Praleisti ir pereiti į turinį Skip to sidebar Skip to footer

Kaip tapti beveik nematomu?

Turinys:

Medžioklėje yra trys elementai, kurie dažniausiai demaskuoja medžiotoją – tai kvapas, vaizdas ir garsas. Mes maksimaliai stengiamės neišduoti savęs sėlindami prie žvėries ar tykodami jo bokštelyje.

Norint paslėpti kvapą, labai padeda tinkamai pasirinkta vėjo kryptis, dėl garso reikia tiesiog stengtis eiti tyliai, nelipti ant sausų šakų ir pasirinkti teisingą kryptį.
Didžiausia problema yra matomumas. Kaip žinome kanopiniai žvėrys, tokie kaip elniai, iš labai toli pastebi žmogaus siluetą ir nepastebėtai prisėlinti prie jų yra ganėtinai sudėtinga.

Pastebimumo problemą galima išspręsti tik su teisingos aprangos pagalba. Savo kailiu išbandžiau ne vieną maskuojantį kostiumą, ne vienus drabužius su įmantriais miško ir pikselių kamufliažų raštais, tačiau norimo rezultato pasiekti taip ir nepavyko.

Prieš metus į mano rankas pakliuvo kostiumas su „OPTIFADE“ kamufliažo technologija. Tai yra pasaulyje gerai žinomos kompanijos „GORE-TEX“ kūrinys. Ši technologija, buvo kurta kartu su garsiais regos tyrimų mokslininkais, kurie daugiau nei 27 metus aiškinosi kaip aplinką mato kanopiniai žvėrys.

Mokslininkai išsiaiškino, kad kanopiniai žvėrys mato spalvas žymiai prasčiau nei žmonės. Jų regima aplinka susidaro iš geltonų, mėlynų, baltų, juodų ir pilkų atspalvių. Remiantis kanopinių žvėrių tyrimų rezultatais ir buvo sukurta „OPTIFADE“ kamufliažo technologija.

Šios technologijos kūrėjai teigia, kad galima likti nematomu žvėries akyse iki 25 metrų atstume.
Prisipažinsiu, kad pradžioje į tokius teiginius žiūrėjau labai skeptiškai ir man jie skambėjo kaip gražios pardavėjų pasakos.


Apytikslis pavyzdys kaip aplinką mato žmonės ir kanopiniai žvėrys (atstumas 15m.).

Tie kas mane pažįsta, neduos man sumeluoti, kad aš visada pasisakydavau už klasikinį vakarų Europos medžiotojo stilių.
Kalbant apie kamufliažą aš jo nemėgau dar nuo tų laikų, kaip pradėjau varovauti ir visi vaikščiodavo su tais kareiviškais kostiumais, nors tuo metu nelabai buvo iš ko rinktis.
Prisipažinsiu, ne prie širdies ir amerikietiško medžiotojo įvaizdis bei jų aprangos stilius, nes šis taip pat turi kažką bendro su militaristika.

Taigi, kaip ir minėjau, prieš metus mano spintoje atsirado „SASTA“ firmos kostiumas su „OPTIFADE“ kamufliažo technologija.
Labai gerai sutapo, nes kaip tik tuo metu prasidėjo stirninų medžioklės sezonas ir turėjau puikią progą išbandyti kostiumą realios medžioklės sąlygomis.
Pradžioje nelabai supratau ar aš labai gerai ištobulinau savo sėlinimo įgūdžius, ar žvėrys tapo žiopli.
Be abejo, kaip ir kiekvienam medžiotojui, taip ir man norėjosi galvoti, kad aš jau toks kietas, kad galiu prieiti prie žvėries arti ir likti nepastebėtas.
Deja mano iliuzijos greitai išsisklaidė, kai „SASTA“ kostiumas buvo išskalbtas ir kabėjo ant virvės, o aš išvažiavau į medžioklę su klasikinių spalvų kostiumu.

Po to karto pradėjau domėtis, kaip čia viskas veikia ir kaip arti aš galiu prieiti prie žvėries ir likti nepastebėtas. Nenoriu tuščiažodžiauti, todėl pateiksiu kelis pavyzdžius su atstumu iš kurio buvo padarytos nuotraukos. Čia jau teks patikėti manimi, nes aš mėgstu medžioti vienas ir nebuvo kolegos, kuris galėjo mane nufotografuoti iš šono.

Elnio patelė apie 35m. atstumu.

Lapė burokuose apie 15m. atstumu.

Stirninas kirtime apie 25m. atstumu.

Šį filmuką nufilmavau stovėdamas iki kelių atvirame kviečių lauke. Kadangi nebuvo jokios priedangos, tai žvėrys įtariai į mane pradėdavo reaguoti kažkur iš 70 metrų. Bet tai bet kokiu atveju geras rezultatas turint omenyje, kad stovėjau atviroje vietoje šalia pasistatęs trikojį su kamera.

Noriu atkreipti dėmesį, kad „OPTIFADE“ kamufliažas gali būti kelių tipų, kurie skirti skirtingoms medžioklėms: atvirose vietovėse (Open Country), medžioklei iš medžio (Elevated II), miškingoms vietovėms (Subalpine) ir paukščių medžioklei (Waterfowl Marsh, Waterfowl Timber).
Aš naudoju aprangą su miškingų vietovių tipo komufliažu (Subalpine), nes ji labiausiai tinka Lietuvos biotopui. Nežinau kodėl, bet šio tipo kamufliažo beveik nepamatysi prekybos lentynose.

Apibendrinant galiu pasakyti, kad rezultatais, kuriuos pavyko pasiekti su kostiumu padengtu „OPTIFADE“ kamufliažu, esu daugiau nei patenkintas. Be abejo tai nėra kažkokia panacėja ar vienuoliktas pasaulio stebuklas, bet tai bet kokiu atveju progresas ir žingsnis pirmyn.

Kostiumai kuriuos aš naudoju:
SASTA Mehto PRO CAMO, su OPTIFADE ir GORE-TEX technologijomis. Labiausiai tinka rudeniui ir pavasariui.
SASTA Peura PRO CAMO, su WINDSTOPPER technologija. Labiausiai tinka šiltesniu sezonu.


MISKE.LT
Autorius: Deividas Staponkus
Kopijuoti ar kitaip platinti čia pateiktą turinį be mūsų sutikimo draudžiama!

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Palikti komentarą

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą