Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Kaip elgtis provokacijų metu?

Turinys: and

Pastarieji įvykiai rodo, kad prieš medžioklę nukreiptos provokacijos reikalauja šiokio tokio pasiruošimo reaguojant į susidariusią situaciją. Provokacijos gali pasikartoti, nes yra norinčių apjuodinti medžiotojus ir sustabdyti mūsų teisėtai vykdomą veiklą.

Dėl to siūlome laikytis šių rekomendacijų:

 • Šiuo metu privalu griežtai laikytis visų galiojančių reikalavimų dėl Covid – 19.
 • Laikytis visų saugaus elgesio medžioklėje taisyklių. Atkreipiant ypatingą dėmesį į saugių atstumų nuo gyvenamųjų pastatų išlaikymą, nemedžioti žmonių susitelkimo vietose.
 • Informuoti visus dalyvaujančius medžioklėje, kad pastebėjus pašalinius asmenis reikia vengti ginčų ir konfliktų, skubiai informuoti medžioklės vadovą apie susidariusią situaciją, stabdyti medžioklę, informuoti AAD  per tel. 112, esant būtinybei kviesti policiją.
 • Fiksuoti visą veiksmą filmuojant ar fotografuojant, aprašant situaciją paminėti dalyvaujančius ir įvertinti dėl šio įvykio patirtus nuostolius jei tokie yra.
 • Medžiagą reiktų išsaugoti ir pateikti medžiotojus vienijančioms organizacijoms arba susisiekite su Miske.lt redaktoriumi.
 • Medžioklę tęsti tik įsitikinus, kad konflikto neliko arba persikelti į kitą vietą.
 • Tokiose provokacijose būtina išlikti ramiems ir stengtis paaiškinti savo teises. Jei vyksta nekontroliuojamas ginčas – būtina kreiptis į institucijas, kurios turi ir išspręsti konfliktą. Būtina laikytis kultūringo bendravimo principų socialiniuose tinkluose.
 • Jei esate šmeižiami, žeminami ir įžeidinėjami, nepulkite gintis ar atsakinėti tuo pačiu, išlikite objektyvūs ir taktiški. Visa medžiaga gali būti panaudota ginant jūsų teises pagal LR galiojančius įstatymus arba prieš jus. Todėl labai svarbu nuolat atnaujinti savo žinias apie aktualių įstatymų redakcijas.

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 4.8 / 5. Balsavo: 289

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

12 Komentarai

 • Gediminas
  Posted 2021.11.29 at 22:08

  dar neteko girdėti, kad medžiotojai stabdytų transportą viešam kely, važinėkit į sveikatą.
  jeigu medžiotojai stovi kvartalinėje linijoje, tai besivažinėjantis yra piktybinis trukdytojas.
  manau, pažymėjus medžioklės vietą atitinkamais ženklais ( miško kirtimo, kelio darbų ar kitų veiklų ) ir nutikus draudiminiam įvykiui, trukdytojas nieko negautų.
  trukdymas yra piktybinis veiksmas ir turi būti baudžiamas.

 • Gediminas Vaitiekūnas
  Posted 2020.11.13 at 13:55

  Šiū metų pavasarį, visų medžiotojų organizacijų pastangomis, MT atsirado sąvoka – trukdymas medžioklei ( gegužės 8 d. MT pakeitimas ), tačiau spalio 14 d. pakeitimas tą punktą išbraukė. “Pdėkokime”, prieš paliekant postą, prasčiausiam iš visų aplinkos ministrų, Kęstučiui Mažeikai už tai. Prašykit kiekvienas “padėkos” laišką, tegu prisimena ką nuveikė.

  LMD
  Gediminas Vaitiekūnas

  14
  53
  • Hubertas
   Posted 2020.11.26 at 13:57

   Gera pamoka, kad niekada neverta ir nedera pataikauti politikams ir stengtis jiems įsiteikti. Jie, kaip ir visi- normalūs žmonės, to nevertino, nevertina ir nevertins. Visų pripažįstami ir gerbiami tik “tvirtą stuburą” turintys ir atvirai, nuosekliai sakantys tiesą žmonės. O “liokajų” niekas iš normalių žmonių nevertina ir nesiklauso.

   66
  • Apolinaras
   Posted 2020.11.27 at 09:40

   Gediminai, o tu pats ir LMD kada “padėkojot”, jei padėkojot: po rinkimų į seimą rezultatų ar dar per “hubertines”?

   52
 • Gediminas
  Posted 2020.11.13 at 13:54

  Šiū metų pavasarį, visų medžiotojų organizacijų pastangomis, MT atsirado sąvoka – trukdymas medžioklei ( gegužės 8 d. MT pakeitimas ), tačiau spalio 14 d. pakeitimas tą punktą išbraukė. “Pdėkokime”, prieš paliekant postą, prasčiausiam iš visų aplinkos ministrų, Kęstučiui Mažeikai už tai. Prašykit kiekvienas “padėkos” laišką, tegu prisimena ką nuveikė.

  LMD
  Gediminas Vaitiekūnas

  11
  56
  • Sigitas
   Posted 2020.11.26 at 22:52

   Atsiprašau, norėjau paklausti kiek šiandien narių turi LMD ir ką ji realiai atstovauja? Ačiū.

   61
  • Medzioklis
   Posted 2020.11.26 at 22:56

   Geras klausimas, kiek turite narių?

   57
  • Sigitui+Medziokliui
   Posted 2020.11.30 at 19:19

   Atsakymo nėra. Tikitės sulaukti? Kiek šansų?

   46
  • Stirna
   Posted 2020.12.03 at 16:20

   Gediminai, kaip LMD valdybos pirmininkas, gali paviešinti bent vieną savo ir vieną LMD veiklos rezultatą apginusį medžiotojus?

   47
  • Vilksmaugis
   Posted 2021.01.21 at 00:51

   Stirnele mieloji, visas reikalas tame ir yra. Klausti net neverta. Nesugeba nieko. Tik drumsčia viską. O būti nori visur ir viskame patys pačiausi. Ir vis nesigauna. Jokios fantazijos. Galima nebent užjaust.

   34
 • Saulius
  Posted 2020.11.12 at 13:42

  Atėjo laikas keisti kodeksą.
  Kodekse turi būti numatyta atsakomybė už teisėtos veiklos trukdymą ,ir nesvarbu medžioji žvejoji ,grybauji ar poilsiauji jai tai yra teisėta. Kodėl trukdant teisesaugai yra baudžiama ,o aliekant teisėtus veiksmus kitiems subjektams ir objektams ,bet kur ,bet kada – bet kas gali nebaudžiamai trukdyti. Juk tai žmogaus teisėto intereso žlugdymas.
  Tai gali atnešti ne tik moralinę ,bet ir materialinę žalą. Pvz sutrukdžius medžioklės eiga ir negavus rezultato galimi ir materialiniai nuostoliai. Varovu veikla jai ji apmokama,negautos klubo pajamos dėl trukdymo komercinei veiklai,išlaidos dėl veiksmo perkėlimo į kitą vietą. O tai transporto ,laiko ir kitos snanaudos.
  Manau laikas bendrai atsirasti tokiai nuostatai ,kaip sąmoningas trugdymas teisėtai veiklai atnešantis moralinę ar materialinę žalą.
  Tada bus daugiau pagarbos visiems ir vieni kitiems.

  159
  6
  • Samas Howkinsas
   Posted 2021.11.29 at 17:06

   Kada medžiotojai stovi ant viešo naudojimo kelio,trukdytojasjuo gali važinėti visą parą.

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą