Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Karštos naujienos, arba kas apgins medžiotoją?

Įsibėgėja kova dėl švino naudojimo medžioklėje uždraudimo, konkrečiai šlapynėse ir jų apsaugos zonose (100 ar 300 metrų atstumu).  Šlapynė, pagal Ramsaro konvenciją, tai stovintis ar bėgantis vanduo, natūralus ar dirbtinas vandens telkinys.

Jeigu įsiskaitėte, tai 35 % šalies teritorijos bus nieko  negalima medžioti švininiais šoviniais, negana to, minėtose teritorijose jų bus negalima net turėti.. Visi “IŽ”, “TOZ” markės ginklai netinka šaudyti metaliniais šratais, be to metaliniais šratais užtaisytos tūtelės t.b. netrumpesnės kaip 80 mm. Šoviniai brangsta bent 2 kartus.

Tenka konstatuoti, kad apie 42 t. vnt. lygiavamzdžių Rusijoje pagamintų ginklų reikės padėti po presu. Ore pakibo beveik visų šaudyklų perspektyva. Kol kas niekas garsiai nekalba, tačiau žvejai taip pat negalės naudoti švino, kaip tai yra Latvijoje Papės rezervate.

Lietuvos ginklų savininkų asociacijos  ir Lietuvos medžiotojų sąjunga “Gamta” nuomonė buvo parodyta per televizijas: 2020-07-24 – INFO TV ir LNK, 2020-07-26  “Savaitės panorama”. Vakar minėtų organizacijų iniciatyva įvyko seimo nario Simono Gentvilo vadovaujamas nuotolinis pasitarimas minėta tema. Pasitarime dalyvavo Aplinkos ministerijos, Aplinkos apsaugos agentūros atstovai, medžiotojų interesus gynė minėtų visuomeninių organizacijų , Lietuvos medžiotojų draugijos (ne LMŽD, daug kas maišo) ir šaudyklos “Medžiotojų sostinė” atstovai. Gaila, tačiau susidarė įspūdis, kad valdininkams visai nerūpi medžioklė, jos perspektyvos, jie net nežino kokios yra medžiotojus vienijančios visuomeninės organizacijos, jie nemato socialinių, ekonominių ir kt. problemų. Tenka pripažinti, kad juose gyvena vergo arba provincijos sindromas, jie nesupranta, kad ES gyvena konfederacijos principu, kur kiekviena valstybė turi teisę į savo nacionalinių (t.y. savo piliečių) interesų gynimą. Jie pateikė skaičius, kad medžiotojas patirs tik 25 € nuostolį. Valio…!

Minėtos organizacijos toliau derina savo veiksmus siekiant apginti medžiotojų interesus.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 4.8 / 5. Balsavo: 143

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

2 Komentarai

 • Kostas
  Posted 2020.07.30 at 21:38

  Visa tai kvepia eiliniu bizniu… Parodykite nors vieną antį, kuri apsinuodijo dėl švino šratų. Ko gero valdžios vyrukai pamiršo, jog medžioklė į biudžetą atneša nemažus pinigus. Kuo toliau, tuo kvailiau…

  52
  1
 • Zigmantas
  Posted 2020.07.30 at 09:28

  Jeigu teisingai supratau, medžiotojai patirs tik 25 EUR nuostolį, kitas išlaidas padengs ” valdininkai” iš savo kišenės.

  51
  1

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą