Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Ilgai laukęs, dar palauk – kada medžiotojai gaus išmokas už šernus?

Turinys:

Nuo liepos pradžios medžiotojams jau turėtų būti mokamos išmokos už šernus, nušautus pavasarį Lietuvoje aptikus afrikinio kiaulių maro židinį. Tačiau jų gali tekti palūkėti ir ilgiau, praneša portalas lzinios.lt

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) „ Lietuvos žinias“ informavo, kad dar negauta finansavimo išmokoms už sumedžiotus šernus.

„Šiuo metu klausimas yra derinamas su Žemės ūkio, Ūkio ir Finansų ministerijomis. Tikimės, jog greitu laiku galėsime informuoti apie pasikeitusią situaciją“, – teigė VMVT laikinasis Strateginio planavimo ir kokybės valdymo skyriaus vedėjas Marius Kazakevičius.

Vyriausybė vasario 5 dieną nutarė, kad už kiekvieną sumedžiotą šerną išmoka iki 250 litų bus skaičiuojama nuo vasario 7 dienos, o mokama nuo liepos 1-osios.

Tokia suma mokama, kai nustatoma, kad šernas sirgo afrikiniu kiaulių maru arba kai medžiotojai atsisako jo mėsą vartoti maistui. Maro viruso nenustačius mokama 150 litų dydžio išmoka.

Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininko pavaduotojas Eugenijus Tijušas džiaugėsi, kad medžiotojai neskubėjo vykdyti institucijų paliepimų – taip Lietuvos faunai buvo padaryta mažesnė žala.Grynas

Įvertinkite straipsnį

Įvertinimas: 0 / 5. Balsavo: 0

Būkite pirmas ir įvertinkite šį straipsnį!

Komentuoti

Kaip prišaudyti priedėlį?

Žiūrėti apžvalgą