Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Karantino laikotarpių medžioklių rekomenduojama neorganizuoti

Lietuvoje dėl COVID-19 paskelbus karantiną, Aplinkos apsaugos departamentas įspėja: nors medžioklės nėra uždraustos, svarbu apgalvoti, ar tikrai verta šiuo metu jas organizuoti. O jei medžioklė vyksta, privaloma imtis visų saugos priemonių.

Karantino laikotarpiu draudimo šalyje medžioti nėra, taigi per medžioklę privaloma laikytis visų karantino režimo reikalavimų: stengtis nekontaktuoti su kitais žmonėmis, dėvėti nosį ir burną dengiančią kaukę, laikytis saugaus atstumo nuo kito žmogaus, laikytis asmens higienos.

Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Jonas Talmantas sako, kad esant tokiai padėčiai būtina laikytis ne tik privalomųjų nurodymų, bet ir atkreipti dėmesį į rekomendacijas. „Taigi kiekvienas medžiotojas, ypač medžioklės vadovas, pirmiausia turi pasverti visus už ir prieš ir tik tada spręsti, ar medžioklę organizuoti, ar ne. Mes visi turime būti sąmoningi, saugoti savo ir aplinkinių sveikatą. Juk kalbame ne tik apie tai, kiek valstybei kainuoja ši pandemija, bet ir apie žmonių mirtis“, – pabrėžia J. Talmantas.

Jo nuomone, kol padėtis tokia sudėtinga, nieko neatsitiks, jei porą trejetą savaičių nebus medžiojama, tad Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija ir savo svetainėje medžiotojams ir medžioklių organizatoriams rekomenduoja karantino laikotarpiu visai nevykdyti medžioklių su varovais.

„Jei neorganizuosime medžioklių, stengsimės būti namuose, mažiau susitikinėti su kolegomis, ir plisti virusui bus mažiau galimybių. Atkreipiu dėmesį, kad dauguma rajoninių medžiotojų ir žvejų draugijų reaguoja į rekomendacijas: vadovai pasiskambina, mes patariam kol kas susilaikyti, ir daugelis supranta grėsmę. Medžioja nebent vienetai, o medžioklės su varovais   beveik ir nevyksta“,

Lietuvos medžiotojų sąjungos „Gamta“ prezidentas Raimondas Ribačiauskas pastebi, kad medžioklė nėra renginys – tai ūkinių priemonių dalis, laukinių gyvūnų populiacijos reguliavimas, todėl ji ir nėra uždrausta.

„Populiacijos gausumas tiesiogiai susijęs su žvėrių daroma žala, tad uždraudus vieną ar kitą medžioklės būdą tektų ir atsakomybė už žvėrių daromą žalą. Vis dėlto gausumą reguliuoti galima įvairiais būdais, tai ir medžioklė sėlinant, tykojant ir pan., todėl tai padaryti gali ir penkių žmonių grupė“, – mano  R. Ribačiauskas.

Jo pastebėjimu, kadangi medžioklėse su varovais dalyvauja daug žmonių, laikytis visų saugumo reikalavimų  neįmanoma – nori nenori atsiranda artimesnis kontaktas. Be to, ta pati problema kyla ir dorojant žvėrį.

Aplinkos apsaugos departamentas atkreipia dėmesį, kad asmenys turi atidžiai sekti galiojančius reikalavimus ir apribojimus visoje šalyje. Taip pat atidžiai stebėti skelbiamą informaciją atskiruose regionuose ar savivaldybėse. Svarbu per medžioklę laikytis visų nurodytų taisyklių. Organizuojant medžioklę, būtina atsižvelgti į reikalavimus ar draudimus, taikomus renginiams ir susibūrimams.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 4.1 / 5. Balsavo: 39

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

5 Komentarai

 • Ūkininkas
  Posted 2020.11.21 at 15:45

  Nerekomenduoja, bet nedraudžia. Pasižiūrėkite kas dedasi Utenos rajone. Nebeužtenka kai kurių klubų medžiotojams vienos dienos. Medžioja ir šeštadieniais ir sekmadieniais. Susirenka iki 20 medžiotojų. Tai kokių saugumo priemonių gali jie laikytis???

  3
  3
 • Kostas
  Posted 2020.11.17 at 22:04

  Nu jo, belieka paklausyti sofinių medžioklės žinovų, kaip komentatorius Na ir nemedžioti kelis metus. Ar nors suvokiate kokie bus ūkininkų ir miškų savininkų pasipiktinimai dėl žvėrių daromos žalos. Nenustebčiau, jei po tų poros metų ūkininkai su savo traktoriais atvažiuotų prie Seimo ir pareikalautų baigti dergtis iš medžioklės. Juk tik nuo jos priklauso žvėrių populiacijų gausa. Apie vilkus aš jau nebekalbu – čia akivaizdus biznis.

  8
  1
 • Zigmas
  Posted 2020.11.17 at 20:16

  galima nemedziot ir metus ar du vilkam daugiau maisto liks ir jie dauginsis dar sparciau ,o ju limitas taip pat liks neivykdytas,gal Baltijos Vilkas ir rekomenduoja nemedziot karantino metu ,o kiek jis tesis,kol baigsis varyminiu medziokliu sexonas gal ,kas zino.

  7
  1
 • Na
  Posted 2020.11.17 at 15:03

  Na pakentekit nieko nenutiks kad metus nepavarinesi zveriu tik padauges paserkit nuvezkit 20 tonu kvieciu 20 tonu buroku, juk medziokle ne vien lakstymas su sautuveliu nematau problemos

  8
  9
 • Saulius
  Posted 2020.11.17 at 13:33

  Taip yra daugybė būdų ,bet yra vienas bet -vidaus politika,kai varmines yra pagrindinis medžioklės būdas nusistovejas nuo senu laikų ,ir kiti būdai sunkiai skinasi kelia . Tiesiog tai valdymo principas😊.

  15
  3

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą