Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kinijoje utilizuota 73 tūkstančiai kiaulių

Turinys:

Kinijoje, vienoje didžiausių kiaulių fermų, nustatytas afrikinio kiaulių maro (AKM) protrūkis – iš 73 tūkst. gyvūnų nugaišo 4 tūkst. Kai diagnozė buvo patvirtinta, visa iš dalies Danijos investuotojams priklausančios fermos kaimenė buvo sunaikinta.

LR aplinkos ministerija praneša, kad tai buvo didžiausia Kinijos ferma, kurią AKM palietė 2018 metais, nors joje buvo laikomasi aukščiausių biologinės saugos reikalavimų, naudoti įvairūs AKM profilaktikos įrenginiai ir dezinfekcinės priemonės.

Baltijos šalims ši labai gerai žinoma infekcija šiuo metu sparčiai plinta Kinijoje, apsunkindama populiariausios mėsos prekybą, taip pat tai atsiliepia kainoms – jos nuolat auga.

Kinijos žemės ūkio ir kaimo reikalų ministerijos susirūpino AKM ir jo poveikiu valstybės ekonomikai. Šiuo metu liga nustatyta 23 provincijose. Kad sulėtintų infekcijos plitimą, draudžiama kiaules maitinti žmonių maisto atliekomis. Apribotas šviežios mėsos ir kiaulienos produktų gabenimas iš infekuotų zonų. Infekuotuose ūkiuose utilizuota daugiau kaip 200 tūkst. kiaulių.

Lietuvos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad mūsų šalyje pernai AKM nustatytas 3093 šernams (2653 nugaišusiems ir 440 sumedžiotų).

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą