Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

KAHLES – optinių taikiklių pionierius nuo 1898 m.

Turinys:

Seniausias pasaulyje optinių taikiklių gamintojas KAHLES daugiau nei 100 metų buvo novatoriškų medžioklei skirtų optinių prietaisų pionierius. Bendrovė turėjo nemažai įsimintinų inovacijų etapų – pavyzdžiui, sukūrė pirmąjį balistinį kompensatorių (1903 m.), pirmuosius vandeniui atsparius taikiklius (1960 m.) ir pirmuosius serijinės gamybos taikiklius su visišku daugiasluoksniu lęšių padengimu (1973 m.).

Šie etapai – tai vieni geriausiai žinomų KAHLES, visame pasaulyje optikos tradicijomis garsėjančios kompanijos iš Vienos, darbų pavyzdžių.

KAHLES istorija. Medžioklės reikmenys – šaunamieji ginklai ir optiniai taikikliai – yra medžiotojų pasitikėjimo gamintoju klausimas. Pasitikėjimas ateina per kompetenciją – KAHLES turi senas gamybos tradicijas, leidusias išsiugdyti ir profesionalumą, ir kompetenciją. Buvo 1823 metai, kai Vienos genijus, optometrijos meistras Simonas Ploesslis įkūrė optomechanikos cechą. Ten S. Ploesslis sukūrė pirmąjį achromatinį okuliarą, tais laikais revoliucinį išradimą. Achromatinė objektyvo sistema – bespalvė, tai yra neskaidanti šviesos spindulio į sudedamąsias spalvas.

1866-aisiais gimė kitas puikus specialistas – Karlas Kahlesas. Praėjus trims dešimtmečiams, K. Kahlesas suprojektavo ir pagamino astronominį teleskopą dangui stebėti, ir tai buvo įgyvendinta 1898 m. S. Ploesslio dirbtuvėse, sujungus techninę bazę ir 75 metų patirtį tikslios optikos srityje. Jis įkūrė kompaniją KAHLES ir joje tais pačiais 1898 metais pradėjo projektuoti ir gaminti teleskopus.

1910 m. Europoje ir visur pasaulyje buvo laukiama Halio kometos priartėjimo prie Žemės. Daugeliui žmonių susidūrimas atrodė neišvengiamas. XX a. pirmąjį dešimtmetį Europos aukštuomenė labai domėjosi dangaus kūnais, o tai natūraliai lėmė aukso amžių teleskopų gamintojams.

Tuo metu pasaulį išvydo ir pirma optinių taikiklių pavadinimu Telorar serija. Fiksuoto artinimo modelių serija (2, 4, 6 ir 7,5 karto) netrukus tapo labai populiari ir gerbiama medžiotojų, tai buvo didžiulė sėkmė KAHLES kompanijai. Sėkmės priežastis buvo ne tik tai, jog Telorar buvo vieni iš pirmųjų kada nors pagamintų optinių taikiklių, – šie optiniai taikikliai buvo išskirtinės optinės ir mechaninės kokybės. Išskirtinė kokybė netrukus tapo KAHLES reputacija.

Po staigios K. Kahleso mirties 1908 metais, jo našlė perėmė bendrovės valdymą, kol jų sūnūs, Ernstas ir Karlas, gavo pakankamą išsilavinimą bei patirtį vadovauti įmonei. Antroji KAHLES šeimos karta padarė daugybę patobulinimų ir netrukus išplėtė produktų liniją, pridėjusi prizminius žiūronus medžioklei bei specialius produktus kariniams tikslams. 1914-aisiais Pirmasis pasaulinis karas nutraukė taikią šio tradicinio šeimos verslo pažangą ir tam tikrą laiką KAHLES gamykla gamino ir tiekė optinius taikiklius bei artilerijos pabūklų taikiklius Austrijos karališkajai ir imperatoriškajai armijai bei kariniam jūrų laivynui.

Tarp pasaulinių karų vėl buvo atnaujinta optinių taikiklių ir žiūronų, skirtų ne kariniams tikslams, gamyba. Per šį laiką buvo išleista serija Mignon. Kai kurie iš šių produktų vis dar naudojami medžiotojų. Prasidėjus Antrajam pasauliniam karui KAHLES vėl atsirado prievolė gaminti optinius prietaisus karo pramonei. 1945 metais, per oro antskrydį, K. Kahlesas jaunesnysis žuvo ir gamykla buvo sunaikinta. Po karo Karlo našlė ir jų sūnus Friedrichas įsipareigojo atstatyti įmonę. Friedrichas, kuris baigė taikomosios fizikos studijas, perėmė valdymą ir skyrė ypatingą dėmesį optinių taikiklių gamybai. Jo vadovaujama bendrovė iškopė į naują sėkmės lygį.

1949 m. KAHLES sukūrė vieną pirmųjų kintamojo židinio taikiklių. 1960 m. KAHLES pirmieji pradėjo naudoti sandarinimo žiedus, garantuojančius atsparumą vandeniui. 1972 m., kad patobulintų šviesos pralaidumą, KAHLES sukūrė pirmąjį daugiasluoksnį optinių lęšių padengimo procesą. Tiesą sakant, daugelis ankstyvųjų KAHLES taikiklių tapo legendomis pasaulinėje optikos rinkoje. Kiekviena KAHLES šeimos karta stengėsi palikti svarų ženklą kompanijos istorijoje. Sukurti taikikliai buvo geriausi – tiek optinio tikslumo, tiek patvarumo atžvilgiu.

1974 m. kaip neturinčią įpėdinių, galinčių perimti bendrovės valdymą, KAHLES bendrovę įsigijo Swarovski Optik Group. Siekiant sustiprinti įmonių identitetą, KAHLES buvo pristatyta kaip patronuojamoji kompanija, turinti savarankišką valdymą ir gamybą.

Kaip seniausias pasaulyje optinių taikiklių gamintojas, per savo įmonės istoriją KAHLES pasiekė daug laimėjimų. Jo stipri padėtis rinkoje yra pagrįsta ne tik ankstesniu novatorišku darbu, bet ir ilgalaike ir kokybiška gamyba Austrijoje.

Kiekvienas KAHLES produktas yra sukurtas ir pagamintas gamykloje Guntramsdorfe remiantis aukščiausiais kokybės standartais. Kiekvienas produktas pereina griežtas patikras prieš savo kelionę pas klientus visame pasaulyje. Daugiau nei 50 darbuotojų dirba įmonėje netoli Vienos kuriant pažangiausius optinius produktus.

Pastaraisiais metais kompanijos Swarovski Optik ir KAHLES pradėjo bendradarbiauti rinkodaros ir pardavimo srityje pasirinktuose regionuose. Glaudesnis bendradarbiavimas su Swarovski Optik leidžia KAHLES optimizuoti modelių asortimentą bei pasiūlyti klientams aukščiausios kokybės produktus už patrauklesnę kainą.

Nauja optinių taikiklių serija Helia pakeitė visus anksčiau gamintus 30 mm kaklelio modelius, skirtus medžioklei. Nauji Helia modeliai užtikrina esminius medžioklinio taikiklio reikalavimus: funkcionalumą, patikimumą, ergonomiką ir estetiką. Paprastą ir aiškų asortimentą sudaro tik trys modeliai, o kiekvienas modelis siūlo optimalų funkcionalumą ir patikimumą. Kiekvienas iš jų yra puikus įrankis, atitinkantis net ir griežčiausius medžiotojų reikalavimus. Kitame numeryje bus pateiktos detalesnės taikiklių techninės charakteristikos bei praktinių bandymų rezultatai.

Tekstas: Aleksandras Belskis

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą