Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kanopinių žvėrių per daug ar per mažai?

Turinys:

Šiandien vykusiame Kaimo reikalų komiteto posėdyje, buvo diskutuojama dėl žvėrių daromos žalos atlyginimo ūkininkams. Posėdžio metu ne kartą paminėta, kad Lietuvoje kanopinių žvėrių populiacija yra žymiai per didelė ir reikalinga nauja žalų kompensavimo tvarka.

Taip pat išreikšti pastebėjimai, kad medžiotojai medžioja per mažai, todėl kanopinių žvėrių daroma žala yra žymiai padidėjus. Tuo tarpu „žaliųjų“ atstovai dažnai teigia priešingai, kad medžiotojai Lietuvoje iššaudė visus žvėris.

Šioje situacijoje medžiotojai atsidūrė tarp dviejų interesų grupių, nors vykdo savo įsipareigojimus kaip yra numatyta. Ne kartą medžiotojų atstovai siūlė įteisinti papildomas priemones medžioklėje, kurios padėti efektyviau vykdyti žvėrių populiacijos kontrolę, tačiau į tai nei karto nebuvo atsižvelgta.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 2.4 / 5. Balsavo: 32

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

1 Komentarai

 • Gytis
  Posted 2021.04.14 at 20:38

  Gerb. ,,Žalieji”, ,,Baltieji”, Ūkininkai” ir ,,medžiotojai” !!!

  – ,,Žalieji” ir ,,Baltieji” visada teigs, kad žvėrių nėra ir medžiotojai, tikrai ne ligos, brakonieriai, vilkai, juos iššaudė, išžudė, suvalgė…. o ūkininkai, nupurškė, nunuodijo, suvažinėjo…..
  – Ūkininkai, tikrai, didžioji dauguma suprantantys savo reikalo esmę, nes gimę, augę ne Vilniaus, Kauno, Klaipėdos priemiestyje, mato ir supranta kaip yra realiai su žvėrimis ir ta žala kuri yra daroma. Aišku, yra tokių kurie iš musės daro dramblį, bet tikrai mažuma neadekvačių, sunkiai dirbančių, darančių verslą ir neturinčių laiko dėl kelių, galimai prisiteistinų eurų, vaidytis su medžiotojais, brakonieriais ir galimai žvėrių ligomis…
  – medžiotojai, mes čia treti, ar tarp kažko…. tai gal ne bandome, gal DAROME… mūsų bendruomenė didelė, kalbantis, aiškinant, galų gale reikalaujant ir protestuojant, mes galime pasakyti, kad taip nėra kaip kažkas galvoja, (žalias, baltas, po to bus ir žydras), kad naktinio matymo prietaisas, garso slopintuvas, įteisinus bus medžiotojo įrankis, kad savo medžioklės plotuose iššaudyti visus žvėris, suvalgyti juos, nes jie medžiotojai neturi ką valgyti, ir yra žudymo maniakai… kas jei ne mes matome realią padėti savo plotuose, kaip ūkininkas savo ūkyje. Skirtumas, kad ūkininku tyki, arba dažniau tyki, mumis netiki, o žalieji, baltieji, jais tiki pagal madą ir poreikį, arba jau kas turi arklioką rinkėjui……..
  Čia jau senai nėra taip, kad būtų aiškus raktas….., nes kiekvienas žalias-veterinaras, žino daugiau nei Šv. Hubertas.
  ,,Hubertas buvo šventasis krikščionis, kuris tapo pirmuoju Lježo vyskupu 708 m. Jis yra medžiotojų, matematikų, optikų ir metalo apdirbėjų globėjas. Žinomas kaip „Ardėnų apaštalas“, iki 20 amžiaus pradžios jis buvo pašauktas gydyti pasiutligę naudojant tradicinį Šv. Huberto raktą“.

  23
  21

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą