Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Lankai, strėlės ir muilo burbulas

Pastarųjų dienų įvykiai verčia susimastyti, kokioje visuomenėje gyvename ir ar tikrai taip lengva manipuliuoti visuomenės nuomone. Kaip žinote, aplinkos ministras Kęstutis Mažeika praeitą penktadienį išleido įsakymą kuriuo keičiamos Medžioklės Lietuvos Respublikoje taisyklės.

Mano nuomone taisyklių pakeitimai yra daugiau teigiami nei neigiami, kai kuriuos punktus reikėtų taisyti, kad užkirsti kelią nelegaliai medžioklei, bet apie tai kitą kartą.

Šiame projekte buvo vienas nelemtas punktas, kuris turėjo įteisinti medžioklę su lankais nuo 2022 metų ir dėl kurio ir užvirė košė.

Žalieji puolė demonizuoti medžioklę su lankais, gąsdindami visuomenę prastai suklastotomis nuotraukomis, sakydami, kad tai brakonierių įrankis ir žvėrių kankinimas. Noriu atkreipti dėmesį, kad žaliųjų nuotraukose, neva tai sužaloti gyvūnai vaizduojami su sportinėmis strėlėmis, išskyrus vieną baltauodegį elnią, kuris stovi laimingas su strėle nosyje net neįtardamas, kad ji ten yra. Apie katinus su strėlėmis galvose aš net nekalbėsiu, nes tokiomis išgyvenimo galimybėmis stebėtųsi ir pats Čakas Norisas.

Dauguma nuotraukų padarytos Jungtinėse Amerikos Valstijose, kur sportui skirtus lankus ir strėles gali įsigyti nepilnamečiai ir kurie su medžioklei skirtais įrankiais neturi nieko bendra.

Į gąsdinimus, kad tai brakonierių įrankis, galiu atsakyti tik tiek, kad viena strėlė kainuoja apie 40EUR ir šiais termovizorių laikais, joks brakonierius nesėdės su lanku rankose puse nakties ir nerizikuos būti pagautas. Brakonieriams leidimų nereikia naudoti lankus, nei naktinio matymo taikiklius, nei garso slopintuvus, tad ir gąsdinti visuomenės tokiais dalykais nereikėtų.

Žvelgiant bendrai į tai kaip dirba žalieji, manau jog vaidybinį darbą jie padarė tikrai gerai ir koloboracija su žiniasklaida yra puiki. Tik žiniasklaida pamiršta, kad yra daugiau nei viena pusė ir užsiima neigiamu nuomonės formavimu. Opozicija taip pat puikiai sureagavo į vykstantį balaganą ir užregistravo net kelis medžioklės taisyklių pakeitimus su kuriais tikisi susilaukti visuomenės dėmesio prieš artėjančius rinkimus.

Dabar pakalbėkime apie palaikymą iš medžiotojų pusės. Tikiuosi kolegos iš medžiotojus vienijančių organizacijų neįsižeis, bet palaikymo nebuvo. Nei per TV, nei per radiją medžiotojų atstovų nemačiau, nei girdėjau. Vakar LMŽD vadovas Jonas Talmantas išreiškė palaikomąjį žodį aplinkos ministrui Kęstučiui Mažeikai.

„Medžiotojų yra 30 tūkst., žvejų – dar 27 tūkst. Reikia pridėti ir po tris keturis šeimos narius. Iš viso mūsų yra labai daug ir visi dabar pripažįsta, kad K. Mažeika yra drąsus vyras su tvirtu stuburu. Manau, jis sulauks rimtos paramos rinkimuose“, – sakė J. Talmantas.

Palaikymas turi būti savalaikis, konkretus ir duodantis atkirtį opozicijai. Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika ne visada laikosi žodžio, tačiau ar už tai jį reikia atiduoti sudrąskymui – nemanau. Mano nuomone palaikymo iš medžiotojų vienijančių organizacijų aplinkos ministras nesulaukė, o politikavimas po visko gali duoti neigiamą rezultatą. Kaip sakoma barškinti šaukštais po vakarienės nėra prasmės.

Visų šių dienų įvykių rezultatą matote patys. Vakar aplinkos ministras Kęstutis Mažeika neatlaikęs spaudimo atšaukė pataisas dėl lankų. Negana to, dabar jau ieškomas atpirkimo ožys kuriuo greičiausiai taps viceministrė Rasa Vaitkevičiūtė ir visa tai dėl kelių punktų medžioklės taisyklėse.

Kaip matote ar tai normalu ir kur mus tai nuves? Medžiotojų organizacijom siūlau baigti politikuoti ir imtis realių veiksmų, pradėti rimtai dirbti su visuomenės nuomonės formavimu.

Šiandien medžiotojai ruošiasi eiti į mitingą ir palaikyti aplinkos ministrą. Tai puikus žingsnis ir tikiuosi, kad mūsų „objektyvi“ žiniasklaida tai pastebės ir apie mitingą informuos visuomenę.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 4.4 / 5. Balsavo: 97

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

5 Komentarai

 • Arturas
  Posted 2020.05.13 at 13:00

  Interviu “Respublikai” labai aiškiai išdėsčiau situaciją su lankais pasaulyje ir įvardinau dirbtinos isterijos kelėjus “sofos gamtininkus” kaip nekompetetingus ir neatskingus, nežinia kieno finansuojamus veikėjus. Beje. Jei “Baltijos vilkas” ir kiti “sofos gamtininkai” yra viešosios įmonės, tai reikia pasidomėti jų finansavimo šaltiniais, nes pagal įstatymą viešųjų įmonių visi dokumentai yra vieši. Finansinės ataskaitos taip pat. Antra vertus matomai ministrui palaikymo nereikia, nes viešosios nuomonės formavimui, nei apie medžioklę, nei apie medžioklės taisykles jis lėšų neskyrė ir tikriausiai neplanuoja 🙂 Kai neparuoštą klausimą bandai bukai prastumti tai taip ir gaunasi. Pakartosiu. Jokie visuomeninkai, net ir prisidengę gražiausiais ketinimais, neturi jokios atsakomybės, o tai reiškia ir negali daryti lemiamos įtakos sprendimams. Savo nuomonę jie reikšti gali, bet tik tiek. Paskutinis ir lemiamas žodis visada privalo būti medžioklės ūkio veikla užsiimančių pusėje. Jie neša atsakomybę, jie moka mokesčius, jie investuoja į gautosaugines priemones ir jie vadovaujasi įstatymais. “Sofininkai” neneša jokios atsakomybės, nemoka mokesčių, neįvestuoja į gamtą, bet nori priiminėti sprendimus. Cirkas. Kur tie “sofos gamtininkai” buvo Grigeo, Kauno vandenų taršos skandalų metu?? Arba jie prisiima atsakomybę ir įsipareigoja padengti laukinių gyvūnų daromą žalą ir tada galima diskusiją tęsti arba jie sau daro šou, bet niekas į juos nekreipia dėmesio. Beje už įžeidinėjimus ir skatinimus susidoroti juos reikia traukti atsakomybėn teisinėm priemonėm. Jei prokūratūra atsisako kelti bylas, tokius sprendimus reikia skusti teismams. Kiekvieną jų žingsnį reikia skusti. Kiekvieną atvėji. Kiekvieno bokštelio sudeginimą ir pan. Jie turi pasivaikščioti po teismus.Daug teisėjų, advokatų ir prokurorų medžioja ir tipo jie nesugeba teisiškai savęs apginti?? Arba medžiotojų organizacijos ginsis arba bus sudaužytos. Arba dalis medžiotojų ne veltui toleruoja “sofos gamtininkus” turėdami kitų tikslų

  77
  14
 • Petras
  Posted 2020.05.13 at 11:51

  Staponkau o ka tu darai kad prisidėtum prie gerinimo apart aiškindamas kad kiti nieko nedaro? Kur tavo žadėtas projektas su 15min ir kitais dėl straipsniu kas savaite ar kas mėnesi, gerinimui Lietuvos medžiotojų vardo?

  9
  28
  • Deividas Staponkus
   Posted 2020.05.13 at 12:00

   Petrai projektas vyksta, du straipsniai publikuoti, bet panašu čia ir pabaigsime, nes prie projekto finansiškai prisidėjo tik Kauno medžiotojų sąjunga ir sąjunga Gamta. Paruoštas ir trečias straipsnis tik jo publikavimui lėšų niekas dar neskyrė. O tu prisidėjai nors centu?

   https://www.miske.lt/projektas/

   27
   3
 • Ovidijus
  Posted 2020.05.13 at 11:22

  Sveiki,
  nuotraukos nuotraukomis,žinoma lazda perlenkta,bet esmė ne tame…
  Taip sunkiai atstatydami visuomenės pasitikėjimą medžiotojų etiškais ketinimais gamtoje,šiais pakeitimais vėl pilamas žibalas į blėstančias žarijas ,kurias gesinti reikės vėl ilgų metų ir pastangų.
  Keleto veikėjų,dalyvaujančių abejotinos kompetencijos konsultacinėje ,ar kaip ten ji vadinasi ,taryboje merkantiliniai,savanaudiški interesai labai siauram ratui pasimėgauti lankais,o kas gali paneigti,gal po tuo slepiasi noras įteisinti jau vykusias nelegalias medžiokles lankais aptvaruose ?
  O ko vertas leidimas medžioti naktimis su šunimis? Sunkiai suvokiamas šiuolaikinėje visuomenėje tikslas…
  Ir nėra ko verkšlenti dėl ministro,jei jis pasidavė lengvai įtikinamas ir apgaunamas keleto pseudo ekspertų,kurie jokiu būdu neatstovauja visos medžiotojų bendruomenės nuomonės nei įsitikinimų.
  Nežiūrint į perdėtą visuomeninių organizacijų agresyvumą,pritariu taisyklių pakeitimų atšaukimui,o ministrui reikėtų atidžiau pasižiūrėti kas jam patarinėja…
  Ovidijus-medžiotojas nuo 1979 m.

  35
  23
 • Virgis
  Posted 2020.05.13 at 11:17

  Lankai,tai nėra blogai,tačiau stirninų medžioklės ankstinimas,elninių šeimos,patelių medžioklė,naktinė medžioklė su šunimis,saugaus elgesio egzaminai,kam apskritai jie reikalingi? pasipinigavimui,tokius egzaminus,turėtų perlaikyti,tik nusiženge taisyklėms medžiotojai.
  Juk teisės vairuoti,perlaikyti nereikia,normaliems vairuotojams.

  106
  3

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą