Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kuo remiantis buvo sudaryta nauja žvėrių apskaitos metodika?

Turinys:

Vakar, vasario 26 d. “Kauno medžiotojų sąjunga” organizavo susitikimą su gamtos apsaugos atstovais. Buvo užduoti klausimai, į kuriuos gavome patikslintus atsakymus. Pridedame žvėrių apskaitos anketos pavyzdį ir paaiškinimą, kurį reikia pildyti apskaitos metu (Žvėrių anketa pildymui, Kaip pildyti žvėrių apskaitos anketą).

1. Ar reikia nurodyti tikslų šernų ir elninių žvėrių skaičių, kirtusių maršrutą?
Atsakymas: Tikslų skaičių nurodyti nereikia. Aptikus šernų ir elninių žvėrių pėdsakus, apskaitos vykdytojas nurodo intuityviai arba jam yra žinoma ten gyvenančios bandos gausa. Registruojant plėšriųjų žvėrių, stumbrų ar naminių šunų, palikusių pėdsakus, skaičių reikia nustatyti tiksliai, todėl metodika reikalauja šiuos pėdsakus gerai apžiūrėti ir nufotografuoti du kartus (vienas atskiras pėdsakas atspaudo ir pėdsakų grandinės vaizdas).

2. Ar pagal šią apskaitą bus nustatomi elninių žvėrių sumedžiojimo limitai?
Atsakymas: Ne.

Šis žvėrių apskaitos metodas neskirtas nustatyti žvėrių gausos medžioklės plotų vienete. Medžiojamųjų gyvūnų apskaitos pagal pėdsakus sniege tikslas – nustatyti kanopinių žvėrių ir didžiųjų plėšrūnų paplitimą, taip pat santykinę gausą, įvertintą kaip pėdsakų dažnumo indeksas, šalyje ir atskiruose jos regionuose.

Elninių žvėrių sumedžiojimo limitai bus nustatomi pagal įprastą Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklėmis nustatytą tvarką, pateikiant užpildytą prašymo–pasiūlymo formą rajono medžiojamųjų gyvūnų sumedžiojimo limitų nustatymo komisijai. https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/TAR.308F43BA7D00

3. Ar naudojama tokia apskaita kitose šalyse?
Atsakymas: Taip.

Kuo remiantis buvo sudaryta nauja žvėrių apskaitos metodika?
Manome, kad naujoji žvėrių apskaitos metodika buvo sudaryta remiantis šia knyga. Tai yra žvėrių apskaitos vadovėlis parašytas Rusijoje 1999m., kuria perėmė ir Baltarusija 2000 metais.


Rusijoje galiojantys pėdsakų dažnumo perskaičiavimo koeficientai ( indeksai), naudojami nuo 1999metų.

Baltarusijoje galiojantys pėdsakų dažnumo perskaičiavimo koeficientai ( indeksai), naudojami nuo 2000 metų:


Autorius Artūras Kibiša
Šaltinis: Kauno medžiotojų sąjunga www.medzioklekaunas.lt

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą