Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Lietuvos miškų puošmena – sukiužusio golfo bagažinėje

Turinys:

Prasidėjus elnių ir briedžių poravimosi sezonui sukrunta ne tik šie gyvūnai, tačiau ir medžiotojai bei brakonieriai. Siekdami užkirsti kelią brakonieriavimui aplinkos apsaugos pareigūnai rengia reidus, tikrina miškus, medžiotojus ir renka informaciją. Paskutinę rugsėjo naktį, vidurinaktį Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento aplinkosaugininkams įkliuvo didingą žvėrį žiauriu būdu nužudęs joniškietis.

[ad id=”19955″]Vakar prieš vidurnaktį Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Joniškio agentūra gavo pranešimą apie sumedžiotą elnią. Įvykiui tirti buvo pasikviesti ir Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai. Tikrindami informaciją, aplinkosaugininkai nuvyko į Joniškį, į medžiotojo D.G. (gimęs 1972 m.) namus. Pareigūnai, vyro sodybos ūkiniame pastate rado pakabintą ir dorojamą elnią.

Šeimininkas prisipažino, kad elnią sumedžiojo Joniškio rajono medžiotojų būrelio plotuose, tačiau licencijos nepanaudojo. Anot vyro jis sumedžiotą žvėrį sugrūdo į automobilį „Volkswagen Golf“ ir parsigabeno namo.

Šiaulių RAAD pareigūnai išėmė medžiotojo ginklą ir sulaikė automobilį, su kuriuo gyvūnas buvo gabenamas. Jie, greičiausiai, bus konfiskuoti. Be tūkstantinės baudos vyrui teks atlyginti ir gamtai padarytą žalą – daugiau kaip 19 tūkst. Lt.


Medžiotojas apklaustas, jam surašytas administracinės teisės pažeidimo protokolas už medžioklės reikalavimų pažeidimus. Administracinių teisės pažeidimų kodeksas numato, kad jei medžiotojas sumedžioja gyvūną, kurio neturi teisės sumedžioti, toks elgesys užtraukia baudą nuo trijų tūkstančių iki šešių tūkstančių litų su teisės medžioti atėmimu nuo vienų iki penkerių metų ir pažeidimo padarymo įrankių, transporto priemonių, kurios buvo panaudotos gyvūnams sumedžioti ir (ar) gabenti, kitų pažeidimo padarymo priemonių konfiskavimu.

Šiaulių RAAD pareigūnai išėmė medžiotojo ginklą ir sulaikė automobilį, su kuriuo gyvūnas buvo gabenamas. Jie, greičiausiai, bus konfiskuoti. Be tūkstantinės baudos vyrui teks atlyginti ir gamtai padarytą žalą – daugiau kaip 19 tūkst. Lt.

Lietuvoje taurieji elniai pradėti reaklimatizuoti Žagarės miškuose. Manoma, kad čia pirminė laisvėje gyvenančių elnių banda susiformavo iš grafo Naryškino aptvarų per pirmąjį pasaulinį karą pabėgusių ar išleistų žvėrių.

Šiuo metu Pabaltijo šalyse gyvena apie 20 tūkstančių tauriųjų elnių.

Pastebėję panašų pažeidimą nedelsdami praneškite apie tai bendruoju pagalbos telefonu 112.

www.grynas.lt

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą