Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kaip medžiotojas nuvertė šerną

Turinys:

Tai įvyko prieš trejus metus, kai sezonas buvo panašus į dabartinę žiemą – oro temperatūra netoli nulio.

Sernas-1Per pirmąjį varymą medžiotojai nuėjo į savo bokštelius. Šiuose medžioklės plotuose jau daugelį metų kiekviename kvartale yra bokštelių, kiekvienas medžiotojas turi savo sėdimą vietą. Ir svečiams užtenka. Nėra didelių problemų traukiant numerius ar skiriant vietas, todėl ir medžioklės vadovui mažiau bėdų. Daugiausia tai yra dėl saugumo – šaunant iš viršaus pasitaiko daug mažiau nelaimingų atsitikimų, taip pat geriau matoma fronto linija, galima lengviau, tiksliau ir be žvilgsnį trukdančių krūmų ar šakų atlikti taiklų šūvį.

Buvau apsiginklavęs fotokamera ir teleobjektyvu, o medžioklės vadovas man paskyrė laisvą bokštelį šalia žvyrkelio. Už manęs buvo tik vienas medžiotojas – garbaus amžiaus vyras. Dabar jam per aštuoniasdešimt. Viskas matosi kaip kine, tik geroms nuotraukoms norėjosi daugiau natūralios šviesos.

Sernas-2Visiems užėmus savo vietas kvartalo dešinėje, tolimiausiame kampe, kyla šurmulys – ima loti šunys. Kaimynas pasistato šautuvą ant peties. Pažvelgiu, kur jis taiko, – matau greitai bėgantį stotingą šerną. Jis lekia tiesiai medžiotojo link, paskui ima risnoti į mano pusę. Aš, kaip mažiau patyręs medžiotojas, jau būčiau spustelėjęs svirtelę, bet senasis medžiotojas leido kuiliui perbėgti griovį ir, vos šis užsiropštė ant kelio, paleido perkūnišką dardesį. Šernas sukumpo, bet dar buvo bebėgąs ir tolimesnį filmo siužetą paslėpė krūmai. Medžiotojas turbūt nieko iš kvartalo pusės nebelaukė, nes varyti jau buvo baigta, ir žiūrėjo krūmuose dingusio žvėries kryptimi. Netrukus varovai į kelkraštį ištraukė stambų šerną. Pasirodo, jis krito krūmuose vos už penkių metrų. Na štai, patyręs medžiotojas sumedžiojo šerną. Be šio, kvartale kojas ištiesė dar aštuoni šernai ir žvėrių kompaniją papildė rudauodegė.

Šaltinis: Žurnalas “Medžioklė”
Tekstas ir nuotraukos: ALDIS JERMAKAS
Kopijuoti ar kitaip platinti čia pateiktą turinį be mūsų su tikimo DRAUDŽIAMA!

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą