Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kėdainių rajone rasta 15 šernų gaišenų

Turinys:

Kėdainių rajone pasiektas liūdesį keliantis rekordas: per vieną savaitę rasta net 15 šernų gaišenų, kurioms, ištyrus mėginius laboratorijoje, nustatytas afrikinis kiaulių maras (AKM). Ši diagnozė taip pat nustatyta ir dviem sumedžiotiems šernams.

Verčia sunerimti
„Net 15 šernų gaišenų rasta keturiose seniūnijose – Vilainių, Pernaravos, Krakių, Josvainių. Tai iš tiesų didelis skaičius. Kėdainių rajone per savaitę laiko tiek gaišenų dar nebuvo rasta. Visiems rastiems nugaišusiems šernams diagnozuotas kiaulių maras. Taip pat ši liga diagnozuota 2 sumedžiotiems šernams.

Kituose rajonuose būdavo, kad surasdavo ir daugiau, bet kaip Kėdainiams šis skaičius yra tikrai didelis. Nors šernai yra intensyviai medžiojami, bet jų mūsų kraštuose yra išties nemažai“,– situaciją apibūdino Kėdainių medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Lionius Stanevičius.

Didelė populiacija
Specialistų nuomone, AKM virusą daugiausia platina šernai, užkrato perdavimas labai priklauso nuo jų populiacijos tankio. Todėl suderintas atsakingų institucijų veiksmų planas yra vienas pagrindinių sėkmingos AKM kontrolės veiksnių.

„Mes glaudžiai bendradarbiaujame su Kėdainių maisto ir veterinarijos tarnyba. Problema yra sprendžiama, laikomasi visų reikalavimų. Tikrai norėtume, kad šios baisios ligos plitimas pasibaigtų. Šernus medžiojame, medžioja visi mūsų būreliai, tačiau jų populiacija, reikia pripažinti, yra išties didelė. Viliamės, kad ligos protrūkis bus suvaldytas“, – pabrėžė Medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad šių metų lapkričio 10 – 16 dienomis Lietuvos laukinėje faunoje rastos 162 šernų gaišenos ir sumedžiota 20 šernų, kurių mėginius ištyrus laboratorijoje, nustatyta afrikinio kiaulių maro diagnozė.

Iš viso šiais metais laukinėje faunoje maras patvirtintas 930 vietų 1 630 šernų (184 sumedžiotiems ir 1 446 nugaišusiems).

Šaltinis: www.rinkosaikste.lt

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą