Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Lietuviškos žvėrienos produktų eksportas augs dvigubai

Turinys:

Vienintelė Lietuvoje žvėrienos perdirbimo įmonė „Viltlit” prognozuoja, kad lietuviškų žvėrienos produktų – mėsos žaliavos, konservų, dešrų – eksportas per šiuos metus gali išaugti dvigubai. Labiausiai augs žvėrienos produktų eksportas į Europos Sąjungos šalis ir Šveicariją.
Lietuvoje žvėrienos vartojimo kultūra tik formuojasi, todėl daugiausiai žvėrienos produktų keliauja į Europos šalis, ypač į Vokietiją, Austriją, Šveicariją. VL arch. nuotr.
Pasak „Viltlit” direktoriaus Vigilijaus Vansevičiaus, šiemet jo vadovaujama įmonė planuoja pasiekti rekordines pardavimo pajamas. Pernai sulaukus naujų investuotojų, o šiemet baigus įgyvendinti stambų infrastruktūros plėtros projektą, Viltlit” planuoja padidinti gamybos apimtis ir išplėsti asortimentą.
„Planuojame, kad žvėrienos konservų gamyba šiemet išaugs keturis kartus. Tai mums leis ne tik patenkinti augantį žvėrienos produktų poreikį Lietuvoje, bet ir beveik padvigubinti eksporto apimtis”, – sako V. Vansevičius.
Per pastaruosius kelerius metus „Viltlit” apyvarta augo iki 40 proc. kasmet. 2011 m. įmonės apyvarta siekė apie 3,5 mln. litų, praėjusių metų finansinės veiklos rezultatai, nepaisant įgyvendinamų investicinių programų, planuojami panašūs.
Pasak V. Vansevičiaus, didžiąją dalį gaminamos produkcijos „Viltlit” eksportuoja. Užsienyje lietuvių produkcija vertinama dėl aukštos kokybės ir konkurencingos kainos. Pasak V. Vansevičiaus, nepaisant transportavimo ir logistikos sąnaudų, žvėrienos produkcijos eksportas įmonei generuoja didžiausias pajamas.
„Lietuvoje žvėrienos vartojimo kultūra tik formuojasi, todėl daugiausiai žvėrienos produktų keliauja į Europos šalis, ypač į Vokietiją, Austriją, Šveicariją. Mūsų produkcijos galima rasti beveik visose Europos valstybėse ir net kituose žemynuose, už 7000 km – Kinijoje. Gaminių asortimentas platus – pradedant gurmaniškomis išpjovomis, baigiant ne ką mažiau gurmaniškais konservais”, – pažymi „Viltlit” direktorius.

Panevėžio rajone 20 metų veikianti žvėrienos perdirbimo įmonė „Viltlit” yra vienintelė panašaus pobūdžio kompanija Baltijos šalių regione. Įmonė perdirba, gamina bei tiekia žvėrieną ir žvėrienos produktus šalies bei eksporto rinkoms.

Šaltinis: Eltos inf.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą