Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Iškilmingai paminėtos hubertinės – medžioklės globėjo šv. Huberto diena

Turinys:

Zarasų medžiotojų ir žvejų draugija tradiciškai paminėjo medžioklės globėjo, šventojo Huberto dieną. Tradicinę šventę šiemet pagyvino ypatingi svečiai – Vilniaus medžiotojų draugijos medžioklinių ragų orkestras.

Lapkričio 9-osios pavakarę šventė prasidėjo šventomis Mišiomis Zarasų Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčioje. Klebonas Remigijus Kavaliauskas džiaugėsi, kad medžiotojai nepamiršta savo globėjo šv. Huberto ir jo pagerbti kasmet mielai renkasi būtent į bažnyčią. Mišių metu prie altoriaus medžiotojai atnešė ir globėjui skirtas atnašas – įspūdingus brandaus tauriojo elnio ragus, kuriuos sumedžiojo medžiotojų būrelio „Suviekas“ narys Olegas Ivanovas>

Aukojant šv. Mišias susirinkusiuosius maloniai nustebino svečiai iš Vilniaus. Medžioklinių ragų orkestro skleidžiama melodija didžiulėje bažnyčios erdvėje skambėjo itin didingai.

Po šv. Mišių medžiotojai rinkosi į tradicinę vakaronę. Čia juos pasveikino Zarasų MŽD pirmininkas Balys Vilimas ir Lietuvos medžiojų ir žvejų draugijos (LMŽD) pirmininko pavaduotojas, dažnas svečias mūsų krašte Eugenijus Bukelskis. Jis labiausiai nusipelniusiems Zarasų rajono medžiotojams įteikė LMŽD padėkas. Už dalyvavimą draugijos veikloje, gamtosaugos ir medžioklės tradicijų puoselėjimą padėkas gavo Jevgenijus Čižikas, Ruslanas Šaranovas, Simonas Dumbrava ir Antanas Maldauskas.

Zarasų krašto medžiotojams ir žvejams šiemet itin gerai sekėsi prieš mėnesį Kaune vykusioje Lietuvos medžioklės ir žvejybos trofėjų parodoje. Šventės metu E. Bukelskis įteikė parodoje pelnytus medalius bei diplomus kraštiečiams Raimondui Pauriui, Jurijui Kolosovui, Irmantui Vitkauskui ir Arvydui Zarakauskui.

Asmenine padėka ir dovanėle-lauknešėliu E. Bukelskis už nuveiktus darbus pagerbė medžiotoją Praną Bačiulį bei šventės organizatorių, daug nepastebimų darbų nudirbantį medžioklės žinovą Vytautą Mickevičių.

Po viešų ir oficialių sveikinimų vėl suskambo medžiokliniai ragai, garsiniu signalu pakvietę visus vaišintis stirnos kumpiu, rūkyta briedžio lūpa ir kitais patiekalais. Kiek vėliau sveikinimo melodija pagerbtas ir tądien jubiliejų šventęs R. Paurys.

Oficialiai šv. Huberto diena švenčiama lapkričio trečiąją, tačiau paprastai įvairūs, hubertinėms skirti medžiotojų renginiai Europos medžiotojų bendruomenėse švenčiami nuo rugsėjo pradžios iki lapkričio vidurio. Džiugu, kad po truputį šventė prigijo ir Zarasų krašto medžiotojų bendruomenėje.

Autorė: Virginija PUPEIKYTĖ
Nuotraukos: Giedriaus KAZLAUSKO

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą