Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Lietuvos medžiotojai prašo juos integruoti į krašto gynybą

Turinys:

Lietuvos medžiotojus ir žvejus vienijanti draugija (LMŽD) prašo juos integruoti į šalies gynybą bei priešų atgrasymą. Tokį prašymą juos vienijanti draugija pateikė šalies vyriausiam ginkluotųjų  pajėgų vadui – Lietuvos Respublikos prezidentui. Anot draugijos pirmininko, medžiotojai yra bene labiausiai šalį ginti ginklu nusiteikusi bendruomenė, kuri gali atlikti pačias įvairiausias funkcijas šalies gynybos politikos užtikrinime.

„Net 9 iš 10 yra pasirengę Lietuvą ginti ginklu, o tai reiškia, kad šalies gynybos potencialas gali būti papildytas tūkstančiais taiklių šaulių. Tačiau tam reikalingas kompleksinis sprendimas, kurį galėtų formuoti už tai atsakingi, o ne kas nors kitas. Tad manau, kad apvalaus stalo diskusija apie tai, kuo mes galime būti naudingi ir kaip prisidėti prie saugesnės Lietuvos sukūrimo, galėtų būti pirmas žingsnis formuojant mūsų bendruomenės įtraukimą į valstybės saugumo užtikrinimą“, – sako LMŽD pirmininkas Virginijus Kantauskas.

Jis priminė, kad būtent medžiotojai prieš kelias dešimtis metų buvo vieni iš tų, kurie kruvinojo sausio dienomis, Lietuvai kovojant už nepriklausomybę buvo pasirengę ginklu ginti tiek Parlamento rūmus, tiek kitus objektus.

„Situacija yra nepalyginama tada ir dabar, tačiau esu tikras, kad valstybės gynybinis potencialas gali būti dar stipresnis, tad esame pasirengę profesionaliai diskusijai apie tai“, – sako jis.

Remiantis naujausia Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos apklausa, atlikta šių metų birželio 17-19 dienomis, beveik 9 (86,6 proc.) iš dešimties Lietuvos medžiotojų grėsmės atveju Lietuvai ją gintų ginklu, 5,4 proc. gintų kitaip, negintų – tik 4,2 proc., nuo atsakymo susilaikė – 3,8 proc.

2023 metų pradžioje paskelbtais visuomenės nuomonės tyrimų bendrovės „Vilmorus“ duomenimis, Lietuvą ginti ginklu buvo pasiruošę tik 14 proc. Lietuvos gyventojų, 36 proc. ją būtų ginę kitaip, 13 proc. – pasitrauktų iš Lietuvos, 15 proc. – laikytųsi nuošalyje, 22 proc. – neatsakė. Tuo tarpu medžiotojų bendruomenės apklausos metu taip pat paaiškėjo, kad net 72,1 proc. respondentų visapusiškai palaikytų Lietuvos medžiotojų glaudesnį bendradarbiavimą su už šalies gynybą atsakingomis institucijomis, dar 18,2 proc. tai greičiau palaikytų nei ne ir tik nedidelė dalis ­– ne (4 proc.).

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 4.5 / 5. Balsavo: 41

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

1 Komentarai

  • Žilvinas
    Posted 2023.06.27 at 19:03

    Kas parašė šį straipsnį – nesamonę? Pavardė ? Kokia dar medžiotojų apklausa birželio 17-19 dienomis? Nežinau nei vieno apklausto nors žinau daugybę medžiotojų. Kas įpareigojo tuos “mistinius” apklaustuosius kalbėti visų vardu? Paistalai …

    4
    5

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą