Nepaisant to, kad lūšių ir vilkų populiacija auga daugelį metų, organizacijos „World Wide Fund“ aktyvistai baugina žmonėms dėl šių rūšių išnykimo ir kaupia lėšas jų išsaugojimui.
Lenkai šiam tikslui per metus skiria apie 20 milijonų zlotų. Tačiau iškilo klausimas kiek pinigų išleidžiama gyvūnų apsaugai, o kiek – aktyvistams?
„WWF“ ragina įkurti naują nacionalinį parką kuris būtų Beščiadų kalnų masyve. Jie taip pat nori saugoti lūšis, kurios gyvena žemutinės Mozūrijos miškuose. Šiuo procesu pagrinde užsiima Marcin Dorociński, kuris yra matomas televizijos laidose.
„Paklausėme „WWF“, kiek pinigų jie surinko lūšims saugoti, kokį poveikį jų veiksmai atnešė iki šiol ir kiek tiksliai jiems kainavo procesas, siekiant pagerinti plėšrūnų likimą. Kaip bebūtų keista, „WWF“ atstovė Katarzyna Karpa-Świderek savaitę vengė teikti tikslią informaciją. Paklausta apie surinktų lėšų panaudojimo efektyvumą, nurodo bendras „WWF“ „Polska“ fondo pajamas nuo 2016 m. Ekologams pavyko surinkti nemažą sumą – 22 mln. zlotų (iš jų 20,6 mln. suaukoti privačių rėmėjų)“ – informuoja wp.pl.
„Paaiškėjo, kad „WWF“ vykdo lūšių perkėlimo į Mozūrijos ežerų rajono miškus projektą. Aktyvistai įsigyja gyvūnus Estijoje, kur yra daugybė laukinių plėšrūnų. Be to, aktyvistai veisia nelaisvėje laikomus gyvūnus laukinio gamtos parko Kadzidłów teritorijoje. Jauni plėšrūnai specialiuose ūkiuose mokomi laukinio gyvenimo, o paskui paleidžiami.
Efektas? Fondas skaičiuoja, kad jų pastangų dėka 12 lūšių rado kelią į gamtą. Tačiau tai yra programos, trunkančios 10 metų, rezultatas…“
Atkreipus dėmesį į 2016 metų veiklos ir finansų ataskaitą, matome, kad tuo metu buvo investuota 59 tūkst. zlotų ir į gamtą buvo išleistos dvi lūšys, iš kurių viena išgyveno ir buvo stebima. Ankstesniais metais programa kainavo 298 tūkst. zlotų. Gamtinininkai neinformavo atsakingų institucijų, kad iš vyriausybės aplinkos apsaugos fondo gavo milijono zlotų, kad dar gautu pinigų iš specialaus valstybinių miškų fondo.
Išlaidos lūšims atrodo menkos, palyginti su kitomis organizacijos išlaidomis. „WWF“ ekologai savo prezidentui mokėjo daugiau nei lūšims.
Magdalena Dul-Komosińska, iki šių metų vasario mėnesio buvo „WWF“ Polska prezidentė ir gaudavo 290 000 zlotų atlyginimą per metus (tai daugiau, nei uždirba Lenkijos prezidentas ar ministras pirmininkas). Bendri ekologų atlyginimai siekia 3 mln. PLN.
Įdomu tai, kad organizacija neišleidžia visų iš rėmėjų surinktų pinigų. Keliose banko sąskaitose jie laiko lėšas, kad ateityje galėtų sumokėti skolas savo ekologinės korporacijos „WWF International“ būstinei“.
Žurnalistai priduria, kad suma yra apie 2,5 milijono eurų. Redaktoriai taip pat pažymi, kad lūšis pasirodo esą tik priedanga pinigams surinkti.
Rėmėjai, prisijungiantys prie „WWF“ klubo, informuojami, kad jų aukos bus skiriamos lūšių apsaugos programai, taip pat kitai gamtosauginei veiklai.
Lūšų populiacijos didinimas ir jų veisimas yra tik graži priedanga…
„Miske.lt“
1 Komentarų
Pilietis
Labai šaunus straipsnis beje!
Mūsų “gerbiamas” AM ministrėlis, buvo užkabinęs stumbrų, plėšrūnų gaudymo programas, gandralizdžių perkėlimo ir t.t ten irgi sumelės solidžios, su minimaliu rezultatu gamtai ir maximaliu otkatu….
O kur dar riebesnės sumos su nendrinėm meldinukėm, kurios po paleidimo skrenda atgal į baltarusiją ir t.t
Oi mes varom ne blogiau už kaimynus lenkus