Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ilsėkis ramiai „Thermacell“

Turinys:

Pavasaris daugeliui iš mūsų asocijuojasi su bundančia gamta, pražystančiomis žibuoklėmis miškuose ir snieguolėmis šalia namo, varnėnų būriais bei gandrais, stypčiojančiais per balas. Taip ir traukia toks gamtos prabudimas nesėdėti namie, važiuoti kažkur už miesto, pabėgti nuo triukšmo…

Tačiau, kaip byloja senas lietuvių priežodis, nuo meškos prie vilko – pabėgę nuo vieno blogio, mes įpuolam į kito blogio valdas.

Taip taip, aš kalbu apie uodus ir visus kitus kraują siurbiančius vabaliukus. Vos prieš kelias dienas buvau išvykęs patykoti šerno. Naiviai pasidaviau tai minčiai, kad uodai dar, ko gero, miega, nebus tokie aktyvūs ir nieko nepasiėmiau jiems nubaidyti. Vos atsisėdęs į tykojimo vietą supratau, kad man ramybės nebus – uodai zyzė palei ausį vienas už kitą garsiau ir vienas už kitą alkanesni. Jie stengėsi atsitūpti kuo patogesnėje vietoje ir paragauti mano pirmos grupės kraujo… Teko apsišarvuoti geležine kantrybe ir sėdėti dantis sukandus.
O uodams baidyti jau ketvirti metai renkuosi „Thermacell“ produktą. Kaip matote iš nuotraukų, tai įrenginys, todėl nereikia nieko ant savęs purkšti ir tepti.

Pakalbėsiu apie jį plačiau. Svarbiausia žinoti, kad jis naudojamas tik lauko sąlygomis. Į aparatą įstatomas dujų balionėlis ir repelentas. Repelentas glaudžiasi prie pagrindo, kuris, paleidus ir uždegus dujas, kaitinamas (atviros ugnies nėra). Įkaitus pagrindui repelentas ima garuoti ir skleidžia žmogui vos juntamą kvapą, kurio uodai nepakeičia ir iš tolo šalinasi tos vietos. Teko pastebėti, kad tą vietą aplenkia ir daugelis kitų vabzdžių.

Repelentai yra dviejų rūšių – neturintis kvapo, skirtas poilsiui su šeima arba draugais, ir turintis tokį, kuris užgožia žmogaus kvapą. Šie repelentai skirti medžiotojams, nes skleidžia tarsi supuvusio šlapio kelmo (kai kas sako, kad samanų) kvapą. Neteko pastebėti, kad žvėrys į šį kvapą reaguotų ar kaip kitaip atkreiptų dėmesį.

Nors įrenginys dydžiu prilygsta legendiniam mobilaus telefono „Nokia“ modeliui (tam, kuris buvo pramintas „plyta“), bet yra patogus tuo, kad jį galima tiesiog padėti šalia savęs, ar po kėde bokštelyje ar po stalu stovyklavietėje. Svarbu žinoti, kad pučiant vėjui įrenginį reikia statyti
taip, jog skleidžiamas kvapas būtų pučiamas į tą vietą, kur jūs apsistojote. Yra specialiai jam skirtas dėkliukas, kurį galima prie diržo segti arba dirželiais prie kojos tvirtinti. Dėkliukas turi dvi kišenėles, į kurias galite susidėti repelentus ir papildomą dujų balionėlį.

Norėčiau pabrėžti, jog palyginus su visais kitais bandytais metodais ir purškalais, įrenginys mano lūkesčius patenkino šimtu procentų. O mano draugai ir kolegos medžiotojai tikrai neleis man meluoti.

Laikantis naudojimo instrukcijų patariama nedėti arti vandens ar maisto produktų, saugoti nuo vaikų ir gyvūnų. .Įkvėpus yra pavojingas, bet tai galioja tik visai priglaudus prie nosies.

Tą vakarą sumedžiojau antrametį šerniuką, kuris nuo mano tykojimo vietos praėjo vos 12-15 metrų atstumu. Uodė orą kelis kartus vis pasitikrindamas ar nėra pavojaus. Gaila, kad neturėjau „Thermacell” įrenginio – būtų buvęs puikus atvejis dar kartą patikrinti, ar jo neužuodžia žvėrys.

Šią puikią apsaugą nuo kraujasiurbių galite įsigyti visose „Žala Arms“ parduotuvėse. Taip pat galite užsisakyti internetu, svetainėje www.e-zalaarms.lt.

Šarūnas MAIGIS,
„Žala Arms“ salono Vilniuje vadovas

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Merger Duo NXP50
Pirmieji „Pulsar“ multispektriniai žiūronai!

Žiūrėti apžvalgą