Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

KT nutartis dėl prievolės priimti naujus narius į medžiotojų klubą

Turinys:

Konstitucinis Teismas išnagrinėjo bylą dėl medžioklės plotų naudotojų asociacijai nustatytos prievolės priimti narius į medžiotojų kolektyvą.

Byla buvo nagrinėjama rašytinio proceso tvarka pagal Vilniaus miesto apylinkės teismo kreipimąsi. Šis teismas nagrinėjo piliečio skundą, kad medžiotojų klubas atsisakė jį priimti savo klubą.

Ieškovas yra medžiotojas ir turi šio klubo naudojamame medžioklės plotų vienete jam nuosavybės teise priklausančių daugiau kaip 100 ha žemės ūkio ir miško paskirties žemės sklypų. Tačiau medžiotojų klubas per visuotinį narių susirinkimą slapto balsavimo metu nepritarė ieškovo narystei, nes šis yra baustas už medžioklės taisyklių pažeidimus.

Konstitucinis Teismas pripažino, kad Lietuvos Respublikos medžioklės įstatymo 13 straipsnio (2013 m. birželio 18 d. redakcija; Žin., 2013, Nr. 67-3335) 1 dalis tiek, kiek joje nustatytas teisinis reguliavimas, pagal kurį medžioklės plotų naudotojas medžiotojų kolektyvas, veikiantis Lietuvos Respublikos asociacijų įstatymo nustatyta tvarka, privalėjo priimti į savo narius privačios žemės sklypo savininką, kuriam medžiotojų kolektyvo naudojamame medžioklės plotų vienete nuosavybės teise priklauso ne mažiau kaip 100 ha miško arba žemės ūkio paskirties žemės, prieštaravo Lietuvos Respublikos Konstitucijos 35 straipsnio 1 daliai. Šis Konstitucinio Teismo nutarimas yra galutinis ir neskundžiamas.

Konstitucinio Teismo nutartis

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

4 Komentarai

 • Albinas
  Posted 2020.02.19 at 21:05

  Betgi tenai aiškiai parašyta ,kad eprijiemė ,nes buvo baustas už medžioklės taisyklių pažeidimus ,vadinas netgi ne už vieną pažeidimą ,tik va gaila , kad neparašyta už kokius pažeidimus .

 • Miškininkas
  Posted 2019.07.22 at 20:39

  Blogiausia tame,kad įstatymus pas mus valstybėje kuria tokie ,kaip Bradauskai savo siauram ratui,nežiūri į ateitį,kad pasikeitus žemės,miško savininkui ir vėl bus ta pati problema. Aš nesuprantu, jei kaušai seime esat ,tai nukopijuokit Vokietijos ar Švedijos medžioklės įstatymus

  10
  3
 • Vaidas
  Posted 2019.07.22 at 17:53

  Jeigu neturetu medziokles ploto, tai atmestu visus naujokus? Nesamone.

 • 🍝 Makaronai
  Posted 2019.07.22 at 17:16

  Na čia Lietuva, čia žmogaus nuosavybė visų tinginių nuosavybė…

  10
  9

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą