Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kupiškio rajone vilkas užpuolė žmogų

Turinys:

Papildyta 2022.10.14. Genetinis DNR tyrimas parodė, kad tai buvo ne vilkas, o 98% šuo.

Rugsėjo 1-osios naktį Kupiškio rajono Žaidelių kaimo ūkininkas Elfaizas Ismailovas išgyveno tikrą siaubą: skubantį gelbėti avių jį puolė vilkas. Nuo žvėries ūkininkui teko gintis peiliu.

64 metų iš Azerbaidžano kilusiam, tačiau jau ilgus metus Kupiškyje ūkininkaujančiam Elfaizui Ismailovui su vilkais susidurti tenka nebe pirmą kartą. Su jais susitikti teko jau jaunystėje, o paskutiniu metu plėšrūnai užklysta ir į ūkį. Šią vasarą E.Ismailovo šeimos ūkis jau neteko šešių avių, ėriuko ir kumeliuko.

„Ūkininkas laikė daug gyvūnų, o prieš mėnesį dingo kumeliukas. Vėliau jį atrado sudraskytą krūmuose. Šį sekmadienį vilkai jam vėl papjovė šešias avis“, – pasakojo V.Kaupienė.

Šiek tiek po vidurnakčio ėmė smarkiai skalyti ūkininko E.Ismailovo šunys. Visa šeima prabudo iš miego, nors pats ūkininkas nė nebuvo įmigęs. „Išėjau į kiemą, paleidau šunis. Šie nuskuodė į ganyklą. Toji – vos už pusšimčio metrų, tad leidausi į ganyklą ir aš“, – pasakojo E.Ismailovas.

Apie metro pločio taką, vedantį į ganyklą, iš abiejų pusių juosia vielinė tvora. Šunų išbaidytas vilkas metėsi į šį taką, o išvydęs žmogų nebeturėjo kur trauktis – puolė jį. „Spėjau prisidengti kaire ranka, tad vilkas griebė ją dantimis ir sukando. Dešinėje rankoje turėjau peilį, bedžiau juo vilkui į papilvę. Antrą kartą dūriau ir jau nebeištraukiau peilio, siaubo apimtas stūmiau jį gilyn.

Didelis, apie 40 kilogramų, ūkininko vertinimu, vilkas buvo labai riebus. Apie įvykį pranešta medžiotojams, rajono Savivaldybei. Kaip sakė Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos vyriausiasis specialistas Gytautas Stukas, ilgamečiame jo darbe dar neteko girdėti, kad vilkas būtų įveiktas peiliu. O medžiotojos, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Panevėžio departamento Kupiškio skyriaus vyriausiosios veterinarijos gydytojos-inspektorės Vidos Kaupienės nuomone, nukautas vilkas – mišrūnas, todėl aršus, nebaugštus. Žvėris išvežtas nustatyti, ar tai vilkas, ar šuns ir vilko mišrūnas.

„Daug metų dirbu prie tokių dalykų, daug metų esu medžiotoja, atvyko ir kiti medžiotojai pažiūrėti. Vilką paėmė aplinkosaugininkai, veš jį genetiniams tyrimams. Pagal plaukų sudėtį atrodo, kad tikrai vilkas. Gali būti ir senas, nesugyvenantis su banda, ieškantis lengvesnio grobio. Matosi iš dantų, kad yra vyresnis. Tačiau ar tai tikrai vilkas, parodys tyrimai“, – teigė specialistė.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 4.7 / 5. Balsavo: 102

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

5 Komentarai

 • Romualdas
  Posted 2022.10.30 at 09:01

  Tai ,kad kažkam labai naudinga juos popinti,baltijos vilkas ir paleckiuku gauja matosi maitinami iš to paties aruodo

 • Petras
  Posted 2022.09.14 at 07:38

  kodėl jokios reakcijos nei miegančioje aplinkos ministerijoje nei apsamanojusioje žemės ūkio ministerijoje

  3
  1
 • Ausra
  Posted 2022.09.06 at 16:10

  Ne veltui buvo naikinami istisus metus. Dabar prisiveise daugiau nei per daug. Kas labai vilkus saugo, gali reservate pas save auginti.

  25
  6
 • Rimas
  Posted 2022.09.05 at 12:18

  Seniai aišku jog tik laiko klausimas kai kokiam kaimuke žiemą vaiką užsispęs grįžtanį iš mokyklos. Jų tikrai perdaug ! Turi leist medžiot ilgiau, ankščiau ir daugiau.

  40
  9
 • Ūkininkas
  Posted 2022.09.05 at 07:49

  Tai prisižaidė kovotojai nuo asvalto, bus dar daugiau /tegul dabar apmoka viską baltijos vilkas ir komentuoja kokie jie geručiai.Švedijoje juos naikina o čia popina.

  47
  8

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą