Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Krakių seniūnijoje vilkai išgąsdino į mokyklą einančius vaikus

Turinys:

Kėdainių rajone vilkai jau tampa tikru galvos skausmu net ir juos užtariantiems žmonėms. Vilkai ne tik pjauna ūkininkų gyvulius, tačiau gąsdina ir atokiau gyvenančius gyventojus. Praradę baimės jausmą jie eina vis arčiau žmonių. Šį kartą vilkai išgąsdino Krakių seniūnijoje į mokyklą ėjusius mokinius.

Pasirodė Pašušvyje
Šį kartą vilkai buvo pastebėti Krakių seniūnijos Pašušvio krašte. Į mokyklą ėję vaikai vilkus išvydo visai netoliese, vaikai juos netgi nufotografavo mobiliaisiais telefonais. Vaikai labai išsigando netoliese išvydę šiuos plėšrius ir neregėtai išdrąsėjusius gyvūnus.

„Pašušvio apylinkėse vėl pasirodė vilkai. Gavęs informaciją su socialine darbuotoja skubiai nuvykome į įvykio vietą ir sužinojome, kad vilką pastebėjo mokiniai, ryte einantys į autobuso sustojimo vietą“, – pranešė Krakių seniūnas Ernestas Barčas.

Ėmėsi priemonių
Seniūnas E. Barčas nedelsiant apie susidariusią situaciją, kuomet vilkai ėmė gąsdinti net mokinius, informavo Krakių Mikalojaus Katkaus gimnazijos administraciją. Seniūno iniciatyva skubiai buvo sušauktas pasitarimas ir sprendžiama, kokių priemonių imtis, kad tokie atvejai daugiau nepasikartotų.

„Buvau susitikęs su gimnazijos direktoriumi Alanu Magyla. Išgirdęs nelabai smagią naujieną, mokyklos vadovas priėmė sprendimą, kad atokiau gyvenančius mokinius mokyklinis autobusas atvyks paimti kuo arčiau namų. Noriu nuoširdžiai padėkoti gerbiamam direktoriui už tinkamą šios rimtos situacijos įvertinimą bei operatyvų sprendimo priėmimą“, – sakė E. Barčas.

Pastebi pakitimus
Ne vieną kartą „Rinkos aikštės“ kalbinti medžioklės žinovai patvirtino, jog vilkų gyvenime pastebėti pakitimai – vilkai tampa vis drąsesni ir eina arčiau žmogaus. Miškuose beveik nebelikus šernų, vilkai masiškai medžioja stirnas. Jie taip pat nevengia ir lengvesnio grobio – besiganančių veršiukų, ožkų ar avių. Lauke pririšti gyvuliai vilkams yra labai lengvas grobis. Jie eina artyn sodybų visai nesibaimindami žmogaus. Medžiotojai sako, kad vilkų populiacija mūsų krašte labai padidėjo. Jų teigimu, ją būtina reguliuoti siekiant išvengti žmogaus ir šio plėšrūno susidūrimo.

Rinkosaikste.lt

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 5 / 5. Balsavo: 1

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

8 Komentarai

 • Kasparas
  Posted 2019.11.22 at 21:39

  Kodėl nepasidomi spec tarnybos ,,Baltijos vilkas,, asociacija. Kas ją finansuoja, ir kodėl? kad nieko nenutuokentys vaikinukai apie vilkus, bei jų padarytą žąla gali tik pasakyt vieną! Vilkas yra sanitaras. Nu bl… kodėl ,,baltijos vilkas,, neatlygina nuostolių ūkininkams? Už padarytus nuostolius.

  3
  1
 • Kostas
  Posted 2019.11.22 at 10:33

  Vis artėja ta diena, kai bus žmonių aukų. Apie nuostolius ūkininkams ir miškuose naikinamą kanopinių žvėrių populiacija, jau net nebekalbame. O juk mokestis už medžioklės plotus vis didinamas.
  Kas tada būtu, jei vilkas sudraskytu kokį grybautoją, pagriovį gulintį „įkalusį“ kaimo žmogelį ar į mokyklą einantį vaiką? Neabejoju, kad BV vilkas imtu aiškinti (kaip jau yra buvę), jog tai sulaukėję šunys.
  Ne iš vieno rimto medžiotojo girdėjau pasakymą, jog ta, sprogusi vilkų populiacija, yra BV biznis. Ir, pasirodo, gamtos reikalai valdžiai nelabai rūpi. Atvirai pasakius, situacija tapo neprognozuojama. Gal jau laikas specialioms tarnyboms pasidomėti, kur dingsta į BV sąskaitas ateinantys pinigai.

  5
  1
  • Šernas
   Posted 2019.11.22 at 16:16

   Ju metinis biudžetas apie 10ml.€

   2
   1
  • Deividas Staponkus
   Posted 2019.11.25 at 10:28

   Kyla daug klausimų, iš ko finansuojamos tokios organizacijos, kodėl skiriami pinigai iš biudžeto visuomenės kiršinimui ir t.t…

   1
   1
 • Post Author
  Miske.lt
  Posted 2019.11.21 at 08:42

  Aš taip pat pasigedau aktyvumo šiuo klausymu iš BV. Tikriausiai kuria dar vieną kliedesių rašinėlį visuomenei. Apie tai kaip medžiotojai iššaudė žvėrys miške ir kaip vilkams nebėra ko ėsti, todėl jie vargšai ir traukia prie mokyklų ir darželių. Nenustebsiu jei dar pinigų vilkų gelbėjimui paprašys 😀

  7
  1
  • Šernas
   Posted 2019.11.21 at 09:27

   Žiurint i žvėriu apskaitos duomenis nuo 2000m mūsų miškuose žvėrių populiacija yra ženkliai padidėjus(neskaitant šernų dėl AKM jų sumažėjo) BV visiškai nesiorentuoja ir kalba idiotiškomis nesąmonėmis, nėra pas jų jokių sprendimų, tik kaltinimai kitų institucijų atžvilgiu tame tarpe ir medžiotojų. Šioje situacijoje svarų žodį turėtu tarti AM, bet ministro kiaušai turbūt per silpni, jam svarbūs tik savi interesai, juk iki seimo rinkimų nedaug beliko laiko darbas dabar poh…i pi biudžeto priėmimo prioritetas nauji rinkimai. Taip kad 30000 tūkst medžiotojų lik užmiršti

   7
   1
 • simas
  Posted 2019.11.21 at 08:39

  Artėja toks momentas,kai įvyks nelaimė,kai vilkas(ai)užpuls žmones.Kas tada atsakys?Baltijos vilkas?Ne,kalta paliks seniūnija,kad neužtikrina žmonių saugumo,o labiausiai kentės medžiotojai,kad nesumedžiojo arba mažai sumedžiojo vilkų šiame rajone.AA ministerijos klierkai,baltijos vilkas neš autus į krūmus ir dievagosis,kad ne jie kalti dėl vilkų sumedžiojimo kvotų.

  9
  1
 • Šernas
  Posted 2019.11.21 at 08:08

  Ne kartą minėjau, kad vilkai kažką užpuls ar kitaip išgasdins, štai ir po truputi pildosi. Idomu būtų išgirst BV komentarą. Aišku jie visu pirma apkaltins medžiotojus, neva jie iššaudė visus gyvunus ir vilkams nebėra kuom miške maitintis. Nerūpi iš tikro BV vilkai jiems rūpi milijoninis biudžetas, jiems poh….i visos kitos problemos, jie labai mėgsta komentuoti ir kažką kaltinti bet kokioje situacijoje, tik niekada nepasako kuom jie gero prisideda sprendžiant opias problemas. Tokie žmonės dažniause vadinami idiotais😀. Ne BV turetu spręsti kokį limitą skirti vilkų medžioklei, tegul pasidaro aptvarus ir augina tuos pilkius kaip Dabrišius Telšiuose, ir iš savo milijoninio biudžeto tegul dasideda prie žalos atlyginimo. MEDŽIOKLEI VALIO!!!!!!

  13
  3

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą