Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kaip prišaudyti optiką dviem šoviniais?

Turinys:

Nuvažiavau į šaudyklą išbandyti šratų amunicijos. Prie manęs prisijungė vienas vyresnio amžiaus ponas, kuriam nutiko problemėlė. Jis lipo į medžiotojų bokštą, ginklą laikydamas ant nugaros. Tačiau nulūžo laiptų atrama ir ponas nukrito, užgriūdamas savo karabiną. Žinoma, pirmiausia reikėtų važiuoti į šaudyklą ir įsitikinti, jog optiniam taikikliui 100 metrų nuotolio į A4 formato lapo dydžio taikinį ir liūdnai ištaria: Bėda, bėda, lape nematyti taiklių šūvių!

Iš tiesų reikalai nebuvo tokie prasti, tiesiog patyręs medžiotojas taikiklio prišaudymą pradėjo ne nuo to galo. Profesionalūs toliašaudžiai mano, kad taikiklį galima prišaudyti dviem šūviais. Trečiasis šūvis reikalingas tik patikrinti. Su sąlyga, žinoma, kad optiniam taikikliui viskas gerai.
Taikiklio prišaudymą patariama pradėti 50 metrų nuotoliu, o ne 100, ir šauti ne į mažą taikinuką, o į didelį bent 1 kv. metro lapą. Šaunant 50 metrų atstumu į didelį taikinį pataikyta į viršutinį kraštą – 30 cm nuo centro. O tada jau elgiamės kaip profesionalai. Jeigu pataikome 30 cm į viršų nuo centro 50 metrų nuotoliu, šį skaičių padauginame iš dviejų ir padalijame iš pasukimų (vienas taikiklio reguliatoriaus pasukimas) vertės. Spustelėjimų vertė šį kartą 50 metrų nuotoliui yra 3,65 mm, o 100 metrų – 7,3 mm. Teisingiausia būtų apskaičiuoti pasukimų vertę pagal atitinkamą nuotolį.

Yra taikiklių, kurių pasukimai matuojami MOA vienetais (1 MOA 100 metrų nuotoliui yra 2,908 cm) – 1/2, 1/4 ar 1/8 colio. Europoje gamintiems taikikliams tai galėtų būti išreikšta ir centimetrais: 1 pasukimas – 1 cm. Po šių manipuliacijų jau buvo galima taikyti ir į A4 dydžio lapą, tada teliko padaryti paskutines korekcijas, o tai šiuo atveju nebuvo lengva, nes buvo neaišku, ar optika iš tiesų veikia tinkamai, ar vamzdžiui „patinka“ parinkta amunicija. Atrodė, kad medžiotojo problema slypi ne tik pasukimų skaičiuje, bet ir amunicijoje. Vadovaujantis profesionalų patarimais, prišaudant ginklą įmanoma gerokai sutaupyti amunicijos. Ypač turint omeny, kiek kainuoja gera medžioklinė amunicija.

Vienas prišaudymas, kalbant apie amuniciją, gali kainuoti apie 30 eurų! Čia nereikia išrasti dviračio – viskas seniai įrodyta, todėl patiems savo galva tikrai nereikėtų taikyti bandymų ir klaidų metodo. Tai švaisto laiką ir pinigus.

Autorius: LINDA DOMBROVSKA (tekstą redagavo Miske.lt)
Šaltinis: Žurnalas “Medžioklė”

Kopijuoti ar kitaip platinti čia pateiktą turinį be mūsų su tikimo DRAUDŽIAMA!

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

This Pop-up Is Included in the Theme
Best Choice for Creatives
Purchase Now