Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kulka medžiotojams, mylintiems ir tausojantiems gamtą

Turinys:

Abi naujos „Evolution Green“ kulkos šerdys pagamintos iš maistui nekenksmingo metalo, kurio sudėtyje nėra švino. Nauja „Evolution Green“ kulka yra ypatingai veiksminga dėl savo puikaus reagavimo. Tai pasiekta panaudojus specialiai iš anksto fragmentuotą priekinę iš alavo pagamintos šerdį bei naują RWS „Speed Tip“ kulkos smaigalį, kuris sukelia įspūdingą smogiamąjį poveikį. Tai garantuoja humanišką ir sėkmingą medžioklę.

Net šaudant iš tolimų atstumų „Evolution Green“ mirtinas poveikis yra įspūdingas. Dėl įprasto dizaino žymiai sumažėja deformacijos galingumas šaudant iš toli. Bet tik ne su „Evolution Green“! Čia šis poveikis pastebimai susilpnėja sumanaus kulkos dizaino dėka. Aptaki kulkos forma (aukštas B. K.) ir RWS „Speed Tip“ kulkos smaigalys užtikrina tiesią trajektoriją, didelį greitį ir energiją.

Tvirta galinė kulkos dalis užtikrina kraujavimą iš kiaurinės žaizdos. Aštrūs kraštai taip pat garantuoja reikiamą įpjovimą.

Šių šovinių įvairių variantų netrukus galėsite rasti visose „Žala Arms“ parduotuvėse.

1. Tvirtesnis apvalkalas – kiaurinei žaizdai užtikrinti.
2. Priekinė šerdis, pagaminta iš maistui nekenksmingo alavo su radialine iš anksto nustatyta deformacijos riba.
3. „RWS Speed Tip“ kulkos smaigalys -maksimaliai griaunamajai jėgai ir tiesiai trajektorijai.
4. Plonesnis apvalkalas – greitai užtikrintai reakcijai.
5. Aštri briauna – plauko nupjovimui prie kulkos įėjimo vietos.
6. Nikeliuotas kulkos apvalkalas – ilgesniam vamzdžio naudojimo laikui.
7. Tvirta ir atspari smūgiams galinė šerdis iš alavo – stipriam prasiskverbimui.

RWS rekomendacijos kalibrams ir medžiojamiems žvėrims

RWS „.300 Win. Mag.“

„.300 Win. Mag.“ tinkamas vidutinio dydžio ir dideliems raguočiams medžioti. Tai tikrai visapusis šovinys, turintis pakankamai savybių, naudingų „lygumų žvėrių“ medžioklei arba kitiems medžioklės tipams medžiojant sunkiai nukaunamus žvėris. Jis padidina platų 30-06 „Springfield“ naudojimo diapazoną: šūviai iš ilgesnio nei 300 m atstumo tikrai įmanomi.

„Magnum“, kuris buvo pristatytas 1963 m., patyrė sėkmę visame pasaulyje. Kitaip nei „magnuminiai“ šoviniai, kurie iki tol buvo žymiai ilgesni, „300 Win. Mag.“ yra trumpas, labai tikslus ir malonus šaudant.

RWS „.30-06“

.30-06 tikriausiai yra populiariausias universalus kalibras, kuriuo, be abejo, yra nukauta visų rūšių medžiojamų žvėrių Žemėje. Veiksmingiausias atstumas šiam šoviniui kuris gali būti naudojamas su 9,7-13,0 g kulkom, yra apytiksliai 300 m.

Šovinys buvo sukurtas 1903 m. ir gavo galutinius matmenis 1906 m. Šiais metais jis taip pat buvo pristatytas kaip oficialus JAV kariuomenės šovinys (Bali Cartrige, caliber .30, Modelis 1906). Šovinys greitai tapo labai populiarus tarp sportininkų ir medžiotojų.

„.30-06 Springfield“ taip pat tinka ir šauliams, bijantiems didelės atatrankos.

RWS „.308 Win.“

Medžioklinis šovinys, puikiai tinkantis nuo vidutiniškai didelių iki vidutinio dydžio tauriųjų elnių ir šernų medžioklei. Jo geriausios savybės yra universalumas, aukšta vidinė preciziška ir komfortas šaudant.
Dėl jo aukštos preciziškos, „.308 Win“ taip pat tinka sportiniam šaudymui iš didelių atstumų.

Šovinys pakeitė „.30-06 Springfield“ JAV kariuomenės šovinį, jį taip pat pasirinko NATO. Civiliams jis buvo prieinamas faktiškai tuo pačiu metu.

Be to, nors paprastai naudojamas karabinams, jis puikiai tinka ir automatiškai užtaisomiems šautuvams.

RWS „7×64“

„7×64“ – tai visapusis šovinys Centrinėje Europoje. Jis gali būti naudojamas kalnuose, taip pat kaip ir šaunant iš mažo atstumo miškuose. Jis tinkamas medžioti stambius ir vidutinio dydžio žvėris, tokius kaip gembės, kalnų ožiai ir stirninai.

..7×64“ – tai subalansuotas galingas vidutinio kalibro šovinys išplėsta trajekto-riia. Dėl didelio RWS kulkų pasirinkimo, jį galima pritaikyti prie bet kokios situacijos medžiojant.

RWS „9,3×62“

„9,3×62“ idealiai tinka medžiojant miškuose ir šaunant iš vidutinio atstumo. Kai naudojamas medžioti stirnoms, jis padaro labai nedaug žalos mėsai. „9,3×62“ buvo sukurtas apie 1905 m. ir tais laikais specialiai buvo naudojamas vokiečių kolonijose Afrikoje. Tačiau labai greitai pasidarė aišku, jog juo gerai sekasi medžioti stambius žvėris, tokius kaip briedis, taurusis elnias ir šernas. Taigi jį sunkiai galima pavadinti „afrikietiškų šoviniu“.

RWS užtaisai su 14,6 g ir 19 g svorio kulka didina šio populiaraus šovinio, skirto stambiems žvėrims medžioti, universalumą.


Autorius: Šarūnas MAIGIS
Šaltinis: Žurnalas “Medžiotojas ir medžioklė”

Kopijuoti ar kitaip platinti čia pateikta turinį be mūsų sutikimo draudžiama!

Užsiprenumeruokite žurnalą “Medžiotojas ir medžioklė”

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 4 / 5. Balsavo: 1

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą