Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kelyje sužeistų gyvūnų pasisavinti negalima

Aplinkos apsaugos departamento Alytaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcija gavo pranešimą iš Alytaus rajone medžiojančio medžiotojų klubo pirmininko, kuris papasakojo, kad jų medžioklės plote buvo pasisavintas stirninas. Asmuo, kuris pasisavino stirnos patiną nustatytas, asmeniui gresia bauda iki 90 eurų.

„Aplinkosaugininkams šią situaciją papasakojo pats medžiotojų klubo pirmininkas. Jis teigė, kad gavo pranešimą apie jų medžioklės plotuose, kelyje, partrenktą stirniną. Medžiotojams atvykus į vietą, žuvusio gyvūno jau nebebuvo“, – apie situaciją pasakojo Alytaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos vyr. specialistė Aistė Savenkovaitė.

Pasak aplinkosaugininkės, apklausus liudininkus asmuo, kuris pasisavino stirnos patiną buvo nustatytas. Jis teigė nežinojęs, kad keliuose žuvusių ar sužeistų gyvūnų paimti negalima. Asmeniui už neteisėtai pasisavintą gyvūną gresia administracinė atsakomybė – įspėjimas arba bauda nuo 30 iki 90 Eur. 

„Vadovaudamiesi nustatyta tvarka (Lietuvos Respublikos medžioklės įstatymu ir Medžioklės taisyklėmis), gavę pranešimą apie autoįvykio metu sužeistą arba žuvusį gyvūną, pareigūnai praneša medžiotojų būrelių ar klubų atstovams, jeigu gyvūnas nukentėjo medžioklės plotuose. Atvykęs į vietą medžiotojas priima sprendimą, ar gyvūnui reikalinga veterinarijos specialisto pagalba.

Prisiminkite, kad laukinio gyvūno negalima gelbėti pačiam. Vairuotojas, partrenkęs žvėrį, niekada negali pasiimti numušto laukinio gyvūno, nes už tai gresia administracinė atsakomybė, įspėjimas arba bauda nuo 30 iki 90 eurų“, – dalijosi A. Savenkovaitė.

Aplinkosaugininkai primena, kad tokiais atvejais, kai gyvūnas yra pasisavinamas, medžiotojų klubas turi teisę kreiptis į teismą dėl žalos atlyginimo civilinio proceso tvarka.

„Susidūrus su tokia situacija, medžiotojų klubas turi teisę kreiptis į teismą dėl žalos atlyginimo civilinio proceso tvarka, tačiau šiam asmeniui prisipažinus apie nusižengimą ir gailintis, medžiotojai pretenzijų reikšti neketina“, – teigė aplinkosaugininkė.

Aplinkos apsaugos departamentas primena, kad transporto priemonei partrenkus bet kokį laukinį gyvūną, nepriklausomai nuo jo dydžio ir nuo to, ar jis vis dar gyvas, ar ne, būtina informuoti AAD Pranešimų priėmimo tarnybos telefonu (8 5) 273 2995 arba 112.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 4.8 / 5. Balsavo: 9

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą