Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Lietuvos medžiotojai keisis iš esmės: kils į kovą su brakonieriais, labiau saugos gamtą, bus atviresni

Turinys:

Praeitą ketvirtadienį, Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos suvažiavime buvo patvirtinta pirmoji nepriklausomos Lietuvos medžiotojų bendruomenės pokyčių strategija, kuris taps medžioklės politikos ilgalaikiu pamatu. Ji numato daug aktyvesnį medžiotojų įsitraukimą saugant šalies gamtą, žvėrių populiacijos gausinimą ir reguliavimą, dalyvavimą aplinkosaugos politikoje, tradicijų plėtrą, bendruomenės įsitraukimą į šalies gynybos politiką, daugiau skaidrumo ir atvirumo, aktyvesnį darbą su visuomene, o taip pat pokyčius medžiotojų rengime, žinių mainus bei etikos kodeksą.

„Beveik metus kūrėme tai, kas nuo šiol tampa mūsų bendruomenės pagrindu. Turėjome daug diskusijų, minčių, nors kiek užtrukome, kol suderinome visų interesus, galime drąsiai pasakyti, kad pagaliau turime pirmąją bendruomenės politikos strategiją, aiškiai pasakančią, kokios nuo šiol yra šalies medžiotojų vertybės bei jų vieta šiuolaikinėje visuomenėje ir kokius pokyčius padarysime artimiausiu metu“, – sako Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas V. Kantauskas.

Anot jo, nors medžioklė Lietuvoje turi labai gilias tradicijas, pastaruosius dešimtmečius medžiotojų bendruomenė jos politikai ir ilgalaikiams tikslams skyrė per mažai dėmesio, bendruomenė buvo pradėta skaidyta, ribojama informacija jos nariams.

„Nepaisant to, kad per pastaruosius dešimt metų į medžiotojų gretas įsilieja vis daugiau jaunų ir naujų žmonių, bendruomenė išliko uždara, kurios veikla paveiki įvairioms spekuliacijoms, mitams bei tapo savotiška priemone, visuomenei skaidyti. Taip neturi būti,  tam būtini pokyčiai, neapsiribojantys tik keliais straipsniais ar trofėjų muziejais, bet pagrįsta realiais medžiotojų bendruomenės pokyčiais, padėsiančiais kurti santykius su bendruomenėmis, įgalinti mūsų bendruomenę šiuolaikinėje visuomenėje, gilinant jos žinias apie Lietuvos gamtą, fauną, florą, ekosistemas, medžiotojų pareigas valstybei, gamtai, žvėrims“, – sako jis.

Pasak jo, „Medžioklės ir medžiotojų bendruomenės pokyčių strategija gamtai, valstybei, visuomenei ir LMŽD“ nuo šiol bus pristatyta kiekvienam bendruomenės nariui bei pradėta įgyvendinti, su ja taip pat galės susipažinti visuomenė.

Strategija taip pat apima ir naujas veiklas, kurias pradės vykdyti LMŽD jau artimiausiu metu – tarp jų eilė iniciatyvų, prevencija prieš autoįvykius su laukiniais gyvūnais keliuose, Lietuvos žvėrių registras, edukacinės ir kitos veiklos.

„Nuo šiol pradedama nauja šalies medžiotojų istorija – grįsta atvirumu, Europietiška kultūra ir bendradarbiavimu“, – sako jis.

Rengiant strategiją taip pat buvo suformuluotas naujas šalies medžiotojų apibrėžimas – 

„Medžiotojai yra mūsų krašto gamtos saugotojai, kas dieną darantys viską, kad žvėrių ir paukščių gausa Lietuvos miškuose atsakingai didėtų, valstybė dėl to gautų naudos, o mūsų visuomenė galėtų tuo mėgautis kaip ir praleidžiamu geru laiku Lietuvos gamtoje.“

Suvažiavimo metu taip pat buvo pristatyta LMŽD ataskaita, biudžetas, struktūriniai pokyčiai, aptarta geroji skyrių ir rajoninių draugijų praktika bei problematika, susijusi su skaidrumo stoka ar turto apskaita.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 4.8 / 5. Balsavo: 17

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

4 Komentarai

 • Saulius
  Posted 2024.05.10 at 12:40

  Šis pasaulis margas ,kartais brakonieriai laimi ,kartais medžiotojai.
  Visa tiesa yra tokia ,kokią ją nori girdėti stipresnioji ,bet nebūtinai teisingoji pusė.

 • Ūkininkas
  Posted 2024.05.08 at 06:54

  su biurokratais ir su aplinkos ministerija reikia kilti į kovą

  3
  2
 • E
  Posted 2024.05.07 at 20:04

  Pamiršot paminėti kad mokesčius didins kas metai po 5 eurus

  3
  1
 • Kolega
  Posted 2024.05.07 at 17:09

  Kur platesnė informacija, kas nutarta, protokolas, kol kas niekur neskelbiama?

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą