavyzdys – aplinkosauginių asociacijų, gyvūnų teisių, etc gynėjų, vienijančių tik po kelis narius, ar net vienasmenių (VšĮ) balsų girdimumas ir jų bijojimas. Kas pateikė (ar prieštarauja)? Ai, tik viena LMŽD… Na, tegu ji ir eina… O štai jei ką tai VIENODO (tarpusavyje suderinto!) teikia 5-6-7… VIENINGOS asociacijos, to nepastebėti ir nereaguoti biurokratams jau nebėra įmanoma!!! Ir niekas ten nesiaiškins (a) kokios jų “gausos” ar “jėgos”. Čia, manyčiau, viskas pagal posakį: “VIENAS lauke – ne karys”, – kad ir koks jis didelis bei stiprus bebūtų :)…

  11
  6
  • Aidas
   Posted 2023.03.24 at 21:47

   Gerbiamas Gediminai!
   Nesistengiau nieko klaidinti, bet, tikriausiai, tas Lietuviškas naivumas Jums pakišo koją, kad mano skleidžiamą mintį, sugebėjote apversti aukštyn kojom. Juk esmė ne tame, kaip sugalvoti apeiti galiojantį įstatymą ir pamedžioti fazanus kažkur voljere. Aš siūlau įvesti plėšrūnų prevencijos priemones, o ne uždrausti ir pakavoti Raudonojoje Knygoje mūsų žemės paukščius. Aš noriu atnaujinti kurtinių, tetervinų ir kurapkų populiacijas, kuriems gresia visiška užmarštis. Ar gi lapė, jenotas, šeškas ir šakalas, turi didesnes teises išgyventi? Jų męs turime didelį perteklių. O žemės paukščius galima suskaičiuoti ant pirštų. Ir iiems atsistatyti mes nepaliekame jokio šanso.
   Gamtininkai bauginasi, kad fazanas gali išstumti kitų paukščių populiacijas. Bet tai ar gi ne prieštara sau, kur yra teigiama apie tai, kad fazanas neišgyvena mūsų gamtoje. Juk patys įstatymų kūrėjai žino, kad fazanai veisiami ir medžiojami jau nuo neatmenamų laikų, ir lik šiol dar neišstūmė nė vienos rūšies populiacijos. Jau pavadinimas „Medžioklinis fazanas“ pasako daug apie savo paskirtį. Todėl, drystu teigti, kad ne jie čia kalti, o tik norima atimti iš mūsų, senąsias tradicijas.
   Męs turime jau daug įstatymų, surišančių rankas ir pasmerkiančių gyvūniją. Tokių, kaip kurtinių, tetervinų ir kurapkų veisimo uždraudimas. O vokietija juos augina, ir leidžia į laisvę. Lenkai augina kurapkas, kad galėtų atnaujinti jų populiaciją. Asmeniškai pats kalbinau aplinkosaugos pareigūną, norėdamas sužinoti subtilybes. Pasirodo, pas juos yra įvestos privalomos kurapkų normos. Iš sertifikuotų augintojų jas perka medžioklės ūkiai ir išleidžia savo plotuose. Štai tokia linkme reikėtų dirbti, o ne surišti rankas ir, apsikrovus kenkėjais, pamiršti apie jų egzistavimą.
   Pabaigai noriu pasiūlyti neleisti įteisinti, visa naikinančius įstatymus, o ne ieškoti, kaip juos apeiti.
   Dėkoju! Su pagarba… Aidas.

 • Šernas
  Posted 2023.02.17 at 19:47

  Nemanau kad visom organizacijom yra reikalas gryžti i LMŽT čia mano nuomone yra noras surinkti kuo daugiau pinigų, o ant medžiotojų LMŽT yra lengvai tariant nusišvilpt

  8
  20
  • Vytis
   Posted 2023.02.19 at 15:38

   Kaip pirštu į akį. Skaičiau ir patį raštą. Nė vienas LMŽD argumentas neįtikino. O kur dar laisvė vienitis į asociacijas? O geriausiai tai rašto pabaigoje: jei kas neaišku, tai kreipkitės direktorius@lmzd.lt. Matyt kažkam “direktorius” skamba išdidžiai.

   3
   6
 • Vaidotas
  Posted 2023.02.17 at 17:49

  Manau,tai jau pirmas žingsnis teisinga linkme.

  33
  6

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą