Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Lietuvos medžiotojų organizacijų kreipimasis

Turinys:

Aplinkos apsaugos departamentas valdybose sudaro Teisės medžioti suteikimo ir panaikinimo komisijas, kurios organizuoja asmenų, norinčių tapti medžiotojais, egzaminus. Minėtų komisijų darbe, vadovaujantis Medžioklės įstatymo 5 straipsnio 6 punkto 2 dalimi dalyvauja ir medžiotojus vienijančių visuomeninių organizacijų atstovai, kurie minėtame egzamine atlieka stebėtojo vaidmenį, užtikrinant teisingą stojančiojo į medžiotojus egzamino laikymo procedūrą.

Egzamino vietą, laiką, prisijungimo kodus, egzaminuojamo pristatytų dokumentų tikrumą, asmenybės identifikavimą atlieka valdybų darbuotojai — gyvosios gamtos inspekcijos viršininkai.

Pastaruoju metu sustiprėjo tendencijos, siekiant minėtą egzaminą paversti uždaru, t.y. atsisakyti atstovų iš medžiotojus vienijančių visuomeninių organizacijų, Mes manome, kad tai ydinga ir neperspektyvi, neatitinkanti atviros visuomenės ir atviro visuomenei departamento darbo strategijos, nes:

– užkerta kelią medžiotojus vienijančioms visuomeninėms organizacijoms įgyvendinti savo tikslus ir siekius, kuriuos užtikrina Medžioklės įstatymas komisijas padaro uždaras ir sudaro prielaidas korupciniams ryšiams ir procesas, bei žemina departamento autoritetą ir jį priešina su medžiotojus vienijančiomis visuomeninėmis organizacijomis

– tai turės neigiamų finansinių pasekmių pačiam departamentui ir neigiamų pasekmių Gyvosios gamtos inspekcijos darbui, nes reikės nuo tiesioginio darbo atitraukti didelį kiekį pareigūnų

– manome minėta Jūsų vadovaujamo departamento pozicija prieštarauja pačiai departamento viešai deklaruojamai pozicijai apie viešą ir skaidrų departamento darbą, be to ši pozicija prieštarauja tiek deklaruojamai Vyriausybės, tiek Seimo valdančiosios daugumos pozicijai.

Prašome, sudarant naujas Teisės medžioti suteikimo ir panaikinimo komisijas valdybose įtraukti ir mūsų organizacijų atstovus.

Po šiuo kreipimusi pasirašė:
– Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Jonas Talmantas
– Lietuvos medžiotojų sąjungos „GAMTA“ prezidentas Raimondas Ribačiauskas
– Sūduvos medžiotojų sąjungos pirmininkas Ramūnas Mažėtis
– Lietuvos medžiotojų draugijos valdybos pirmininkas Gediminas Vaitiekūnas
– Ginklų pirklių asociacijos atstovas Gytis Misiukevičius

Kreipimasis adresuotas Lietuvos Respublikos aplinkos ministrui Kęstučiui Mažeikai ir Aplinkos apsaugos departamento direktoriui Vaidui Laukiui.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

1 Komentarai

  • Raimondas
    Posted 2020.01.16 at 10:08

    Ponas Ribačiauskai ar bijot, kad neteksit uždarbio už niekinius kursus ? Gal bent tokios nuostato privers organizuoti pilnavertes paskaitas ir atsakyti už paruošimą

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą