Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Lietuvoje vykdomas epidemiologinis tyrimas, siekiant efektyvesnės AKM kontrolės

Turinys:

Sprendžiant afrikinio kiaulių maro (AKM) keliamus iššūkius, šiuo metu Lietuvoje, bendradarbiaujant ekspertams iš Vokietijos Federalinio Frydricho Lioflerio gyvūnų sveikatos tyrimo mokslinio instituto ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto, Veterinarijos Akademijos, AKM centro, įgyvendinamas projektas „Tarpdisciplininių metodų taikymas sėkmingai gyvūnų ligų kontrolei“, kurio tikslas – ieškoti geriausių mokslinių ir praktinių sprendimų AKM virusui sustabdyti ir ligai įveikti, skatinti aktyvesnį su AKM kontrole susijusių institucijų ir organizacijų bendradarbiavimą.

Šis projektas vykdomas organizuojant susitikimus su medžiotojais, kurių metu jiems pateikiami klausimai apie AKM ligos epdemiologiją. Pradžioje, atliekant apklausą, tiriama medžiotojų nuomonė apie įvairius šio viruso kontrolės ir stebėsenos aspektus, medžiotojų nuostatas bei pageidavimus dėl įvairių AKM kontrolės komponentų. Vėliau, gautų duomenų pagrindu, surengti susitikimai su medžiotojais, kurių metu aiškintasi, kaip vyksta medžiotojų ir AKM kontrolėje dalyvaujančių institucijų bendradarbiavimas, siekiama sužinoti apie medžiotojų motyvaciją ir galimybes efektyviau kovoti su šia virusine kiaulių ir šernų liga.

„Afrikinis kiaulių maras mūsų šalyje įsitvirtinęs jau septintus metus, todėl mums labai svarbu žinoti, kaip situaciją vertina medžiotojų bendruomenė. Vykdyta apklausa suteikė vertingos informacijos apie medžiotojų nuomonę dėl AKM kontrolės ir taikomų priemonių, taip pat jų galimybes ir sunkumus dalyvauti šioje veikloje. Gauti rezultatai mums padės planuojant informacijos sklaidą, užtikrinant, kad kiekvieną medžiotoją pasiektų aiški ir suprantama informacija ne tik apie Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) taikomus kontrolės ir prevencinius veiksmus, bet ir apie medžiotojų indėlį suvaldant šią ligą bei užtikrins dar efektyvesnį kontrolės priemonių taikymą virusą įveikiant“, – sakė VMVT direktorius Darius Remeika.

VMVT duomenimis, per šiuos 2020 m. AKM nustatytas 232 šernams 206 Lietuvos vietose: 79 nugaišusiems ir 153 sumedžiotiems. Šiuo metu apie 97% Lietuvos teritorijos yra užkrėsta AKM.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 2.6 / 5. Balsavo: 9

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą