Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kęstutis Mažeika užregistravo medžioklės įstatymo pataisas

Turinys:

Seimo narys Kęstutis Mažeika reguodamas į bandymus keisti medžioklės įstatymą, kuriais buvo siekiama suardyti esamą medžioklės tvarką, užregistravo Medžioklės įstatymo Nr. IX-966 2, 6, 11 ir 13 straipsnių pakeitimo įstatymo projektą. Dabartiniame medžioklės įstatyme numatyta, kad fizinis asmuo gali formuoti medžioklės plotų vienetą ir individualiai jame medžioti, tačiau medžioklė yra bendruomeninis užsiėmimas todėl norima, kad medžioklės plotų vienetus galėtų formuoti tik skaidrūs juridiniai asmenys. Nuoroda į įstatymo pakeitimo projekto lyginamajį variantą.

Aiškinamasis raštas

Atsižvelgiant į Antikorupcinio vertinimo išvadas dėl teisės aktų, reglamentuojančių teisės medžioti suteikimą, panaikinimą ir medžioklės kontrolę, kad laukinių gyvūnų ištekliai yra valstybės turtas, kurio naudojimas turi būti atsparus korupcijai bei efektyviai kontroliuojamas, kartu pateikiant visuomenei visapusišką su medžiokle ir jos kontrole susijusią informaciją, būtina centralizuotai kaupti ir tvarkyti visą su medžiokle Lietuvos teritorijoje susijusią informaciją – nuo išduodamų, stabdomų ar naikinamų medžioklės leidimų, licencijų, medžiotojų bilietų, apie medžioklės plotų vienetus, kontroliuojamų medžioklės plotų ribas, medžiotojų būrelių ir juos vienijančių organizacijų sąrašo iki vykdomos medžioklės kontrolės procedūrų ir jų rezultatų, valstybės iš medžioklės valdymo gaunamas pajamas, kt.

Atsižvelgdami į tai, kas išdėstyta, teisinio reguliavimo ir juo numatomų aukščiau minėtų procedūrų skaidrumui ir atsparumui užtikrinti siūlom inicijuoti medžioklės informacinės sistemos, kurioje būtų centralizuotai tvarkomi visi su medžiokle susiję duomenys, kūrimo procedūras.

Medžiotojų asociacija kasmet privalo valstybės įmonei Registrų centrui teikti metinį pranešimą metinių finansinių ataskaitų rinkinį, veiklos ataskaitas. Taip pat pateikia vadovo, valdymo organuose dalyvaujančių asmenų duomenis. Tačiau medžioklės plotų vienetuose kuriuos naudoja fiziniai asmenys, jokių duomenų pateikti nereikia.

Įgyvendinant Lietuvos Respublikos medžioklės įstatymo 13 straipsnio 1 dalies nuostatas, privačios žemės sklypo savininkui, turinčiam medžiotojo bilietą ir konkrečiame medžioklės plotų vienete nuosavybės teise valdančiam ne mažiau kaip 15 ha miško ar žemės ūkio paskirties žemės siekiant realizuoti teisę medžioti, vienu atveju kai medžioklės ploto naudotojas yra asociacija – sprendimą priima kolegialus valdymo organas visuotinis susitrinkimas arba valdyba, o kitu atveju kai medžioklės ploto vienetas priklauso fiziniam asmeniui – sprendimas vienasmenis.

Siekiant užpildyti aukščiau minėtas teisines spragas siūloma suvienodinti medžioklės ploto vienetų valdymo formą. Vertinant, kad medžioklė yra bendruomeninė ir dažniausiai grupės žmonių vykdoma veikla, o sprendimai apie valstybės išteklių naudojimą nepriklausytų vienasmeniškai, siūloma atsisakyti fizinio asmens sąvokos Lietuvos Respublikos medžioklės įstatyme, o dabar fiziniams asmenims priklausantys medžioklės ploto vienetai, per nustatytą terminą turėtų sukurti asociacijas.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 4.2 / 5. Balsavo: 36

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

10 Komentarai

 • Edmundėlis
  Posted 2022.05.02 at 15:06

  Žiūriu ta medžioklė kažkoks viešas interesas patapus , zvejai niekam neidomus

  • Linas
   Posted 2022.05.02 at 15:10

   Žvejys gali savo prūde žvejoti,medžiotojas savo miške negali medžioti ir dar turi leisti kitiem medžioti(visuomenininkam-komjaunuoliam). Dėl to ir kipišas.

   3
   1
 • Asd
  Posted 2022.04.30 at 06:26

  Pasaulis kovoja už išlikimą, o buvę rusiškų trašų partijos aktyvistai suka medžioklės reikalus. Gėda.

  3
  1
 • Valdelis
  Posted 2022.04.29 at 11:32

  Keista, kad dar tokia vieta yra likusi fiziniam asmeniui, valdyti medžioklės plotus. Kai taip tai medžiotojai yra kaimo bendruomenės dalis, socialiniai partneriai ir t.t
  Šiaip jau medžiokle galėtų užsiimti tik asociacios. Nu nebent fiziniai asmenys, kurie 100% valdo turtą.

  1
  1
  • Linas
   Posted 2022.04.29 at 11:59

   Jusų požiūris,kad valdyti medžioklės plotus gali tik asocijuoti asmenys ,yra juokingas ir prieštaraujantis visiems laisvos,demokratijos principams bei Lietuvos konstitucijai. Medžioklės plotus,tame tarpe ir privačios nuosavybès žemes ir miškus yra užvaldę asocijuoti asmenys,kurie kad ne tik ignoruoja savininkų teises medžioti savo nuosavybėj,bet ir visokeriopai trukdo tai įgyvendinti. O dabartiniai įstatymai tai leidžia. Taip kad baikit malti š…

   8
   5
 • Pilietis
  Posted 2022.04.29 at 11:11

  Komjaunuoliai komjaunuoliais, bet norint užtikrinti įstatymų nuostatas, kurios numato žemės savininkus priimti į klubus, tokią pataisą reikėjo priimti seniausiai!
  O tie, kurie čia kalba apie komjaunuolius, turbūt nėra normaliai skaitę su medžiokle susijusių įstatymų ir šneka bile šnekėt.
  Seniai reikalinga pataisa, kuri duos naudos tiek žemės savininkam tiek fiziniam asmeniui valdančiam medžioklės plotus registruot juridinius darinius, ko iki šiol nebuvo galima daryti!

  5
  2
  • Linas
   Posted 2022.04.29 at 11:49

   Kur jus matot nuostatas ir savininkų teises medžioti savo nuosavybėj? Gal pakomentuokit plačiau.

 • Linas
  Posted 2022.04.28 at 17:32

  Neveikiančius įstatymo straipsnius,patobulins dar labiau komjaunuoliškais lozungais. Ir iš kur jūs tokie siūlytojai lendat? Ar tik ne iš to laivo…?

  9
  4
  • Romutis
   Posted 2022.04.28 at 20:11

   Gerbiamas Kestutis Mažeika tikriausiai atsiėmė patobulinta komjaunimo sekretoriaus bilieta…ir iš laimės apsvaigo…

   7
   3
 • Simas
  Posted 2022.04.28 at 11:57

  Tai E.Gentvilas, tai dabar K.Mažeika, ar Jūs svarbesnių darbų neturit?

  21
  7

Komentuoti

This Pop-up Is Included in the Theme
Best Choice for Creatives
Purchase Now