Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

LMŽD pozicija dėl pastarųjų įvykių

Turinys:

Po pastarųjų įvykių kurie palčiai nuskambėjo medžiotojų gretose, pakalbinome LMŽD pirmininko atstovą komunikacijai – Karolį Girulį.

Kaip vertinate R. Janutienės provokaciją?

Kiekvienas pasirenka profesiją ir įrankius kokiais dirbti. Situacija tik parodo, kad šioje vietoje mes neturime iki galo sudėliotos teisinės sistemos, kuri aiškiai reglamentuotų kiekvieno teisėtai vykdomą veiklą. Čia tikrai reikia paminėti vieną labai aiškų aspektą, kuris darosi opus ne tik Lietuvoje, tačiau visame pasaulyje.

Šiandien, kada mes galime milijonus žmonių pasiekti per kelias valandas socialiniuose tinkluose, yra sudarytos puikios sąlygos sklisti visokiai informacijai. Manipuliacijos ir propaganda tiesiog žaibiškai gali būti paskleista, jei tam yra panaudojami efektyvūs kanalai ir įrankiai. Medžioklės tema visada turėjo priešininkų, kurie vienaip ar kitaip bando paneigti medžioklės reikiamybę ir jos esmę. Tokios grupės formuojasi nuolat, ir jų pagrindinis įrankis yra visuomenės kiršinimas, skandalai ir t.t.

Ponia Janutienė taip pat yra šio „žiniasklaidos“ variklio dalis, ir visi puikiai supranta, kad už to variklio sukimąsi yra mokami pinigai. Skandalas mums šiuo metu Lietuvoje medžioklės tema kyla vienas po kito, tad visiškai natūralu, kad jei nori susilaukti dėmesio -„pilk benziną į laužą“. Medžiotojai šioje situacijoje yra įvykio dalyviai, to įvykio aplinkybes tiria teisėsauga, ir bus greitai viskas aiškiai, be kažkokių sprogstančių emocijų, išdėstyta ant popieriaus. Tuomet mes visi pamatysime kas, kaip ir už ką,  bus nubausti ar atitinkamai įvertinti.

Kaip vertinate medžiotojų elgesį kurie dalyvavo provokacijoje?

Visų pirma, tikriausiai, reiktų įvardinti faktą, kad medžioklės metu įvyko konfliktas: medžioklė, kaip teigia medžiotojai vykdę medžioklę, vyko pagal visus galiojančius įstatymus ir taisykles, tačiau žemės savininkas, turintis žemės sklypą įtrauktą į medžioklės plotų vienetą, tokios veiklos teisėtumu suabejojo. Jei kažkam kyla įtarimų, kad vyksta nelegali, neteisėta ar nusikalstama veikla, tai tiesiog natūralu yra kreiptis į atitinkamas institucijas, šiuo atveju – policiją ar aplinkos apsaugą. Tačiau, taip juk piaro nepadarysi, tikriausiai todėl, ir buvo pasirinkta taktika „su šakėmis“.

Provokuojami medžiotojai tikrai buvo ir tai akivaizdu pateiktuose video, tiek vienos, tiek kitos dalyvių pusės. Smagu, kad tokioje situacijoje medžiotojai sureagavo objektyviai ir teisingai. Iš kitos pusės labai apmaudu, kad viešoje erdvėje, kai kurie medžiotojai „užkimba ant kabliuko“ ir atsiriša tas gandro maišas su visomis gyvatėmis ir rupūžėmis… LMŽD, ir manau, nei viena kita organizacija netoleruoja jos bendruomenės narių viešus – kitus asmenis įžeidžiančius ar žeminančius pasisakymus, kuomet tai yra transliuojama tiesioginiuose su medžiokle susijusiuose kanaluose.

Kiekvienas turime asmeninę nuomonę ir ją reiškiame pagal savo išprusimą, tačiau nešdami kažkieno vėliavą turime galvoti, kaip kiti tą vėliavą mato. Tad viskas mūsų rankose, visiems šioje ir daugelyje panašių situacijų yra kur tobulėti.

Ar sutinkate, kad reikalingas aiškus teisinis reglamentavimas kas ir kokiomis aplinkybėmis gali trukdyti medžiotojams atlikti teisėtus veiksmus?

Prieš visus priešiškai nusiteikusius asmenis ar grupuotes, socialines atakas ir panašiai,  į teisminę bazę siekiama įtraukti sąvoką – „Trukdymas medžioklei“ su reglamentavimu kada ir kokiais atvejais šis punktas turi būti taikomas. Toks punktas buvo medžioklės taisyklių redakcijoje dar šiais metais. Staiga išpūtus skandalą po skandalo su pastaruoju aplinkos ministru, šis punktas mįslingai dingo paskelbtoje naujausioje redakcijoje. Sąvokos išaiškinimas ne tik gintų medžiotojų teisėtą ir reglamentuotą veiklą, tačiau ir nesudarytų preteksto formuotis neapykantą, melą, šmeižtą provokuojančioms grupuotėms, kurios paskutiniuoju metu tikrai kelia rimtų problemų, ne tik medžiotojų turtui, ar sveikatai, tačiau ir psichologinei bendruomenės būklei.

Medžiotojai taip pat turi šeimas, vaikus ir yra mūsų visų visuomenės dalis, kuri kaip ir visos kitos turi tam tikras teises, pareigas ir įsipareigojimus. Mes, medžiotojai, taip pat norime jaustis saugus nuo visokių nepagrįstų atakų, ir šioje vietoje, mūsų veiklas reglamentuoja įstatymai po Aplinkos ministerijos stogu. Tačiau nepamirškime, kad esame tokie pat Lietuvos piliečiai, ir esame ginami Lietuvos įstatymų. Kryptingas, priešiškas judėjimas pieš medžiotojus turi būti sustabdytas, nes tam nėra jokio kito, apart emocinio, pagrindo ir suformuotų „kenksmingų“ nuomonių. Tikrai tikime, jog būsim išgirsti, kad bus konstruktyvus darbas ir politika. To labai laukiame netolimoje ateityje. Tuo pačiu noriu pridurti, kad visi galime prisidėti prie geresnio rytojaus. Nuo per ilgo „uždaro“ gyvenimo būdo medžiotojai tapo svetima bendruomene, kodėl? Manau, kad apie mus visuomenė tiesiog per mažai žino, mes patys neįjungiame kitų bendruomenių į mūsų veiklas, gal tai darom  nepastebimai ir per kukliai.

Todėl už mus kalba mūsų priešininkai, kurių veiklai mes turime nuolat kurti pasiteisinimus, vietoje to, kad patys kurtume pozityvų turinį. Mes visiem parodėme, kad galime susivienyti kaip bendruomenė ir tikiu, kad  esame labai vieningi. Galbūt yra senų negyjančių žaizdų, nesusikalbėjimo ir kažkokių interesų, tačiau visi sutiksime, kad kaip medžiotojų bendruomenė, mes turime vieną vienintelį tikslą: kad medžioklė, ir viskas kas telpa šioje sąvokoje, klestėtų ir būtų puoselėjama iš kartos į kartą, kaip tai jau vyksta ištisus tūkstantmečius…

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 4.7 / 5. Balsavo: 123

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

7 Komentarai

 • Albinas
  Posted 2020.11.11 at 16:10

  Visa tai dažniausiai kyla iš didžiulio medžiotojų gobšumo ir egoizmo. Dauguma konfliktų kyla dėl priėmimo į būrelius ar klubus. Atsisakoma priimti tiesiog be priežasties ar už didžiules stojamąsias sumas, tuo tarpu artimiausius šeimos narius priimama be jokių sąlygų ir mokesčių. Manau , kad šiame medžiotojų būrelių uždarume ir prasideda įvairūs konfliktai.
  Antra, reikalinga padidinti bent 3 kartus mokestį už medžioklės plotus ir peržiūrėti mokesčius už sumedžiotus žvėris. Pasiekti tai, kad už surinktus mokesčius būtų realiai padengti nuostoliai padaryti laukinių žvėrių nukentėjusiai pusei.
  Dar yra ir daugiau keistinų taisyklių kurias reiktų peržiūrėti. Ir tik tada pradės visuomenė žiūrėti į medžiotojus palankiai , kai jie bus atviri ir skaidrūs.

  18
  77
  • dėdė A
   Posted 2020.11.12 at 09:16

   Tas ponas „Albinas“ gal Lietuvoje negyvena ?O į būrelius priimami norintys, tik prie štai surenkama informacija, ar neturi jokių „nuodėmių“ ir supažindinama su įstatais ir tvarka – tą visi žino. Tada daugumai tokių „šnekorių „ noras tapti būrelio nariu dingsta. Pinigėlių dydis, priklausomai kokia ūkine veikla užsiima būrelis, tiek mokesčiai valstybei ir t.t. nėra maži , tikrai viskas kainuoja.

   16
   3
 • Arvydas
  Posted 2020.11.11 at 14:49

  Akivaizdu, kad konfliktas užprogramuotas pačiame įstatyme. O išpildomieji norminiai aktai priiminėjant juos vienpusiškai ,atvirai nederinus visuomenėje, tik gilins konfliktą.

  20
  2
 • Dalia Matukienė
  Posted 2020.11.11 at 14:39

  Informatyvus ir aiškus straipsnis. Susivienykite visos medžiotojus atstovaujančios organizacijos. Labai jums to linkiu,kaip Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo Tarybos pirmininkė.

  42
  2
 • Vaidas M
  Posted 2020.11.11 at 14:12

  Malonu išgirsti LMZD poziciją, kuri galėjo būti išsakyta kiek anksčiau pačios draugijos iniciatyva (o ne tada kai užplūdo raginimai tai padaryti viešoje erdvėje), bet kaip sakoma geriau vėliau negu niekada… 🙂 Patarimas LMZD ir kitoms medžiotojus vienijančioms organizacijoms būtų paskelbti per medias atmimtinę su patarimais kaip elgtis iškilus panašiai situacijai su žemės ar miškų savininkais, ūkininkais ar žaliaisiais. Laikykimės Kolegos, kalbėkim viešoje erdvėje argumentuotai, elkimės santūriai ir pagal galimybes užsiimkim aplinkinių švietimu.

  41
  3
 • Linas
  Posted 2020.11.11 at 12:58

  Manau , kad tokius išsišokimus kaip “teisuolės” Janutienės reikėtų butinai įvertinti viešai, kad ir Tauro reago laidoje ar kitoje žiniasklaidoje. Medžiotojus atstovaujančioms draugijoms dažnai trūksta noro viešai pakomentuoti tokius ar panašius įvikius viešumoje iš medžiotojo pozicijos. Protingi žmonės tikrai atskirtu pelus nuo grudų.

  40
  9
 • Romas
  Posted 2020.11.11 at 11:13

  tai kada tie biurokratai nurims ir pradės dirbti o ne kablelius ,pavardes ant medžioklės lapų tikrins, savo chebrai nutarė plotus parduoti nors teismas dar nesibaigė, protingi jei laimės tai iš biurokratų reikia prisiteisti netesybas ir už savivalę

  40
  1

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą