Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Lietuvos medžiotojai sveikina Seimo norą platesnei diskusijai dėl naktinių taikiklių

Turinys:

Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija (LMŽD) palaiko Seimo narių norą plačiau diskutuoti apie medžioklės politiką Lietuvoje, naktinių prietaisų įteisinimą ir taikymą. Anot LMŽD pirmininko Virginijaus Kantausko, paskutiniu metu Seime pateikti nauji įstatymo projektai ir komitete priimti sprendimai, tik dar kartą parodo dialogo svarbą visuomenėje.

„Aš esu šalininkas diskusijos, kad ir kokia ji bebūtų, o kad ji yra būtina, geriausiai parodo nauji įstatyminiai projektai, gimę prieš pat balsavimą dėl naktinių matymo prietaisų. Tad padarysiu viską, kad tokioje diskusijoje gimtų tik patys geriausi sprendimai visai Lietuvai, vienijantis mus visus, o neskaldantis“, – sako jis.

Jis pabrėžė, Seimo nariai užregistravę naujus įstatymo projektus šią savaitę, likus vos kelioms dienoms iki balsavimo dėl naktinių prietaisų naudojimo tvarkos – patys pasiuntė labai aiškų kvietimą tokiai diskusijai.

„Naujos iniciatyvos, gimusios paskutinėmis dienomis labai aiškiai įrodo dialogo poreikį, nors gal kai kas ir bando jas traktuoti kitaip. Mes tuo tarpu žiūrime priešingai. Kalbame apie Lietuvos saugumo potencialą, atgrasymą ir naujus, vakarietiškus medžioklės standartus“, – sako jis.

Jis pabrėžė, kad naktinių prietaisų naudojimo įstatymo projektas tampa puikia galimybe visiems bendromis jėgomis sukurti ir pradėti naują, pažangios medžioklės Lietuvoje politiką bei kultūrą, numatančią ir kaip įtraukti medžiotojų bendruomenę į valstybės gynimo politiką.

Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija vienija 47 visoje Lietuvoje veikiančias draugijas. Lietuvos Respublikos Seimas šį ketvirtadienį turėjo svarstyti naktinių matymo prietaisų taikymo medžioklėje įstatymą, kuris būtų padidinęs šalies saugumo potencialą. LMŽD atstovauja daugiau nei 30 000 Lietuvos medžiotojų, iš kurių, remiantis naujausiais tyrimais ginklu Lietuvą gintu beveik 90 proc.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 4.4 / 5. Balsavo: 48

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

4 Komentarai

 • Vytas
  Posted 2023.06.28 at 22:01

  Ko toliau to graziau ko mes nezinome kas tose jonaiciu galvelese darosi Gal cia pinigose reikalai tam dave tam dave o tiem nekliuvo Taip nusipezeti galima paveiktem saules.

 • Rimondas
  Posted 2023.06.28 at 19:35

  Manau, kad nereikėtų savęs apgaudinėti. Skubos tvarka pateikti projektai ir agresyvi komunikacija yra ne kvietimas diskusija, o šlykštus bandymas laimėti laiko, paveikti seimo narius, balsavusius už leidimą medžioklėje naudoti naktinio matymo taikiklius ir pasiekti norimo rezultato- įstatymu uždrausti naktinių taikiklių naudojimą medžioklėje. Kitais metais rinkimai ir tam tikri politinės algos gavėjai pasirinko priešais. Juodindami medžioklę ir medžiotojus dalis dabartinių seimo narių tikisi prisirinkti balsų. Taktika aiški, prisidengę lizingu mes už gamtos apsaugą ir prieš kraugerius medžiotojus! Ir daug žmonių tuo patikės. Todėl turime kovoti už savo teises. Nes kai kurie veikėjai, kaip pavyzdžiui seimo narys Tomilinas, sako, kad medžioklę reikia uždrausti visai. Tokia realybė, kad jei už savo teises nekovosime, vieną gražią dieną bus pasakyta, kad medžioklė Lietuvoje uždrausta, o jei reikės kažkiek pakoreguoti gyvūnų populiaciją, tai padarys profesionalai iš kokios nors vokiškos firmos. Atvažiuos, pašaudyti, surengs komercinę medžioklę ir dar gau už tai pinigų iš biudžeto. Kad Lietuvai būtų geriau.

  20
  3
 • Apocalipse
  Posted 2023.06.28 at 18:03

  Nu va pardavėjams neišeina prastumti įstatymo. O kodėl bebrų negalima naktiniu medžioti?

  3
  9
  • Jons
   Posted 2023.06.28 at 18:43

   Būtų apokalipsė tokiose galvose arba jau yra

   2
   4

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą